Gönderen Konu: EKİM ÜZERİNDEN 1 YIL GEÇTİKTEN SONRA OLAN DÖKÜLME  (Okunma sayısı 233 defa)

speechless

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 1
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar ben yaklaşık 1 yıl önce temmuz ayında ekim yaptırdım. 26 yaşındayım ve dökülmem çok fazlaydı genetik olarak şansızım Baba tarafında babannem dahil saçı olan yok. Kadın erkek herkeste androjenik allopesi mevcut... 8bin greft ekim yapıldı. 2.3. aydan itibaren sonuçtan çok memnunum 3 ayda bir düzenli prp ve 2 ayda bir mezoterapiye gidiyorum. Şuanda da sonuç beni tatmin ediyor. Şimdi sizin tecrübenize dayaranak şunu sormak istiyorum çünkü literatürde de aradığımda bununla alakalı bir sonuç göremedim hekimime danıştığımda o da bana tam cevap veremedi.
Üzerinden 1 yıl geçmiş olan ekimimde şuanda saç dökülmem oluyor. Bu dökülme açıklık yapacak düzeyde değil ve küçük küçük yeni ekilen saçlardan da yeniden dökülenlerin yerine çıktığını görüyorum. Ama yine de bu dökülmeyi gördüğümde panik olup eskiyi hatırlamamak elde değil.

Saçımı yıkarken elime neredeyse 20 30 tel saç geliyor. Saçımı genelde her gün ya da 2 -3 günde bir yıkama eğilimindeyim alışkanlığım böyle acaba bundan dolayımı da düşünmeye başladım. Ayrıca ekim yapılmadan önce benim tepemde zaten bir bin-2bin tel sayılabilecek az miktarda da olsa saçım mevcuttu yani bu ekilmeden önce tepemde bulunan saçlar  mı dökülüyor anlayamıyorum. Benimle aynı sorunu paylaşan oldu mu arama yaptığımda göremedim.
Bu ekilen saçlar anajen, katajen, telojen ve eksojen döngüsüne girebiliyorlar mı ve bu döngü devam ettiği için de dökülme normal mi? Şimdi bu ense bölgesinde alınan saçlar DHT hormonuna duyarlı olmadığı için normalde dökülmemeleri gerekir ki genelde zaten böyle olduğu için böyle bir sorusu olan kimseyle karşılaşmadım. Ekimden 1 yıl sonra günlük 50-60 tel saç dökülmesi normal sayılabilir mi? Ben mi çok evhamlanıyorum  ;D  Tekrardan saçlar dökülecek ve başa döneceğim diye korkuyorum... Finasteride ve minoksil kullanmadım ekimden sonra ama bu aralar aklımı kurcalıyor.
Teşekkürederim şimdiden cevaplar için.

 

Facebook Twitter Instagram