Gönderen Konu: ASMED Dr. Koray Erdoğan, 5034 grafts, KEEP Manuel, 20-21 Mart 2018  (Okunma sayısı 223529 defa)

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar herkese sevgi ve saygılar sunarım. Öncelikle saç ekim sürecine nasıl girdiğimi anlatarak yazıma başlamak istiyorum.

Yaklaşık 7 senedir saç dökülmesi yaşıyorum. Son 5 senedir de toppik kullanarak hayatıma devam ettim. Bu nedenle yakın çevrem dışındaki kimse benim saçsız halimi görmedi. 2017 yazında artık ön bölgedeki saçların iyice azalmasıyla, bir süre sonra toppik de kullanmamın mümkün olmayacağını düşünerek artık saç ektirmem gerektiğine karar verdim. Çoğumuzun yaptığı gibi internette en iyi saç ekim merkezinin neresi olduğunu araştırmakla başladım. Tabii ki karşıma ilk çıkan yerler reklamı çok yapılan, ancak sonuçları tatmin edici olmayan yerler oldu. İnstagramda denk geldiğim bir ekim merkezine fotoğraflarımı gönderdim ve birkaç gün içerisinde saç ekimine uygun olduğum dönüşü geldi. Ancak bu merkezin verteks bölgesiyle ilgili instagramda hiçbir paylaşımı olmaması nedeniyle kendilerinden benim açıklığıma benzer açıklığa sahip olan kişilerin öncesi sonrası fotoğraflarını detaylı bir şekilde göndermelerini istedim. Bana "gördükleriniz dışında fotoğraf paylaşamayız, kişilerin izin verdiği fotoğrafları paylaşabiliyoruz" şeklinde bir cevap gelince hemen kafamda bir soru işareti oluştu. Bu nedenle google'a "...... saç ekimi sonuçları" yazıp araştırma yapmak isterken forumumuzla tanıştım. İyi ki de tanıştım. Forumda kısa bir inceleme yaptıktan sonra bu saç ekimi merkezinin sonuçlarının ne kadar kötü olduğunu farkettim.

Yaklaşık 15-20 gün süren yoğun araştırmalar yaptım ve sadece bu forum değil yabancı forumları da inceleyerek Koray Hoca'nın saç ekimi konusunda tartışılmaz üstünlüğünü gördüm. ASMED'e internet siteleri üzerinden ulaştım, fotoğrafları gönderdim, beklentilerimi anlattım. Koray Hoca açıklığımın fazla olması sebebiyle finasteride kullanmamı önerdi. 2017 Ağustos ayından beri finasteride kullanmaktayım. İlaca başlamadan önce yan etkileri vs araştırma yaptım. Tabi bu yan etkileri fazla okuyunca, daha ilk ilacı aldıktan 5 dk sonra kasıklarıma ağrı girdi :) placebo etkisinin dibine vurdum diyebilirim. Sonrasında anlatılan yan etkileri, çoğu kişinin aksine neredeyse hiç görmedim. Ufak tefek hissettiklerim de yine psikolojik olabilir tam olarak anlayamadım. İlacı 6 ay kullandıktan sonra 2018 şubat ayında Koray Hoca'yla yüz yüze görüşme fırsatım oldu. Bu süreçte Seda Hanım ve Esen Hanımla sürekli irtibat halinde oldum. Görüşme gününe kadar Koray Hoca ve ASMED ile ilgili o kadar çok şey araştırdım ki bir kaç defa Hocayı rüyamda gördüm :)

Koray Hoca ile şubat ayında gerçekleşen konsültasyon görüşmemiz çok güzel geçti. Kendisi yüksek ve pozitif enerjisi olan, gerçekleri hastasına anlatmaktan çekinmeyen son derece profesyonel bir doktor. Bana nasıl bir ekim düşündüğünü, olabilecek sonucu ve ileride devam etmesi muhtemel dökülmemi anlattı. Sonrasında saç kalınlığımı ve donör bölgenin yoğunluğunu ölçtü. Greft başına düşen ortalama saç kökü sayısını 2.00 olarak tahmin ettiğini ve saç kalınlığımın 60 micron olduğunu söyledi. Saç çizgimi çizdi. Benim tahmin ettiğimden yarım cm de önde çizince benim için mutluluk verici oldu.

ASMED'e girdiğiniz andan itibaren disiplin ve özenle birlikte, pozitif enerjiyi sonuna kadar hissediyorsunuz. Ben bir yerde çalışan insanların bu kadar mutlu olduğu bir yer daha görmedim. Bu durum ASMED'dekilerin size karşı davranışlarına da yansıyor. Ayrılmak istemiyorsunuz oradan.

19 Mart günü ASMED'e gittim. Öncelikle kan testi için kan aldılar. Kalp ritmimi, tansiyonumu ölçtüler. Bu kısım tamamlandıktan sonra saçlarım kesildi. Temizliğe çok özen gösteren bir klinik. Saçımı kestikleri makineyi bile ilk defa kullandılar ve operasyon sonrasında bana verdiler. Saçlar kesildikten sonra Koray Hoca saç çizgimi çizdi. Koray Hoca ve ekibi işlerini belli ki çok seviyorlar. O kadar pozitifler ki, ben operasyona mı geldim yoksa yakınlarımı ziyarete mi geldim anlayamadım. Şimdi bakıyorum ekim öncesi çektikleri fotoğrafların çoğunda gülerek çıkmışım :) Tabi bu rahatlığımda Koray Hoca'yı ve ASMED'i çok fazla araştırmış olmamın da payı var. Aklımda hiçbir soru işareti olmadan gittim.

20-21 Mart tarihlerinde operasyon gerçekleşti. İlk gün ön bölge, ikinci gün orta ve tepe bölge ekimi yapıldı. Son derece titiz bir çalışma yapıldı. Operasyon süreci dakika dakika hesaplanıyor. Operasyonlar her iki günde de aynı dakikada başladı. Bu nedenle, kendimi bir yandan da çok disiplinli bir ortamda buldum. Bu duruma siz de ayak uydurmak zorundasınız. Ben ikinci gün öğle yemeğinde muhabbete biraz fazla dalınca kibarca artık yemeğimi yememi söylediler :) Ben neredeyse hiperaktif denilecek bir yapıya sahibim. Koltukta otururken bile aynı pozisyonda çok duramam. Ama bu iki gün çok rahat geçti. Tabi verilen sakinleştiricilerin de etkisi vardır. Koray Hoca ve ekibi ekimin her aşamasında ne yaptıklarını anlattılar. Ben saç ekimi için kullanılan neredeyse bütün ekipmanı görmek istedim. Özellikle de saç ekiminde gerçekten çığır açan KEEP'i merak ediyordum. Tek tek anlattılar.

Donörden greftler manuel olarak alındı. Greftler alındıktan sonra Koray Hoca kanalları açtı. Kanallar açıldıktan sonra öğle yemeğine geçildi. Yemekten sonra çıkarılan greftlerin kanallara yerleştirilmesine başlandı. Ben her 2 günün greftlerin yerleştirilmesi (öğleden sonra) aşamasının çoğunda uyudum. Operasyon süreci boyunca Dr. Umut Bey durumumu kontrol etti. Greftler yerleştirildikten sonra Dilek Hoca gelip greftleri kontrol etti. Dilek Hoca için 30 civarında grefti kanala yerleştirmeyip ayırıyorlar yanlış anlamadıysam. Dilek Hoca gerekli gördüğü yerlere kalan bu greftleri koydu ve her iki günde de operasyon bu şekilde tamamlandı. Operasyon bittikten sonra kafamı tam olarak adını bilmediğim bir lazer makinesinin içinde 15 dk gibi bir süre beklettiler. Sonrasında Koray Hoca geldi ve son kez de kendisi kontrol etti. Operasyonun çok başarılı geçtiğini, içimin rahat olmasını söyledi.

Greft başına düşen saç ortalaması 1.99 oldu. Toplamda 5.034 greft ekildi. Saç kalınlığım 60 micron çıktı. Yaşım 29.

22 Mart günü ilk yıkamam yapıldı ve Ankara'ya geri döndüm. Toplam 4 günüm ASMED'de geçti. Herkes o kadar ilgili ve dost canlısı ki, ekim süreci bittiği için mutlu oldum ama ASMED'den ayrılırken içimde bir burukluk oldu. Resmen alışıyorsunuz bütün ekibe. Koray Hoca ve bütün ekibe göstermiş oldukları özen, ilgi ve alaka için çok teşekkür ediyorum. Umarım güzel bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Herkesin istediği saçlara kavuşması dileğiyle.

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Devamı
The World is Yours

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Devam
The World is Yours

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
TonyMontana hayırlı olsun ...

çok güzel bır operasyon süreci geçirmene senın adına mutlu oldum umarım bızler gıbı sende hayalındekı saçlara kavuşursun
ön cizgini bende cok begendım bu arada o traş makınesını ben almayı unuttum :)) içimde ukte kaldı keşke yazmasaydın :)

hayırlı olsun insallah cok mutlu olursun kardeşim..
Global Moderator

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

çok güzel bır operasyon süreci geçirmene senın adına mutlu oldum umarım bızler gıbı sende hayalındekı saçlara kavuşursun
ön cizgini bende cok begendım bu arada o traş makınesını ben almayı unuttum :)) içimde ukte kaldı keşke yazmasaydın :)

Çok teşekkür ederim. İnşallah güzel olur. Traş makinesini vermeseler bana daha iyiydi. Evde sıkıntıdan otururken sakalların ucundan düzelteyim dedim. Ama bir kaçırdım ayarını komple kesmek zorunda kaldım sakalları sonra :D
The World is Yours

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları

Çok teşekkür ederim. İnşallah güzel olur. Traş makinesini vermeseler bana daha iyiydi. Evde sıkıntıdan otururken sakalların ucundan düzelteyim dedim. Ama bir kaçırdım ayarını komple kesmek zorunda kaldım sakalları sonra :D

iyi bir makıneyse istıyım seda hanımdan ben :)) bana vermedınız dıye 1 tane :) yolum düşerse boşver ıyı olmuş kıme begendırıceksın kendını bu halde ... tekrar hayırlı olsun
Global Moderator

Unsaltr

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Öncelikle geçmiş olsun,sende saç sorununu çözdün:)))

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Öncelikle geçmiş olsun,sende saç sorununu çözdün:)))

Teşekkür ederim. İnşallah Unsaltr. Senin şu anki durumun benim hayaller :)
The World is Yours

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

iyi bir makıneyse istıyım seda hanımdan ben :)) bana vermedınız dıye 1 tane :) yolum düşerse boşver ıyı olmuş kıme begendırıceksın kendını bu halde ... tekrar hayırlı olsun

Makine ateş gibi hiç acımıyor, alıyor valla önüne geleni, denedim gördüm :)
The World is Yours

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Tonny ekiminiz hayırlı olsun.

Ön çizgi tasarım Harika.... alım zaten çok homojen olmuş. Gerçekten usta bir ressam hassaslıgında çalışılmış. İyi bşr sonuç almanız kaçınılmaz.

Aklıma takılan tek bir husus var, tepe-arka kısmındaki güvenli olmayan bölgeden alım yapılmış? Yada fotoğraflardan o şekilde duruyor? Dikkatinizi çekti mi?

Kaçak-25

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun kardeşim seninle Koray hoca hakkında tartışmıştık açıklıkla alakalı dediğin doğruymuş kendini örnek göstererek kanıtladın bunu bol saçlar dilerim inşallah çok güzel bir sonucun olacak

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun ekiminiz ön çizginizi ve ekimin sıklıgını çok begendim.
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

Ön çizgi tasarım Harika.... alım zaten çok homojen olmuş. Gerçekten usta bir ressam hassaslıgında çalışılmış. İyi bşr sonuç almanız kaçınılmaz.

Aklıma takılan tek bir husus var, tepe-arka kısmındaki güvenli olmayan bölgeden alım yapılmış? Yada fotoğraflardan o şekilde duruyor? Dikkatinizi çekti mi?
Sloocer bilmem yakınlaştırıp baktınmı ama o bögeye çok az girilmiş.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2018, 20:29:45 Gönderen: Hintell »
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

Sloocer bilmem yakınlaştırıp baktınmı ama o bögeye çok az girilmiş.

Zaten çok girilecek kadar çok saç Yok ki?

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

Teşekkür ederim. Ben de çok memnun kaldım. Arka bölgenin bir de kuru saçla çekilmiş fotoğrafı var. Bu açıdan bakınca güvenli bölge dışına taşılmamış gibi duruyor. Sizce nasıl?
The World is Yours

Facebook Twitter Instagram