Gönderen Konu: İnce telli güçsüz saç tellerini güçlendirmek !!!  (Okunma sayısı 2577 defa)

cakalıslıgı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
İnce telli güçsüz saç tellerini güçlendirmek !!!
« : 19 Ağustos 2018, 13:03:31 »
merhabalar yaşım 22 yaklaşık 10 gün önce saç ekimi yaptırdım 2000 greft kadar sadece şakak bölgesine onun dışında seyrekleşen daha doğrusu güçsüz saçlarımın olduğu yerlere sıklaştırma düşünüyodum fakat ekimin mevcut saçlara zarar vericeği riskinden vazgeçtim aslında saç var sadece güçsüzler bazı bölgeler o sebeble diğer yerlere göre seyrek görünebiliyo ben dökülme devam ederken ekim yaptırdım beklemem söylensede yaptırmak istedim şimdilik memnunum süreçte güzel gidiyo muhtemel bi ikinci ekim ihtiyacım da olucaktır ama ben bunu ertelemek isterim en azından 4-5 yıl aslında ekimi de bu şekilde planlamıştım ekimden sonra mevcut saçlarım içinde proscar vitamin v.s kullanıp mevcut saçları güçlendirip dökülmeyi durdurmak en azından ertelemeyi düşünerek ekim yaptırmıştım. umarım 2.ekime ihtiyacım olmaz ama olcaksada ertelemek istiyorum önlemlerle

şimdi de siz tecrübeli kişilerin tavsiyelerini, fikirlerini almak istiyorum bana ne önerirsiniz nasıl bir yol izlemeliyim ince saçlarımı güçlendirmek için dökülmeyi durdurmak için neler yapmalıyım ya da ertelemek için çok fazla ürün var aslında minoxidil düşünmüyorum bıraktığında daha kötü bi görüntü oluştuğunu biliyorum çünkü o tamamen ilüzyondan ibaret bir ilaç gibi geliyor bana proscar , finasterid daha etkili duruyo onlarında yan etkilerinden çok bahseden olmuş ama yüzde 2 denilen bir yan etkinin ben abartıldığını ve psikolojik olduğunu düşünüyorum. proscar finasterid gibi ilaçları kullanıp bırakanlarında ne gibi sonuçlarla karşılaştığını öğrenmek isterim

evet durum bu özetle tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler herkese bol saçlı günler

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: İnce telli güçsüz saç tellerini güçlendirmek !!!
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2018, 19:22:55 »
Merhaba,

Konuya mesaj yazılmamış çünkü yaşınız çok genç bu nedenle finasterid önerilmemiş. İncelen saçın hacim kazanması için bir süre biotin kullanabilirsiniz. Eğer varolan saçlarım dökülmesin istiyorsanız doktor kontrolünde finasterid kullanabilirsiniz. Ama ben 22 yaşında birisinin finasterid kullanmasını asla doğru bulmuyorum. Biotin de bir tık saçlara iyi gelebilir.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

cakalıslıgı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2018, 22:45:19 »
Merhaba,

Konuya mesaj yazılmamış çünkü yaşınız çok genç bu nedenle finasterid önerilmemiş. İncelen saçın hacim kazanması için bir süre biotin kullanabilirsiniz. Eğer varolan saçlarım dökülmesin istiyorsanız doktor kontrolünde finasterid kullanabilirsiniz. Ama ben 22 yaşında birisinin finasterid kullanmasını asla doğru bulmuyorum. Biotin de bir tık saçlara iyi gelebilir.

Cevabınız için teşekkürler biotin kullanımı geçici hacim mi kazandırıcaktır peki yoksa daha etkili bi verim alınabilir mi aslında böyle yorumları okuduktan sonra finasterid in daha da kesin çözüm olduğu düşüncesine varıyorum varolan saçları korumak için ama neden bu kadar kullanılmaması gerektiği düşünüldüğünü anlamıyorum yan etkileri yüzde 2 denilen bir oranda oluştuğu deneyimlenmiş buda çok düşük bir oran peki sadece finasterid kullanımı saçları korumaya yeterlimidir yanında destekleyici bi ürün kullanımı olmadan

Aslında bu derece kullanma isteğimi açıklamak gerekirse dökülme devam ederken erken yaşta yapılanbir ekimle riske girdim ekim tavsiye edilmemesine rağmen bu yüzden de kullanmak istiyorum açılcası korumak için mevcut saçları 2. Bir ekim gerekicektir muhtemelen ama ben bunun ne zaman olucağı konusunda endişeliyim erken olmasını istemiyorum ekim bence denildiği kadar kolay bi olay değil psikolojik açıdan olsun maddi açıdan olsun manevi açıdan olsun en azından gerekse bile 2.ekimi bi 5 yıl sonraya ertelemek isterim tekrar teşekkürler yorumlarınız için saygılar

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2018, 00:31:30 »
Cevabınız için teşekkürler biotin kullanımı geçici hacim mi kazandırıcaktır peki yoksa daha etkili bi verim alınabilir mi aslında böyle yorumları okuduktan sonra finasterid in daha da kesin çözüm olduğu düşüncesine varıyorum varolan saçları korumak için ama neden bu kadar kullanılmaması gerektiği düşünüldüğünü anlamıyorum yan etkileri yüzde 2 denilen bir oranda oluştuğu deneyimlenmiş buda çok düşük bir oran peki sadece finasterid kullanımı saçları korumaya yeterlimidir yanında destekleyici bi ürün kullanımı olmadan

Aslında bu derece kullanma isteğimi açıklamak gerekirse dökülme devam ederken erken yaşta yapılanbir ekimle riske girdim ekim tavsiye edilmemesine rağmen bu yüzden de kullanmak istiyorum açılcası korumak için mevcut saçları 2. Bir ekim gerekicektir muhtemelen ama ben bunun ne zaman olucağı konusunda endişeliyim erken olmasını istemiyorum ekim bence denildiği kadar kolay bi olay değil psikolojik açıdan olsun maddi açıdan olsun manevi açıdan olsun en azından gerekse bile 2.ekimi bi 5 yıl sonraya ertelemek isterim tekrar teşekkürler yorumlarınız için saygılar

Biotin dökülmeyi durdurmaz yalnızca saçları besler. Ben 31 yaşındayım biotin ve finasterid kullanıyorum. Şimdi bu ilacı siz kullandınız diyelim sürekli kullanmanız gerekecek yaşınız daha 22. Uzun süreli finansterid kullamı yalnızca libidoya zarar vermek kemik gelişimine de zarar verebilir. Yani uzun lafın kısası finasterid saç dökülmesini frenleyen fda onaylı en etkili ilaç ancak faydasını görmek için uzun süreli kullanmak lazım. Sizin yapmanız gereken mevcut saçlarınız şuan dökülüyor mu ona karar vermek. Benim şakaklarım lise 2'ye giderken açılmıştı bu yaşıma kadar hafif olarak seyrelmeler devam etti. Belki sizinde saçlarınızın dökülmesi bu şekilde devam edecek.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

deviantart90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2018, 11:14:03 »
En net tedavi PRP ve Mezoterapi olacaktır. Bununla birlikte bir doktor muayenesi sonrasında hormon artışına bağlı ilaçlar içilebilir. Tabii burada yazılanlarla değil, gidip doktor muayenesi, kan ölçümü gibi hususlar alınmalı sonrasında gerekiyorsa reçeteye bağlı kullanılmalı bazı şeyler.

Facebook Twitter Instagram