Gönderen Konu: Operasyon sonrası yoğun ağrı  (Okunma sayısı 1397 defa)

Oktayk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Operasyon sonrası yoğun ağrı
« : 22 Ekim 2018, 15:33:42 »
Öncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım. 10 gün önce saç ekim operasyonum gerçekleşti. İyileşme sürecim devam ediyor. Kabuklanma aşamasındayım. Ekim sonucundan şu an itibariyle memnunum. Benim sıkıntım operasyonun 3. günü başlayan ve hala devam eden yoğun ağrılarım. Ense bölgesinden saçının tepesine kadar ulaşan, batma, yanma, baskı şeklinde 3-4 farklı noktada dolaşan ve kronik bir şekilde devam eden, uyku uyutmayan bir ızdırabım var. Ekim için gittiğim doktor sonuçtan son derece memnun olduğunu, herhangi bir komplikasyon olmadığını, daha önce böyle bir şikayet almadığını, geçici olduğunu dile getirsede, o kadar yoğun ve kesintisiz yaşıyorum ki hiç geçmeyecek gibi geliyor. Bazı sitelerde donör bölgesinde fazla derine inilirse oksipital sinir zedelenmesine neden olabileceği yazılıyor. Şu an tek korkum bu. Çünkü çok ciddi bir durum. Tedavisi yok gibi bir şey. Kabuklarım tamamen dökülene kadar sabredip geçmediği takdirde dermatoloğa gitmeyi düşünüyorum. Benzer bir durumla karşılaşan oldu mu acaba?

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Operasyon sonrası yoğun ağrı
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2018, 15:57:14 »
Bana dr. um parol vermişti bir pakette 20 tablet sabah öğle akşam 1 er adet içmemi söylemişti bitene kadar içtim ağrı falan hissetmedim pek ağrı kesici kullanmıyor musun?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2018, 16:00:26 »
her ekımde olur bu ekımden sonra 4/5 gün donör alanda yanma agrı apranax 1000 lık at sabah aksam rahat gecırırsın
Global Moderator

Oktayk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2018, 17:04:52 »
Bugün 10. Gün. Ağrı kesici bi nebze rahatlatıyor ama tamamen geçirmiyor. Neyse içimde der olduğu için sabredemedim biraz önce acıbadem hastanesinin dermatoloğuna göründüm. Tam teşhis koymak mümkğn değil, hikayeye göre teşhis koyabilirim ancak dedi. Operasyon esnasında bir travma geçirmişsiniz ve Döküntüsüz zona olasılığı yüksek dedi. Valtrex 1000 mg, b12 ve atarax şurup verdi. 1 hafta sonra tekrar kontrol edecek. Herhsngi bir yan etkisi yokmuş ilaçların ama yine de tereddütlerim var. Çok içine sinmedi açıkcası doktorun söyledikleri. Başka bi yere daha görünmeyi düşünüyorum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2018, 17:39:53 »
içine sınmedı ıse gorus kardesım 10 gun fazla cunkı bu doner agrısı ıcın 4/5 gun suren bısey
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram