Gönderen Konu: Covid sonrası yoğun dökülme  (Okunma sayısı 924 defa)

Ucanellen

• Yeni üye
  • *
Covid sonrası yoğun dökülme
« : 11 Temmuz 2021, 15:25:46 »
Arkadaşlar merhaba

Covid sonrası aşırı dökülme sorunu yaşayan var mı aranızda ? Ben Mart 6 da covid oldum ve ondan sonra tuhaf şekilde 45 gün testlerim hep pozitif çıktı ve şu an negatifim . Ancak ilk aydan sonra saçlarım aşırı ve yoğun şekilde dökülmeye başladı. Nette yaptığım araştırmalar da covid geçirenlerin %30 ü yoğun dökülmeye maruz kalkabiliyormuş ve ortalama 2-3 ay sürüyor ve geçici diyorlar . Ancak bu dökülme ben de hala yoğun şekilde oluyor.yaklaşık 6 aydır  X pecia ve finasterid kullanıyordum , dökülmem yoktu  ama onlar durdurmuyor artık , ne yapacağımı bilemedim. Dermatoloğa da gittim ama o da covid sonrası olabiliyor beklemen lazım dedi.

Bu durumla karşılaşan ve bunu durdurabilen arkadaşlar fikirlerini paylaşabilir mi acaba

baskan123

• Hero Member
Ynt: Covid sonrası yoğun dökülme
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2021, 16:14:28 »
Evet benim de covidden sonra yoğun dökülme oldu ama 6 ay sonra tekrar gözle görülür bir şekilde geri geldi.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2021, 16:17:22 »
 genetik harici dokulmeler geri gelir kafayı takmayın
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Ucanellen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2021, 16:50:54 »
Evet benim de covidden sonra yoğun dökülme oldu ama 6 ay sonra tekrar gözle görülür bir şekilde geri geldi.

Peki özel bi tedavi filan uyguladınız mı. İlaç desteği ya da bakım vs ? Doğal süreçte mi toparladı saçlarınız

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2021, 17:22:44 »

Peki özel bi tedavi filan uyguladınız mı. İlaç desteği ya da bakım vs ? Doğal süreçte mi toparladı saçlarınız
Hastaneden bakım yağı karışımı verdiler.
Bu süre boyunca d vitamini, xpecia, evocapil instensive capsul kullandım ama siz iyice araştırın

Ucanellen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 11 Temmuz 2021, 23:31:33 »
Hastaneden bakım yağı karışımı verdiler.
Bu süre boyunca d vitamini, xpecia, evocapil instensive capsul kullandım ama siz iyice araştırın

Bende aktardan yağ aldım ama oda işe yaramadı . Ne yapacağımı bilemedim. İlk kez bu denli bi dökülme yaşıyorum. İki aydır çok uğraşıyorum ama hiç toparlanma yok. Bu süreç böyle giderse hızlıca kel kalıcam gibi 😔

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2021, 00:01:16 »
Bende aktardan yağ aldım ama oda işe yaramadı . Ne yapacağımı bilemedim. İlk kez bu denli bi dökülme yaşıyorum. İki aydır çok uğraşıyorum ama hiç toparlanma yok. Bu süreç böyle giderse hızlıca kel kalıcam gibi 😔
mezoterapi veya prp yaptırabilirsin. Kan testi yaptırıp eksiklerini görebilirsin.

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 12 Temmuz 2021, 01:30:58 »
Covid oldum aralikta hic dokulme olmadi. Asi yaptirdim gecen ay suan hafif dokulmem basladi. Asi yada covid farketmez, sanirim dokulmeye sebep oluyor
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

barisyuce

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 12 Temmuz 2021, 11:46:58 »
Hocam ayni durum bende de oldu. Nisan basinda covid gecirdim ve haziran ayindan bu yana  bazi gunler dokulme sayim cok fazla artmisti. Doktorumla gorustum.  Telovium biotin diye bi takviye onerdi 15 gundur kullaniyorum dokulmelerim normal seyrine dondu. Yani yastıkta 3 5 yıkarken 15 20  dustan sonra 5 10 seklinde normal seyrinde şuanda..  Cevremdekilerden de ayni durumdan muzdarip insanlar oldu.

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 12 Temmuz 2021, 12:35:38 »
Bende 10 aydır devam eden bir saç dökülmesi var öyle dedikleri gibi 4-6 ay filan değil. Kaç kez tam kan verdim, takviye aldım. Azalsa da hala dökülme devam ediyor. Berbat bir şey.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2021, 13:28:19 »
Covid ilaçlarından biri yoğun saç dökülmesi yapıyor uyarısı vardı hatta

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 12 Temmuz 2021, 13:47:12 »
Covid ilaçlarını kullanmadım. Bircok insan da önermiyor.
2 hastaneyi aramıştım. 21 yaşında olduğumu söyleyince gençsin ben senin yerinde olsam kullanmam zarar görürsün demişlerdi.

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 12 Temmuz 2021, 16:24:54 »
Covid ilaçlarından biri yoğun saç dökülmesi yapıyor uyarısı vardı hatta
Ilac kullanmadim
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Ucanellen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 12 Temmuz 2021, 17:38:46 »
Hocam ayni durum bende de oldu. Nisan basinda covid gecirdim ve haziran ayindan bu yana  bazi gunler dokulme sayim cok fazla artmisti. Doktorumla gorustum.  Telovium biotin diye bi takviye onerdi 15 gundur kullaniyorum dokulmelerim normal seyrine dondu. Yani yastıkta 3 5 yıkarken 15 20  dustan sonra 5 10 seklinde normal seyrinde şuanda..  Cevremdekilerden de ayni durumdan muzdarip insanlar oldu.
Hocam ben de alayım onu hemen başlim ya. Nu ay sonu nişanım var ve sırf bu yüzden 3 numara saçla nişan yapıcam sinir etti bu dökülme . Bu ilacı eczaneden bulabilirim değil mi

reyes

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 12 Temmuz 2021, 20:57:39 »
Covıd kel yapıyor onucun cabuk ası yaptırın
Ekim Tarihi: 13/03/2021
Ekim Merkezi ismi: Dr Bilgehan Aydın (ikinci ekim) ilk ekim baska yerde
Greft Miktarı: 2400
Yaşınız: 30
Her gun: 1.25 mg finasterid

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20789.0

Facebook Twitter Instagram