Gönderen Konu: EKİMDEN SONRA SEYREK GÖRÜNÜM İÇİN NE YAPILABİLİR ? SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR ?  (Okunma sayısı 45323 defa)

kelkaldım

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
sneijderında saç ekimi pek başarılı olmadı ,sürekli o yüzden 3 numara traşlı halini görüyorduk fakat smilasyon yaptırdığını bilmiyordum .demekki o yüzden çok sırıtmıyomuş bende seyrek olmasına rağmen nasıl öyle görünüyor diyordum  :)

Aykut Özhan

• Jr. Member
  • **
    • Saç simülasyonu
Bayan saç simülasyonu çalışması.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2019, 20:58:14 Gönderen: Aykut Özhan »

Aykut Özhan

• Jr. Member
  • **
    • Saç simülasyonu
Saç ekimi yapılmış kişinin ön çizgı bölgesine saç simülasyonu ile yoğunlaştırma yaptık.
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2019, 17:56:35 Gönderen: Aykut Özhan »

Aykut Özhan

• Jr. Member
  • **
    • Saç simülasyonu
Bazı arkadaşlardan beyaz saça simülasyon yapılır mı ? Görüntü nasıl olur ? gibi sorular alıyorum. Bunun cevabını aşağidaki çalışmamla vermek istiyorum nasıl oduğuna siz karar verin.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2019, 21:53:20 Gönderen: Aykut Özhan »

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
çalışmaların hepsi muhteşem duruyor inanılır gibi değil.
yalnız beyaz saça olan simülasyon çok hoşuma gitmedi şahsen yada resimde çok belli olmuş kalem atışları.

Aykut Özhan

• Jr. Member
  • **
    • Saç simülasyonu
Teşekkür ederim güzel
sözleriniz için.  Fotoğtafları hemen işlem bitiminde çektiğimiz için beyaz saçta biraz koyu durabilir ama daha sonra 1 hafta içinde deriye yerleşip daha doğal bir görüntü alıyorlar.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2019, 08:44:29 Gönderen: Aykut Özhan »

Maxpayne

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Fotolarda hep ışık farklılıkları ve tarama yönlerinin değiştirilmesi var gibi  geldi bana.

Danismankemal

• Full Member
Fotolarda hep ışık farklılıkları ve tarama yönlerinin değiştirilmesi var gibi  geldi bana.

Bana da

Aykut Özhan

• Jr. Member
  • **
    • Saç simülasyonu
O zaman İşlem devam ederken çekilmiş bir fotoğraf koyalım bu daha iyi fikir verir. Ciltteki kırmızılık birkaç saat sonra geçiyor.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2019, 19:45:31 Gönderen: Aykut Özhan »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Aykut bey senin boyaların ömrü nedir?
Global Moderator

Aykut Özhan

• Jr. Member
  • **
    • Saç simülasyonu
Bu konu çok önemli. Daha önceki sayfalarda bu konuya değinmiştim ama tekrar edeyim çünki daha sonradan silme işlemleri ile uğraşmak istenmiyorsa buna dikkat edilmeli. Boyaları temel olarak iki gruba ayırabiliriz inorganik ve organik boyalar.
İnorganik boyalar : Genel olarak vücut dövmelerinde kullanılır ve ömür boyu vücuttan çıkmamak amacıyla üretilmişlerdir.  İçlerinde ağır metaller ihtiva ederler. Yağlı saç derisinde kullanmak için uygun değildir ,ciltaltında yayılabilir ve renk değiştirebilirler.
Organik boyalar: Kalıcı makyaj uzmanları tarafından kullanılır. Yarı ömürlüdür birkaç yıl ciltte kaldıktan sonra solarak cildi terk ederler. Ağır metal yada zararlı kimyevi maddeler ihtiva etmezler.
Saç simülasyonunda organik boya kullanılır çünki yıllar geçtikçe dökülmenin şekli değişebilir ve bu gibi durumlarda örneğin ön saç çizgisinin yerini değiştirebilme imkanî verir. Organik boya ciltte en fazla 3-4 yıl kadar kalır ve cildi terkeder.
Size yaptıkları simülasyonun 7-8 yıl kaldığını söyleyenler dövme boyası kullanıyordur emin olun. Bu arada her organik boyada saç simülasyonunda kullanılmaz biz bir markayı kullanmadan önce bazı testlerden geçirip emin olduktan sonra müşteriye uyguluyoruz .  Bu testler nedir diye sormayın bazı bilgilerde bizde kalsın : )

Bal Porsuğu

• Hero Member
Bazı arkadaşlardan beyaz saça simülasyon yapılır mı ? Görüntü nasıl olur ? gibi sorular alıyorum. Bunun cevabını aşağidaki çalışmamla vermek istiyorum nasıl oduğuna siz karar verin.

bu saç boyanmış ama sanki?

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
lan şu saçla uğraştığım kadar işimle gücümle uğraşsaydım köşeyi dönmüştüm 😂😃 Bu olayı çok araştırdım. Size şunu söyleyeyim özellikle İngiltere ve Amerika'da müthiş derece iyi yapıyorlar. Fakat Türkiye'de o kadar araştırmama rağmen evet bu kişi iyi yapıyor diyemem. Biz Türkler  hep işin  ticari bakiyoruz.    Doğru düzgün   yapmıyoruz  biz hiç bir işi .

Aykut Özhan

• Jr. Member
  • **
    • Saç simülasyonu
Saç simülasyonu uzmanı seçimi çok önemli bir konu. Bu konuyla ilgili dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda anlattım ilgilenen arkadaşlar izleyebilir.

1. 

2. 

Facebook Twitter Instagram