Gönderen Konu: Kaç greft gerekli, donör yeterli mi?  (Okunma sayısı 3029 defa)

saclarr020

• Yeni üye
  • *
Kaç greft gerekli, donör yeterli mi?
« : 11 Ocak 2019, 14:21:31 »
Merhaba, saç ekimi çok uzun süredir aklımda vardı, elime fırsat geçince de hemen ektirmeye karar verdim. Forumu bir süredir takip ediyorum, gerçekten gerek ektirmiş olan gerek henüz ektirmeyen ancak bilgi sahibi çok kişi var, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Fotoğrafları postlar halinde atıyorum.

Özellikle yanları arkadaki saçları öne tarayarak kapatıyorum.

Yaş 25

Genetik dökülme var.

Finas xpecia vs hiç kullanmadım, düşünmüyorum. Bir süre minoxil kullanmıştım.

saclarr020

• Yeni üye
  • *
Ynt: Kaç greft gerekli, donör yeterli mi?
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2019, 14:23:27 »
Devam

Insyder

• Full Member
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2019, 14:45:53 »
Dostum selamlar;

Bu saçlara saç ektirmeye karar vermişsin belli ki bunun dışında yorum yapmam saçma olur ama, açıkçası ben ektirmezdim. Düşünüyosan bile henüz çok erken değil mi? Genetik saç dökülmen olduğunu söylemişsin ama şakaklar hafif geriye doğru ilerlemiş ve biraz da seyrekleşmiş sadece. 25 yaşa göre de donör gayet sağlam şu anda yani. Xpecia kullanabilirsin saç ektirmek yerine. Xpecia'nın herhangi bir yan etkisi yok besin takviyesi olarak geçiyor. Bence en az 30 yaşına kadar beklemelisin, nacizane fikrim tabii bu. Senin bileceğin iş.
LifeHair Ankara - Şahin Çelik | 4350 Greft | 07.11.2019 | Yaş:27:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=11661.0

saclarr020

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2019, 15:05:13 »
Dostum selamlar;

Bu saçlara saç ektirmeye karar vermişsin belli ki bunun dışında yorum yapmam saçma olur ama, açıkçası ben ektirmezdim. Düşünüyosan bile henüz çok erken değil mi? Genetik saç dökülmen olduğunu söylemişsin ama şakaklar hafif geriye doğru ilerlemiş ve biraz da seyrekleşmiş sadece. 25 yaşa göre de donör gayet sağlam şu anda yani. Xpecia kullanabilirsin saç ektirmek yerine. Xpecia'nın herhangi bir yan etkisi yok besin takviyesi olarak geçiyor. Bence en az 30 yaşına kadar beklemelisin, nacizane fikrim tabii bu. Senin bileceğin iş.

Merhaba, öncelikle yorum için teşekkürler dostum.
Açıkçası görüntü beni ciddi manada rahatsız ediyor, evet kel değilim fakat örneğin bi fotoğraf çekiminde vesaire net olarak belli oluyor seyreklik, artı olarak alnımın geniş olması ve saçların cansızlığı da cabası. 4 hocayla görüştüm, biri donörü beğenmedi, ikisi normal dedi, biri çok çok iyi dedi( bu biraz abarttı gibi :) )
Bahsettiğin gibi ekim için kararım net, bundan sonraki süreç için önerileriniz neler olur? Kaç greft ekilebilir?

Insyder

• Full Member
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2019, 15:12:32 »
Merhaba, öncelikle yorum için teşekkürler dostum.
Açıkçası görüntü beni ciddi manada rahatsız ediyor, evet kel değilim fakat örneğin bi fotoğraf çekiminde vesaire net olarak belli oluyor seyreklik, artı olarak alnımın geniş olması ve saçların cansızlığı da cabası. 4 hocayla görüştüm, biri donörü beğenmedi, ikisi normal dedi, biri çok çok iyi dedi( bu biraz abarttı gibi :) )
Bahsettiğin gibi ekim için kararım net, bundan sonraki süreç için önerileriniz neler olur? Kaç greft ekilebilir?

Yani elbette bi dökülme olduğu kesin, onu kastetmemiştim. Gerekli olduğunu düşünüyosan tabii ki ektir, kendinle barışıklığın önemli. Gençsin sonuçta benim gibi, kafaya takman çok normal. Donörü beğenmeyen doktor acaba neye istinaden beğenmedi merak ettim doğrusu. 3-4 senedir insanların saçlarını gözlemliyorum, şu anda foto gördüğüm donör çok kaliteli, sık ve kalın duruyor. O doktora ekim yaptırmamanı tavsiye ederim. Ön bölgeye sık bir ekim düşünüyorsan, orjinal bir ön çizgiyle 2000 greft hayli hayli yeter bence. Doktor tavsiyesi daha önemli tabii ki ama bu donörü görüp de beğenmeyen bir doktor değil, gerçek bir doktor olmalı.

YUNUSEMRE

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2019, 15:16:22 »
Donor çok iyi diyenin abarttığını düşünmüyorum. Yetersiz diyen yapmamak için bahane üretmiş ya da başka bişey var.
Şimdi ekim yaparsanız ilerde 2. ekim de olabilir . Daha da geriye çekilir çünkü saçınız. 10-15 sene daha dökülmeniz devam eder.
2000 kök civarı işinizi görür.

saclarr020

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2019, 15:25:51 »
Manuel-motor çok farkeder mi, forumda genel olarak fark edeceği yönünde yorumlar var fakat sağlam bir doktorun elinde ikisinde de iyi iş çıkar diye düşünüyorum, illa manuelde ısrarcı olmalı mıyım?

Insyder

• Full Member
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2019, 15:39:41 »
Ben manuelciyim, bu forumdaki çoğunluk da öyle. Saç ekimi yaptırmadan önce, bu forumu baştan aşağı okumanı tavsiye ederim, doktor olmasa da saç ekimi konusunda çok bilgili arkadaşlar var. Uzun zamandır takip etmeme rağmen, hala daha her gün yeni bir bilgi ediniyorum. İyice araştır, kararını kendin ver derim. Yönlendirilmeden, objektif olarak düşünüp gerekli bilgiye sahip olduktan sonra seçimini yapmanı tavsiye ediyorum.

saclarr020

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2019, 17:51:51 »
Yukarı, yorumlarınız önemli arkadaşlar.

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2019, 20:27:23 »
Hocam yorum yapılacak bir durum yok. Bu fotoğraflardan ben sadece size saç stilinizi değiştirebilirsiniz diyebilirim. Saçlarınızı en azından geriye doğru açarsanız bölgeyi görebiliriz. Şahsi düşüncem yine de 25 yaş özellikle bu saç durumunda olan bir birey için oldukça erken bir yaş.

razzmatazz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2019, 20:47:56 »
Donör yetersiz diyen doktorun adını verin de orayı kara listeye ekleyelim :D

Saçınıza gelince, 25 yaşındayken benim de saçlarım sizinkine benziyordu. Ben de çok memnun değildim ama ektirmediğim için şu an çok memnunum. Çünkü ektirmiş olsaydım şu an saçma sapan bir görüntü oluşacaktı. Size tavsiyem 30'ları biraz geçinceye kadar erteleyebildiğiniz kadar erteleyin.

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2019, 21:14:42 »
Manuel-motor çok farkeder mi, forumda genel olarak fark edeceği yönünde yorumlar var fakat sağlam bir doktorun elinde ikisinde de iyi iş çıkar diye düşünüyorum, illa manuelde ısrarcı olmalı mıyım?

Sağlam doktor elindede olsa mikromotor asla manuel ekim gibi olmaz ben buna katılmıyorum.manuel alımla donerden iz belli olmayacak şekilde atıyorum iki seansta 7000 greft çıkarılabilirken mikromotorda aynı görüntü için 4000  greft ancak çıkarılabilir o da en iyi mikromotor kullanan adamın elinden çıkar.

saclarr020

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 12 Ocak 2019, 00:06:20 »
Hocam yorum yapılacak bir durum yok. Bu fotoğraflardan ben sadece size saç stilinizi değiştirebilirsiniz diyebilirim. Saçlarınızı en azından geriye doğru açarsanız bölgeyi görebiliriz. Şahsi düşüncem yine de 25 yaş özellikle bu saç durumunda olan bir birey için oldukça erken bir yaş.
Fotoğraflardan net belli olmuyor sanırım -aslında oluyor gibi- alnım ve özellikle şakaklar baya açıldı.

saclarr020

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2019, 00:08:33 »
Donör yetersiz diyen doktorun adını verin de orayı kara listeye ekleyelim :D

Saçınıza gelince, 25 yaşındayken benim de saçlarım sizinkine benziyordu. Ben de çok memnun değildim ama ektirmediğim için şu an çok memnunum. Çünkü ektirmiş olsaydım şu an saçma sapan bir görüntü oluşacaktı. Size tavsiyem 30'ları biraz geçinceye kadar erteleyebildiğiniz kadar erteleyin.
Hocam donör yetersizden ziyade kalitesini beğenmedim dedi. Forumdaki en iyi hocalardan biri söyledi onu da ekleyeyim.
İşte insan asıl şu sıralar saç istiyor :D 30da ikinci bir ekimi kabullendim ben, bilmem yanlış mı düşünüyorum.

saclarr020

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 12 Ocak 2019, 00:10:15 »
Sağlam doktor elindede olsa mikromotor asla manuel ekim gibi olmaz ben buna katılmıyorum.manuel alımla donerden iz belli olmayacak şekilde atıyorum iki seansta 7000 greft çıkarılabilirken mikromotorda aynı görüntü için 4000  greft ancak çıkarılabilir o da en iyi mikromotor kullanan adamın elinden çıkar.
Hakan Doğanay mikromotorda manuele yakın işler yapıyor diye okudum bir kaç yerde. Manuel 1.25 euro motor 1 euro. Fiyat farkını vermeye değer mi?

Facebook Twitter Instagram