Gönderen Konu: Minoxil Kararsızlık  (Okunma sayısı 121 defa)

Minoxx

• Newbie
  • *
Minoxil Kararsızlık
« : 06 Mart 2019, 16:17:35 »
Merhabalar arkadaşlar foruma yeni katıldım 21 yaşındayım.Benim yaklaşık 2-3 yıldır saçlarım dökülüyordu şakaklarımda açıklıklar belli oluyordu ama saçım canlı ve gürdü 4-5 ay önce şakaklarımın daha çok seyrekleştiğini farkettim ve saçımı 3 numaraya kestirdim.Ne olduysa ondan sonra saçlarım uzamadı cansızlaştı baya bi seyrekleşti özellikle ön ve şakak bölgemde ki saçlarım çok seyreldi ve tüy halini almaya başladı.1 ay önce doktora gittim  bana dökülmenin genetik ve stresten dolayı olduğunu söyledi bepanthen ampul ve minoxil önerdi bepanthol ampulü her hafta iğne şeklinde yaptırdım son 1 tane kaldı ama pek bir faydası olmadı minoxilide 1 yıl kullanmam gerektiğini söyledi doktor. Ben biraz araştırdım ama bırakınca veya ilerleyen süreçte daha çok döktüğünü söyleyenler var tereddütde kaldım kullanıp kullanmamak arasında ama saçlarım giderek eriyip bitiyor sanırım minoxili kullanıcam bugün saçlarımı usturaya vurdurdum daha önce kullanıp deneyimli olanlar varsa yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

Olgar

• Newbie
  • *
Ynt: Minoxil Kararsızlık
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2019, 03:21:56 »
ben de bunu çok merak ediyordum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2019, 04:04:14 »
minoxil  den uzak dur kardeşim kullanıcaksanda fınasterıd kullan
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçlari Ekibi.

Minoxx

• Newbie
  • *
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2019, 14:19:28 »
minoxil  den uzak dur kardeşim kullanıcaksanda fınasterıd kullan

Hocam fınasterıd dediğiniz sanırım propecia tablet oluyor. 1 aydır forum gezmekten araştırmaktan bunaldım bu dediğiniz ilacın çok ciddi yan etkileri varmış açıkcası yaşım daha genç kullanmaya oral tedavi uygulamaya çekiniyorum saçı kurtaralım derken başka problemler açmayalım. Minoxille ilgili herkes faydalı olduğunu olduğunu ama bırakınca veya ilerleyen dönemde daha kötü döktüğünü söylüyor bu yüzden tereddütde kaldım. Benim saçlarımı en azından 3-4 sene en az kayıpla idare etsin yeter zaten 25-26 yaşında saç ektirebilirim ama şuan yaşım çok genç kafam çok karmaşık stresli bir hayatım var  üstüne buda eklenince psikolojim altüst oldu. Bilmiyorum ne yapıcağımı 5-6 ay önce birşey yoktu herşey normaldi birden bire oldu.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2019, 14:35:50 Gönderen: Minoxx »

Facebook Twitter Instagram