Gönderen Konu: Xpecia ve Sivilce İlişkisi  (Okunma sayısı 6896 defa)

ibrahimcam

• Jr. Member
  • **
Xpecia ve Sivilce İlişkisi
« : 14 Temmuz 2019, 18:09:59 »
Merhabalar,

5 aydır düzenli olarak Xpecia kullanıyorum (Günde 2),

Faydası; saçlarım daha az döküldü ama yine de günde minimum 150 160 döküldü, duşu saymıyorum bile.

Zararı, yan etkileri: hiç sivilce ve siyah nokta olmayan yüzümde kızarıklıklar, sivilceler, kalıcı sivilce izleri ve siyah noktalar oluştu.

1.5 haftadır Xpecia kullanmıyorum ve sivilceler küçüldü, yeni sivilce çıkmadı.

Bir de göz altımda sakal çıkmazdı orası ve kaşlarımın ortası hiç yokken tüylendi. Ama bunlar Xpecia ile alakalı olmayabilir belki yaşı gelmiştir bilmiyorum.

Son olarak spermim net biçimde sıvılaştı ama cinsel anlamda başka bi sorun yaşamadım her şey dört dörtlük.

Bu konuyu açma amacım internette arattığımda hiçbir sonuca ulaşamamış olmam, belki birkaç kişi konumu görür de fikir edinir.

Saygılarımla

sduzce

• Sr. Member
Ynt: Xpecia ve Sivilce İlişkisi
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2019, 18:27:47 »
Ben 2 aydır kullanıyorum. Sertleşme sorunu yaptı sadece 3-4 ay kullanıp bırakacağım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2019, 20:49:18 »
İçeriğindeki vitaminler sivilce yapabilir biotin de sivilce yapabılır
Global Moderator

ibrahimcam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2019, 22:57:34 »
@sduzce bende sadece sabah ereksiyonu azaldı o kadar

@hintell abi xpecia yerine biotine başlamayı düşünüyodum bitirdin şu an bu yorumla beni ya :)

sduzce

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2019, 23:28:58 »
@sduzce bende sadece sabah ereksiyonu azaldı o kadar

@hintell abi xpecia yerine biotine başlamayı düşünüyodum bitirdin şu an bu yorumla beni ya :)

Merak ettiğim uzun süre kullanıp bıraktığımızda yan etkileri gidiyor mu acaba

Mert35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Temmuz 2019, 23:44:52 »
İlk ekimimde 8 ay biotin ve xpecia kullandım.Karın ve göğüs kısmımda kalıcı kıllar oldu,gitmiyor.

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2019, 20:19:43 »
Günde 2 kez xpecia kullandım + sabah aksam biotin aldım  saç dökülmesi tamamen bitti diyebilirim ama sivilce çok fazla arttı kafamda xpecia yı günde 1 e düşürdüm tedavi VS sivilce azaldı şükür. Sperm e gelince xpecia spermi sıvılaştırıyor 2 haftadır xpecia almıyorum yeni yeni sıvılaşması geçti.

ibrahimcam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 15 Temmuz 2019, 21:06:42 »
@sduzce bıraktım bakalım sivilce etkisi geçti diyebilirim kesin olarak ama sperm sıvılığı hala devam ediyor, editliycem.
@mert35 bende de kıllanma yaptı kulağımda bile kıl çıktı, ama dediğim gibi yaşım 22 olduğu için belki yaşla çıkan kıllardır diye onu xpecia'ya bağlayamıyorum.
@yunusedat saç dökülmesini de durdurmadı benim ya, 1 ay boyunca hiçbir şey kullanmıycam sonra yeniden başlıycam biotinle tedaviye bakalım

Galaksi

• Full Member
« Yanıtla #8 : 15 Temmuz 2019, 21:12:15 »
Xpecia tarzı ürünler çok uzun süreli kullanıma uygun değil bence. Ben 5 ay kullanıp bırakmıştım ve galiba bendede sperm sıvılaşması yapmıştı

Tabi ona bakılırsa spreyler falanda nereye kadar kullanıcan ki. Neredeyse 1 yıldır kullanıyorum artık sıkıldım hergün sıkmaktan ve ben 1 ay sonra bırakacağım inşallah

ibrahimcam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 15 Temmuz 2019, 21:46:13 »
@galaksi minoxidil'in yan etkileri xpecia'dan fazla oldu doğrusu, yüzümde küçük kırmızılıklar, kalp sıkışması ya da çarpıntısı, sürekli çirkin yağlı gibi görünen saçlar ve hayatımda yaşamadığım kepek sorunu...

yanetkisi olmayan hiçbir ilaç geliştirilemedi şu saç dökülmesi için yanarım yanarım ona yanarım yakında sağda solda "saç dökülmesini durdurmak için her şeyi denedim bak ama yine de kelim boşa uğraşmayın" diyen amcalardan olucam az kaldı

Galaksi

• Full Member
« Yanıtla #10 : 16 Temmuz 2019, 09:36:48 »
@ibrahimcam, minoxilden ben de yan etki görmüştüm

Lakin Hairforte ve Avesin spreyden bir yan etki görmedim sanırım. Ama işte insan bir süre sonra sıkmaktan sıkılıyor. Koca 1 sene oldu hala sıkıyorum bir yerden sonra harbi sıkıyo bu iş :D

ibrahimcam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 16 Temmuz 2019, 10:49:37 »
@Galaksi, vallahi sıkmaktan sıkılmadım bi an bile işe yarasın saçlar dursun başka bi şey istemiyorum kafasındaydım ama olumsuz oldu sonuç :D Şimdi minoxilin köpük formunu araştırıyorum, ucuza getirtebilirsem onu kullanmaya başlıycam bakalım, benim sıkıntım saçımın her yerinin dökülüyo olması, yanlar da ense de üst de ön de.

Ama minoxili belirli bi bölgeye uygulayabiliyoruz ondan dolayı oral yolla bi şeyler kullanmadığım sürece saç dökülmem asla tamamen durmayacak gibi

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 16 Temmuz 2019, 20:24:58 »
Uzun süreli kullanımda xpecia gibi ürünler tehlikeli olabilir folik asit değerleri VS hafife alınacak şeyler değil bünyenin mekanizmasına dikkat etmek lazım

Gabo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2019, 21:53:45 »
Yaklaşık 2 hafta olucak bende xpecia kullaniyorum dokulme yavaşladı belki bilmiyorum ama hala devam ediyor gördüğüm tek şey sperm sivilasti baska bir sey yok

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 22 Temmuz 2019, 18:43:30 »
Xpecia 2 ay kullandım bende de sivilce yapmıştı.. Uzun süre geçmiyodu biri geçiyo diğeri çıkıyodu bayağı d büyük sivilceler.. Elmacık kemiğindeki sarı tüyleri de sakal kıvamına getirmek üzereydi bıraktım bende..

Facebook Twitter Instagram