Gönderen Konu: Sigara saç ilişkisi  (Okunma sayısı 1327 defa)

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sigara saç ilişkisi
« : 17 Mart 2020, 20:21:41 »
Merhaba arkadaşlar bu konu kafama takılıyor burada paylaşmak istedim sigarayı bıraktıktan sonra saçlarda dökülme olabiliyor mu nereden çıktı derseniz çevremdeki sigarayı bırakmış insanlar genelde 1 2 yıl sonra saçlarda seyrelme dökülmeler fark ediyorum aceba bunun sebebi stres veyahut hormonlarda bir farklılık olmasımı yoksa tamamen tesadüf mü?

Xapinook

• Jr. Member
  • **
Ynt: Sigara saç ilişkisi
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2020, 10:02:57 »
Cinselliğe olan ilişkisiyle bağlantısı olabilir belki.

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2020, 23:06:44 »
ilk defa duyuyorum varsa öyle bir şey yeminle sigarayı bırakmayı bundan sonra aklımın ucundan bile geçirmem  :)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2020, 23:17:24 »
Alakası yok.. sigarayı bırakacak olgunluk ve erdeme sahip olma yaşı genelde saç kayıplarının çokça görüldüğü 27-35 yaşları arasına isabet ediyor olmasından başka bir açıklaması yok bence..

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2020, 23:59:30 »
Sigara aksine saç kalitesini düşürüyor bence.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2020, 12:35:31 »
Burada sigara yı teşvik etmiş gibi olunmasın sigara vücuda çok zarar veriyor gerçekten.belkide bana öyle gelmiş olabilir sadece çevremdeki insanları gözlemlediğim kadar böyle birşey düşündüm yanılıyorumdur umarım

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 21 Mart 2020, 13:00:43 »
İlişkilidir ikisi
Birinin dumanı tüter, birinin grefti.
Gretflerin çıkması sigaraya zara vermez,
Sigara genel zarar verir;

Çene gereksiz çalıştırılır
Dudaklara bir öne bir arkaya şınav çektirilir
Duman gözlere temas eder
Göz kırpmasıyla önemli bir şey gözden kaçabilir
Duman ayrıca etrafındaki hijyenli insanların uzaklaşmasına neden olabilir
Akciğer, karaciğer, damar tıkanıklığı, yüz bölgesinde şişlikler, yaşlılık belirtileri, dişlerde çürüme ve dökülme, ağız hastalıkları, balgam oluşu, öksürük, kırmızı hücrelerin ölümü, hafızada gerileme, düşünce yetersizliği, net görmede zorluk, bağışıklık sistemi zayıflatma, yaraların geç iyileşmesi, demir eksikliği, iştah kesimi ve buna bağlı olarak tok hissi vermesi yüzünden gerekli besinlerin alınamaması, uyku düzeninin yerler altına alınması,
Kanın pıhtılaşması, sarılık hastalığını tetiklemesi, nefes darlığı ve yetmezliği, hayat kalitesinin düşürülmesi, ses kısıklığı, her bir sigara yakımında umursamamazlık hissinin oluşması, kimseyi takmama  ve diklenme semptomların nüksetmesi, BU çok önemli krampların vücudu ele alması; (AYAK, GÖĞÜS VE KALP ) zamanla bünyeye bağlı olarak durması, ( dünyada DÖRT saniyede bir kişinin ölmesi, işine gereken özenin verilmemesi, kronik yorgunluk vermesi, kemik erimesi, tırnak atması, gelişimin yavaşlaması, yaraların geç iyileşmesi, eger ki çinko ve demir eksikliğine biraz daha fazla sebep olursa, kullanılan başka ilaçların işe yaramaması, vücutta zehirli hücrelerin üremesi, sık olan vücudun gevşemesi, yüzdeki damarların belirgin bir şekilde gözükmesi, hayattan zevk alamama, çıkmazlara girildiğinde tek çarenin sigara olduğunu sanma ve böylece dahada bağımlı hale gelinmesi, temiz havada olunsa bile temiz havanın alınamaması çünkü sigaranın pis kokusu ve etkisi dağılmadan tekrar onun nefes alışında geri alınması, işitme zorluğu kısaca en basit zararlarındandır.

Günde 500 ton ağacın yok edilip, sigara kağıdı yapılması ve yılda binlerce yangına körük olan sigara izmaritleri ayrıca evlerde, binalarda, yaşam alanlarında yangınlara sebep olup ailelerin yanmasına, ölmesine sebep olmuştur ve olacaktır.
OLACAKTIR çünkü büyük bir geçim kaynağıdır üreticiler ve satıcılar için.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2020, 15:41:13 »
Acaba sigara kilcar damarları tıkayıp DHT hormonunun saça ulaşmasını engelleyebilir mi :)

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2020, 00:43:19 »
Acaba sigara kilcar damarları tıkayıp DHT hormonunun saça ulaşmasını engelleyebilir mi :)
Alçıpan duvarı yumrukla kırdım usta bu nasıl tespit   :o

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 11 Mayıs 2020, 02:58:20 »

:)))
Global Moderator

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 11 Mayıs 2020, 18:24:54 »
Alçıpan duvarı yumrukla kırdım usta bu nasıl tespit   :o

Mesela yani canım sende  ::)

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 12 Mayıs 2020, 09:13:13 »
Sigara saç için velinimettir,
Saçı,kirpiği,kaşı uzatan kanser hücreleridir
Sigarada kanser hücrelerini indükler.
Kanser olmak için mükemmel bir ajan.
İçtiğin sigaranın katran,zifir,nikotin,karbon monoksit oranlarının yüksek olmasına dikkat et,yoksa etkiside saça az olur.
Kemoterapi yani kanser hücrelerinin çoğalmasını engelleyen tedavilerde hastaların kaş,kirpik,saçları büyümez,tedavi kesildikten sonra tekrar büyümeye devam eder.
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Kemoterapi

Latifesi bir yana saça etkisi var mıdır yok mudur bilmem ama,ömrü boyunca sigara hiç kullanmayıp zinhar kel olan çok var.
Kullanmamak en doğrusu sağlığımıza yazık.
Sağlık bir kere geliyor.

tekegemen

• Jr. Member
  • **
  • hermest saç ekimi
« Yanıtla #12 : 14 Mayıs 2020, 19:30:32 »
Bence elbet etkisi vardır ama her insandan farklı şekilde gösterir
  • Ekim Merkezi ismi hermest saç ekimi merkezi

Facebook Twitter Instagram