Gönderen Konu: SAÇ EKİMİ VERİMLİLİĞİ - YAŞ İLİŞKİSİ  (Okunma sayısı 4326 defa)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
SAÇ EKİMİ VERİMLİLİĞİ - YAŞ İLİŞKİSİ
« : 11 Ağustos 2020, 19:50:01 »
Birçoğunuzun bildiği fakat yeni üye ve saç ekimi hakkında Çok tecrübesi olmayan “saç gençken lazım, tam dökülmeden ektireyim gerekirse bir daha ektiririm” diyen Arkadaslara faydası olacağını düşünerek açtım konuyu..

Saç ekiminden alacağınız verim yaşınız ilerledikçe artacaktır. Bunun bir çok sebebi var uzun uzun yazmayacağım fakat tecrübe ile sabit .. özellikle 40 ve üzeri yaşlarda fire miktarı ciddi miktarda azalacaktır. Bu sebeple NEKADAR GEÇ OKADAR İYİ.. acele etmeyin mümkünse ilerleyen yaşlarda Ekim yaptırmayı tercih ediniz..

pcd

• Jr. Member
  • **
Ynt: SAÇ EKİMİ VERİMLİLİĞİ - YAŞ İLİŞKİSİ
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2020, 20:03:02 »
Hocam ama şöyle bir durum var: muhtemelen 10 yıl sonra çok daha gelişmiş teknolojiler çıkacak ve tedaviler inanılmaz derecede gelişecek. O yüzden uzun süre beklemek çok mantıklı gelmiyor bana (çok aşırı genç değilse tabii). 25-40 yaş arası yaptıran adamın yaşı ilerleyince, ileride gelecek tedavileri de alabilir ama o kel harcanan yıllar geri gelmeyecek  ;D

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2020, 20:57:36 »
 :-X
Hocam ama şöyle bir durum var: muhtemelen 10 yıl sonra çok daha gelişmiş teknolojiler çıkacak ve tedaviler inanılmaz derecede gelişecek. O yüzden uzun süre beklemek çok mantıklı gelmiyor bana (çok aşırı genç değilse tabii). 25-40 yaş arası yaptıran adamın yaşı ilerleyince, ileride gelecek tedavileri de alabilir ama o kel harcanan yıllar geri gelmeyecek  ;D
Benim dökülmelerim yoğun olarak 9 yıl önce başladı.

9 yıl önce aynı şeyi düşünüyordum ben de..

Hiçbirşey değişmemiş yine minox var yine finasterid var..
Dediğine inanmıyorum
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

pcd

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2020, 21:02:47 »
:-XBenim dökülmelerim yoğun olarak 9 yıl önce başladı.

9 yıl önce aynı şeyi düşünüyordum ben de..

Hiçbirşey değişmemiş yine minox var yine finasterid var..
Dediğine inanmıyorum

Geçen 9 yılda pek bir gelişim olmaması gelecek 10 yılın da yine aynı şekilde geçeceği anlamına gelmez.

Ama herkesin kendi kararı, ben 40 yaşıma kadar beklemezdim ve beklemedim de.

Gaile

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2020, 21:03:43 »
Saçım dökülmeye başladığında 2002 yılıydı şakaklarım 1 yıl içinde gitti. Sonrası yavaş yavaş döküldü. 2010 yılında fotografta vertexte parlama gördüm ekeceğim,ekiyorum biiraz bekleyeyim derken 2020 temmuzda ekim yapabildim yaş 36 :) artık bekleyemedim.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2020, 21:07:28 »
Geçen 9 yılda pek bir gelişim olmaması gelecek 10 yılın da yine aynı şekilde geçeceği anlamına gelmez.

Ama herkesin kendi kararı, ben 40 yaşıma kadar beklemezdim ve beklemedim de.

Benden öncekilere ben ne dediysem bu konuda şimdi senden aynısını duyuyorum:) ne acı ..
Dejavu gibi..
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2020, 22:23:01 »
Birçoğunuzun bildiği fakat yeni üye ve saç ekimi hakkında Çok tecrübesi olmayan “saç gençken lazım, tam dökülmeden ektireyim gerekirse bir daha ektiririm” diyen Arkadaslara faydası olacağını düşünerek açtım konuyu..

Saç ekiminden alacağınız verim yaşınız ilerledikçe artacaktır. Bunun bir çok sebebi var uzun uzun yazmayacağım fakat tecrübe ile sabit .. özellikle 40 ve üzeri yaşlarda fire miktarı ciddi miktarda azalacaktır. Bu sebeple NEKADAR GEÇ OKADAR İYİ.. acele etmeyin mümkünse ilerleyen yaşlarda Ekim yaptırmayı tercih ediniz..
Kesinlikle katılıyorum👍
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

baldman

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2020, 22:55:38 »
çevremde ne kadar genç adam varsa ektiren çoğunun güzel oldu saçları tam tersine orta yaşlı olupta ektirenlerin kötü oldu hem seyrek hemde ekim olduğu çok belli oldu bu adamların siz burdan nasıl böyle bir sonuç çıkardınız çok acaip geldi cidden.

Bagwell

• Sr. Member
  • olur olur..
« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2020, 23:11:18 »
Kesinlikle doğru bi tez ama ben bunu bile bile 24 yaşında ekim yaptırdım,tekrarı olur yada olmaz bilmiyorum ama yaşım gençken kendimi daha iyi hissetmemi sağladığı için ektirdiğime asla pişman olmayacağım, napalım gerekirse bir kez daha ektiririz diyorum arada :)

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 12 Ağustos 2020, 01:09:31 »
Valla 40 yaş üstü ekimleri birazda bünyeye bağlı. Kişi kendine bakmamışsa, alkol sigara stres üzerine de tansiyon şeker vb kronik rahatsızlıklar baş göstermişse ekimde başarı şansı düşüyor. Genç yaşta metabolisma hızı, kan kalitesi ve dolaşımı sağlam oluyor ama bu sefer de hormonlar zirvede olduğundan ekim başarısı etkilenebiliyor. Bana kalırsa 30 yaşından önce ekime temkinli yaklaşmak lazım. 45 ten sonra da ekim gereksiz. En güzel zamanlar 30 40 arası ekğm için.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #10 : 12 Ağustos 2020, 02:13:28 »
Haklısın ama  bunu 18 20 sinde kellesmeye başlayan kişilerin kabullenmesi zor, ben 23 de kellesmeye başladım 2 yıldır yıldım sağlık olarak, maddiyat olarak kellik hayatıma onlarca başka sorunları da soktu, okuyup öğrenmeden önce ekimi çıkış kapısı sanıyordum. Özellikle genç yaş bizim gibi ekimi çıkış kapısı görüyor ama yüzlerce hastanın tecrübesi gösteriyor ki ekim genç yaşta erkek tipi kelliği başlayanlar için kurtuluş değil tedavi öncesinde de sonrasında da olmak zorunda, tedavi de şeker değil kullandıklarımız ne kadar süre kullanırız bilmiyorum 5 yıl sonrada kellik benimle olacak ama ilaçlar hayatımda olacak mı bilmiyorum. keşke 30-32 im de kellesmeye başlasaydım 35 imde ektirir devam ederdim yoluma.
Medikal kısmın gelişeceğine de inanmıyorum 2008 den bu yana finasterid harici ne gelmiş ki yıllardır kök hücre üstün de çalışıyorlar kaç milyar dolar bütçesi olan argeler ne cıktı piyasaya. Tr içi ise sürekli keriz silkelemeye devam ederler mavi yeşil mor sular gelir geçer.

Yan etkisi olmayan bir ilaç çıksın yine beni ilacını satmak için bağımlı kılsın razıyım ama ilaç sağlığımı bozmasın yeter ki.
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2020, 02:22:30 Gönderen: Kelim Kelsin Keliz »
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 12 Ağustos 2020, 04:34:22 »

Öyle bir durum yok.. olması tabi ki ihtimaller arasında ama destekleyici elle tutulur hiç bir bilimsel çalışma yok iken böyle bir yorum gereksiz.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Ağustos 2020, 04:42:39 »
çevremde ne kadar genç adam varsa ektiren çoğunun güzel oldu saçları tam tersine orta yaşlı olupta ektirenlerin kötü oldu hem seyrek hemde ekim olduğu çok belli oldu bu adamların siz burdan nasıl böyle bir sonuç çıkardınız çok acaip geldi cidden.

Çevrende tanıdığın yakından gözlemleyebildiğin mümkünse elle Muayne edebilecek kadar yakından  gördüğün kaç Ekim oldu?
Bu sonucu çıkartabilecek böyle bir istatiksel veriye sahip olabilecek kadar Ekim gördüm. Zaten ilerki yaşlarda yapılacak ekimde başarının yüksek olmasını sağlayacak önemli faktörler çok göz önünde ..
-Dht nin azalması
-dönördeki saçların belirli elemelerden geçmesi ancak gerçekten sagıklı olanların orada kalması en önemli etken..

20 yaşındaki kisinin ensesindeki sac sayısı yine aynı kişinin 40 yaşındaki hali ile aynı değil.. yani kişi donördende belli miktarda kayıplar veriyor zamanla.. 20 yasında transfer edilen sağlıklı dediğimiz greft ekildiği yerdede %10-15 gibi kayıplar veriyor. + dökülme haritasının çok net olarak belirlenebileceğini bir yaş 40+..
Zaten 20 Li yaşlarda yapılan sac ekimi en iyi ihtimal ile kısa vadeli bir mutluluk sonrasında pişmanlıktan daha daha fazlasını vaadetmez...

NEKADAR geç okadar iyi..
Saç size her yasta lazım.. inanın göbek cıkıp cild eskiyince , dişler paslanıp göZ kenarlarında izleri görünce 20 Li yaşlardan daha fazla ihtiyacınız olacak saclara...

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 12 Ağustos 2020, 04:45:43 »
Valla 40 yaş üstü ekimleri birazda bünyeye bağlı. Kişi kendine bakmamışsa, alkol sigara stres üzerine de tansiyon şeker vb kronik rahatsızlıklar baş göstermişse ekimde başarı şansı düşüyor. Genç yaşta metabolisma hızı, kan kalitesi ve dolaşımı sağlam oluyor ama bu sefer de hormonlar zirvede olduğundan ekim başarısı etkilenebiliyor. Bana kalırsa 30 yaşından önce ekime temkinli yaklaşmak lazım. 45 ten sonra da ekim gereksiz. En güzel zamanlar 30 40 arası ekğm için.

Yanlış bilgi.. şeker ve dolaşım rahatsızlığı yok ise bağışıklığın düşük olması fikrimce yüksek olmasından daha avantajlı bir durum sac ekşminde..bu konu ilede hatrı sayılır katılımcıdan oluşan bir istatistik tutmaya çalışıyorum.. ilerde yeter miktarda kişiye ulaşınca siZlerlede paylaşırım sonucları...

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 12 Ağustos 2020, 11:22:10 »
Genç yaşta sacları dökülmüş bi insan o psikolojiyle ne  derseniz ne anlatırsaniz anlatın 30lu 40lı yaşlara kadar bekleyemez çünkü içinde bulunduğu durum içinde bulunduğu o iğrenç hergün modunu düşüren bunalıma sokan pisikoloji berbat bişey

Facebook Twitter Instagram