Gönderen Konu: Biotin hakkında bilgi isteyecektim  (Okunma sayısı 5390 defa)

son gohan

• Hero Member
Biotin hakkında bilgi isteyecektim
« : 02 Ekim 2019, 13:39:56 »
ben yaklaşık 17-18aydır xpecia kullanıyordum ama bitti 10aya yakındırda finastired şimdi ben finastiredin yanında biotin kullanmak istiyorum hem sacı uzatması için vs
finas biotin  L-Argınne kullansam 3ünü bi sıkıntı olur mu yada önerebilceğiniz başka takviyeler var mı acaba?

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: Biotin hakkında bilgi isteyecektim
« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2019, 13:49:19 »
biotin eksikliği sebepli saç dökülmesi çok ama çok nadir görülen bir durumdur.  Kullandığın  ürünler  yeterli  L-Argınne finasterid yeterli

son gohan

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2019, 13:58:05 »
biotin eksikliği sebepli saç dökülmesi çok ama çok nadir görülen bir durumdur.  Kullandığın  ürünler  yeterli  L-Argınne finasterid yeterli
l argine kullanmıyorum suan finas kullanıyorum hızlı uzasın ve takviye olsun diyo biotin düşünüyorum xpecia yerine

Sunrise

• Full Member
« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2019, 14:11:59 »
Biotin'in saç kalitesine katkısı vardır belki bilmiyorum ama bence saçın hızlı uzamasına etkisi yok gibime geliyor

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 02 Ekim 2019, 16:09:54 »
Biotin eksikligi olmayan birinin ekstradan biotin almasının saçın kalitesine olumlu etkisi olduğuna dair hiçbir klinik veri yok. Biz psikolojik olarak rahatlama tatmin olma sebebiyle sık kullanıyoruz. Biotin testi yaptir eksikliği yoksa kullanmanın bir anlamı yok
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Ekim 2019, 18:00:18 »
Biotin doğal birçok besinde bulunuyo zaten bence de gereksiz.. Ama umut fakirin ekmeği işte 😁

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Ekim 2019, 23:28:23 »
Bence de biotin almana gerek yok, ben birkaç ay kullandım. Hiçbir faydasının olmadığını düşünüyorum

son gohan

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2019, 12:04:25 »
l argine biotin finas kullansam bi zarar olur mu? bundan önce finas xpecia yapıyordum

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #8 : 07 Ekim 2019, 14:57:10 »
Finasterid  l.argine yeterli

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 07 Ekim 2019, 16:30:36 »
Kaliteli biotin kullanırsan, diğer besinlerde bulunan biotinden daha olumlu randıman alırsın. Mesela imkanın varsa finasterid kullanmayacaksan Xpecia kullacaksan iyi bir markanın biotinin yanında saw palmetto alırsan daha iyi sonuç alabilirsin. Bu tamamen benim kişisel görüşüm.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Sunrise

• Full Member
« Yanıtla #10 : 07 Ekim 2019, 18:56:12 »
Kış yaklaşıyorken artık fazla kiloları atmak için diyete girdim ve diyette az yiyeceğim için 2 tane vitamin aldım. Biri multivitamin, diğeri de Biotin(Yine aynı şeyi söyleyeceğim Biotin'in bence saçın hızlı uzamasına etkisi yok ama saç kalitesini korur belki bu yüzden kalite korumak amaçlı aldım yine) Tabi bu benim fikrim belki hızlı uzamaya da etkisi vardır bilemem

Nature's Supreme Biotin 2500 Mcg 120 Kapsül ve Sustenium Triple Action CoQ-10 30 Tablet
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2019, 21:05:23 Gönderen: Sunrise »

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 16 Ekim 2019, 08:05:49 »
l argine biotin finas kullansam bi zarar olur mu? bundan önce finas xpecia yapıyordum
kanka ben fin in yanında larginine başladım. 1000 mg alıyorum. Spor yaparsan aynı zamanda faydası da olur. Largi yi kullandığım dan beri kendimi bayağı enerjik hissediyorum :))

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 17 Ekim 2019, 09:45:49 »
Kaliteli biotin kullanırsan, diğer besinlerde bulunan biotinden daha olumlu randıman alırsın. Mesela imkanın varsa finasterid kullanmayacaksan Xpecia kullacaksan iyi bir markanın biotinin yanında saw palmetto alırsan daha iyi sonuç alabilirsin. Bu tamamen benim kişisel görüşüm.
Dostum günde iki tane xpecia alıyorsan 5000 m biotin eder bunun yanında ekstra kaliteli solgar gibi bir biotin kullanmak ne kadar mantıklı, bu ishal ve sivilcelere neden olmaz mı günde 10k biotin :)

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 17 Ekim 2019, 09:53:57 »
1 Xpecia tablette 1250 mg biotin var benim bildiğim kadarıyla

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 17 Ekim 2019, 10:00:01 »
1 Xpecia tablette 1250 mg biotin var benim bildiğim kadarıyla