Gönderen Konu: Sizce Saç Ekimi İçin En İdeal Yaş Nedir?  (Okunma sayısı 1374 defa)

Cassowary

• Sr. Member
Ynt: Sizce Saç Ekimi İçin En İdeal Yaş Nedir?
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2019, 02:46:51 »
Dökülme patenti ile de alakalı biraz.Ön bölge dökülmüş ama vertex bölgesi donör bölgesi ile aynı hacim sıklıkta ise 25 bile kafi..
Kişide genel seyreklik söz konusuysa en şanssız kişiler bunlar oluyor,kafayı bir anda Nw5.6.7. derecen kelliğe bile götürebilir.
Sokakta gördüğümüz nw6 7ler’in çoğu,
35-40’ından sonra silme kel kaldılar.Çoğunun 25 yaşında şekil verebildiği,tarayabildiği saçları vardı.

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2019, 03:57:19 »
Aslında demek istediğim şu.
O kadar çok örnek var ki ben sadece iki fotoğraf misal olsun diye paylaşıyorum,diğer tonla kişileri paylaşmak yoracaktı kolaj foto albümüyle uğraşmak istemedim.)

İkiside birinci fotoğraflarında 26 yaşında
İkiside ikinci fotoğraflarında 40+ yaşlarda
(-Harun Erdenay
-Serhat Ulueren)

Diffuse thinning/yaygın seyrelme/incelme/dökülme en tehlikeli dökülme tipi.kafada saç var ama çoğu minyatürize olmuş..
Kendi düşüncem ,
Bu kişilerde yaşın hiç bir önemi yok
Saç ekimine uygun değiller.

Forumda görüyorum çok üzülüyorum,Gençlerin
çoğunun hali pür melal-i böyle olacak.
(Ekimcinin vicdansızlığı ile ektirenin cahilliği)

Şimdi bu ikisi(örnek olsun diye söylüyorum) 25 yaşında olup,saçlarım var kel değilim ektirsem daha da süper olur ama böyle olunca da saçlarımı fönleyemiyorum,şekil veremiyorum en iyisi saç ektirecem knk diyerek ektirseydi şimdi ne halde olurlardı?

Düşüncelerim bu yönde..

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2019, 13:27:39 »
Serhat ulueren pek diffuse thinninge benzemiyor 25 yaşında

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 13 Ekim 2019, 13:31:43 »
Saç açıklığı donör durumu ve dökülmeye göre değişir bunlar tabi 20/25 arasıda çok sorun yoksa erken yaşlar
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2019, 14:11:45 »
Sorunun tekbir cevabı yok.

25-30 arası saç kaybınız tamamlanmış olabilir, dökülme haritanız ortaya çıkmış olabilir.. donörünüz yeterli ise ekim için uygun olabilirsiniz ama bu dediğim olay biraz istisnai bşr durum. Bu yaşlarda saç kaybınızın tamamlanması demek nw 5-6-7 olmanız anlamını tasırki bu durumda aynı zamanda yeterli donöre sahip olmak çok istisnai bir durum.

Kendimden örnek verecek olursam 25 imde gayet saçlı idim, kel kalacagım dedigimde herkesin tepkisi “mümkün değil “ idi . 28-30 arası artık ön çizgim yok idi. En agresif dokulmeyi ise 29-33 arası yaşadım. Erken olmasına rağmen 34 de ekim yaptırdım. Yaş 36 kayıplar devam ediyor.
Yeterli donör var ise çoğu zaman 2.ekimide göze alacak şekilde +35 ideal bir ekim yaşıdır. Ne kadar geç okadar iyi o ayrı bir konu.

“Saç dökülmesi 40 dan sonra durur” ibaresi şehir efsanesidir. Ekim yaşına ve şekline gerçekten objektif bir analiz sonucu karar vermekte fayda var. Aksi taktirde sizi bekleyecek süreç en iyi ihtşmalle
-ilk 7 ay belirsizlik heyecan
-sonraki 2 yıl mutluluk
-sonraki 1 yıl kararsızlık
-3.4. Yıllardan sonra pişmanlık olacaktır.

Yukarıdaki senaryo iyi ihtimal. İlk ekimde patlama olasıgınızda ihtimaller dahilinde ki bu durumda süreç ekim tarihini takiben
-pişmanlık pişmanlık pişmanlık

Şeklinde vukuu bulacaktır.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2019, 04:00:03 »
Sorunun tekbir cevabı yok.

25-30 arası saç kaybınız tamamlanmış olabilir, dökülme haritanız ortaya çıkmış olabilir.. donörünüz yeterli ise ekim için uygun olabilirsiniz ama bu dediğim olay biraz istisnai bşr durum. Bu yaşlarda saç kaybınızın tamamlanması demek nw 5-6-7 olmanız anlamını tasırki bu durumda aynı zamanda yeterli donöre sahip olmak çok istisnai bir durum.

Kendimden örnek verecek olursam 25 imde gayet saçlı idim, kel kalacagım dedigimde herkesin tepkisi “mümkün değil “ idi . 28-30 arası artık ön çizgim yok idi. En agresif dokulmeyi ise 29-33 arası yaşadım. Erken olmasına rağmen 34 de ekim yaptırdım. Yaş 36 kayıplar devam ediyor.
Yeterli donör var ise çoğu zaman 2.ekimide göze alacak şekilde +35 ideal bir ekim yaşıdır. Ne kadar geç okadar iyi o ayrı bir konu.

“Saç dökülmesi 40 dan sonra durur” ibaresi şehir efsanesidir. Ekim yaşına ve şekline gerçekten objektif bir analiz sonucu karar vermekte fayda var. Aksi taktirde sizi bekleyecek süreç en iyi ihtşmalle
-ilk 7 ay belirsizlik heyecan
-sonraki 2 yıl mutluluk
-sonraki 1 yıl kararsızlık
-3.4. Yıllardan sonra pişmanlık olacaktır.

Yukarıdaki senaryo iyi ihtimal. İlk ekimde patlama olasıgınızda ihtimaller dahilinde ki bu durumda süreç ekim tarihini takiben
-pişmanlık pişmanlık pişmanlık

Şeklinde vukuu bulacaktır.

Doğru ben finasterid kullanmasam muhtemelen şimdi hatrı sayılır bir dökülme yaşayacaktım. O nedenle halen ekim yaptırma konusunda çok kararsızım. Dökülmenin ilerleme şeklini kestiremiyorum, bu baskılayıcı takviyeleri ne kadar kullanırım bunu da bilmiyorum. Şuan çocuğum olsun diye bir planlamam yok ancak 2 3 sene sonra ne düşünürüm açıkcası bunu da kestiremiyorum. Bu nedenle çok dikkatli karar vermek lazım. Şimdi geriye dönme şansım olsa 16 yaşında ilk şakak açılmamda buraya kadar getirebileceğimi kestirsem kesinlikle bir ekim yaptırırdım. O yaşlarımı daha çok saçlı geçirmek isterdim doğrusu biraz sıkıntısını yaşamadım değil. Şimdi ekim yaptırdığımda dökülme yaşarsam gerçekten mutsuz olacağım çünkü 2. bir ekim zahmeti benim gibi kel olmayan birisi için zor. Ancak ailemden gelen genetik kodu biliyorum ki nw5/nw6 ları göreceğim. Şimdi estetik kaygı ile ön hattı 3000 greft ile kullanırsam belki de sloocer üstadın dediği gibi 2 sene sonra mutsuzluk yaşayacağım. Şuan keyfime göre kullandığım finasteride belki sürekli bağlanmak zorunda kalacağım. Gerçekten kolay verilecek kararlar değil. Şuan tek tesellim saçlarımın görüntüsünün yüzüme uygun olması, kötü olamaması.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Ekim 2019, 08:34:18 »
Norwood patternin 18 yaşında tamamlandıysa bile ektirebilirsin dökülmenin yaşı yok aşaması var malesef.
Şimdi 18 yaşında norwood 6 olan adam neyi bekleyecek en kötü nw7 olur o yüzden ekim yaptırmalı ama 20 yaşında norwood 3 olan adam eğer sağlam bir fin alıcısı değilse bu işlere hiç bulaşmamalı.
Çünkü 20 yaşında norwood 3 olan kafa 23 te nw4e gidebilir ki %99 gider.Ama iyi bir fin alıcısı iseniz ekim yaptırın gitsin derim saç dökülmesinden daha önemli olan şey finin işe yarayıp yaramamasıdır fin eğer işe yarıyorsa saçınız isterse norwood 7ye gitsin sıkıntı yok dökülmeyecek demektir

Facebook Twitter Instagram