Gönderen Konu: Biotin; Faydaları,Zararları,Yan etkileri,Kullananlar dozu (5000 vs)  (Okunma sayısı 8522 defa)

Y THE RAPIDFIRE

• Newbie
  • *
Kesinlikle katılıyorum hocam, zaten vitaminlerin işe yaradığını da düşünmüyorum.

Burada da anlatıyor profesör doktor.
teşekkürler. açıkçası ben vitaminlere karşı değilim belki D vitamini için böyle bir istatistik mevcuttur olabilir. ama şu da var ki modern dünyada günlük gereken dozları bazı vitamin/mineral/amino asitleri besinlerden karşılayamıyoruzdur.Hammaedde kalitesi ve şelatlama teknolojisi bu takviyelerde en önemli nokta.

onizuka eikichi

• Hero Member
Dostlar ben bu tip kafa da net olmayan konularda makaleler, araştırmalardan çok kendim deneyerek etki noktasını çözmeye çalışıyorum. Bir çok yerde b12 vitamininde saçlara hiçbir faydası olmadığı hakkında videolar varken ben ayda 4 kez b12 vitamini kullanıyorum. Özellikle bir dönem finasterid kullanmadığım zamanlarda, yani dht baskılamayan bir takviye almadan da vitamin kullanmaya çalıştım. Bana göre kullanmadığım döneme göre gerçekten farklar söz konusu. Özellikle şuan saçlarımın canlı olmasını bu tarz takviyelere borçluyum. Tabi gereksiz vitamin kullanımına bende karşıyım, zaten hayatımda saç dışında ben asla vitamin kullanmadım! Yani sağlık için gereksiz vitamin kullanımı bana göre de yanlış. Ancak dht salgılamansıyla saç köklerinin beslenmesinde bana göre vitaminlerin faydası var. Ben bunu kendim deneyen birisi olarak söylüyorum. Forumda özellikle aşamalı fotoğraflar ekledim, kendiniz de aradaki farkları görebilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Mutsuz Hasta

• Full Member
183 B12 değerim vardı, 1 ay Benexol B12 kullandım, şimdi baktım tekrar sonuçlara, 350 olmuş. İşe yaradı mı, yoksa ben B12 değeri yüksek şeyler mi yedim bilmiyorum.

mr_faruk

• Newbie
  • *
vitaminlerin elbette faydası vardır arkadaşlar tembelliğinize kılıf uydurup içi geçmiş  kel profesörün söyledikleri size hoş gelmesin.
tüm dünya salak bir tek bu kel profesör çok akıllı değil ya  ;D

baldsetfree

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
vitaminlerin elbette faydası vardır arkadaşlar tembelliğinize kılıf uydurup içi geçmiş  kel profesörün söyledikleri size hoş gelmesin.
tüm dünya salak bir tek bu kel profesör çok akıllı değil ya  ;D

aynen katılıyorum.

Portraitpeople

• Full Member
Kesinlikle katılıyorum hocam, zaten vitaminlerin işe yaradığını da düşünmüyorum.

Burada da anlatıyor profesör doktor.
Güzel anlatmış ama d vitamin eksikliği çoğu insanda vardır. Yeterince sebze ve meyve yemiyorsanız, o zaman haplar kullanılabilir. Bazı insanlar hiç sebze yemiyor sadece et yiyenler var. Bu insanlar için haplar gerekli örneğin kendimden örnek vereyim. Çok fazla meyve sebze yiyen birisi değilim. Meyve aklıma gelirse ya da canım çekerse yiyorum. Sebze de salata genelde yemeye çalışıyorum yemeklerde. Yeterince bu mineralleri ve vitaminleri aldığımı düşünmüyorum.

phantom

• Jr. Member
  • **
vitaminlerin faydası olduğu yadırganamaz bir gerçek fakat tabi aşırı bir beklentiye girmemek gerekiyor ve kaliteli ürünler kullanmak gerekiyor.
bu abimiz show yapmak için takmış güneş gözlüğünü konuşmuş.
d vitamini,çinko,demir,b vitamini çeşitli durumlarda her doktor reçete ediyor.o doktorlar akılsız bir tek bu akıllı galiba.

Facebook Twitter Instagram