Gönderen Konu: Biotin; Faydaları,Zararları,Yan etkileri,Kullananlar dozu (5000 vs)  (Okunma sayısı 88786 defa)

Y THE RAPIDFIRE

• Jr. Member
  • **
Kesinlikle katılıyorum hocam, zaten vitaminlerin işe yaradığını da düşünmüyorum.

Burada da anlatıyor profesör doktor.
teşekkürler. açıkçası ben vitaminlere karşı değilim belki D vitamini için böyle bir istatistik mevcuttur olabilir. ama şu da var ki modern dünyada günlük gereken dozları bazı vitamin/mineral/amino asitleri besinlerden karşılayamıyoruzdur.Hammaedde kalitesi ve şelatlama teknolojisi bu takviyelerde en önemli nokta.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Dostlar ben bu tip kafa da net olmayan konularda makaleler, araştırmalardan çok kendim deneyerek etki noktasını çözmeye çalışıyorum. Bir çok yerde b12 vitamininde saçlara hiçbir faydası olmadığı hakkında videolar varken ben ayda 4 kez b12 vitamini kullanıyorum. Özellikle bir dönem finasterid kullanmadığım zamanlarda, yani dht baskılamayan bir takviye almadan da vitamin kullanmaya çalıştım. Bana göre kullanmadığım döneme göre gerçekten farklar söz konusu. Özellikle şuan saçlarımın canlı olmasını bu tarz takviyelere borçluyum. Tabi gereksiz vitamin kullanımına bende karşıyım, zaten hayatımda saç dışında ben asla vitamin kullanmadım! Yani sağlık için gereksiz vitamin kullanımı bana göre de yanlış. Ancak dht salgılamansıyla saç köklerinin beslenmesinde bana göre vitaminlerin faydası var. Ben bunu kendim deneyen birisi olarak söylüyorum. Forumda özellikle aşamalı fotoğraflar ekledim, kendiniz de aradaki farkları görebilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
183 B12 değerim vardı, 1 ay Benexol B12 kullandım, şimdi baktım tekrar sonuçlara, 350 olmuş. İşe yaradı mı, yoksa ben B12 değeri yüksek şeyler mi yedim bilmiyorum.

mr_faruk

• Jr. Member
  • **
vitaminlerin elbette faydası vardır arkadaşlar tembelliğinize kılıf uydurup içi geçmiş  kel profesörün söyledikleri size hoş gelmesin.
tüm dünya salak bir tek bu kel profesör çok akıllı değil ya  ;D

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
vitaminlerin elbette faydası vardır arkadaşlar tembelliğinize kılıf uydurup içi geçmiş  kel profesörün söyledikleri size hoş gelmesin.
tüm dünya salak bir tek bu kel profesör çok akıllı değil ya  ;D

aynen katılıyorum.

Portraitpeople

• Full Member
Kesinlikle katılıyorum hocam, zaten vitaminlerin işe yaradığını da düşünmüyorum.

Burada da anlatıyor profesör doktor.
Güzel anlatmış ama d vitamin eksikliği çoğu insanda vardır. Yeterince sebze ve meyve yemiyorsanız, o zaman haplar kullanılabilir. Bazı insanlar hiç sebze yemiyor sadece et yiyenler var. Bu insanlar için haplar gerekli örneğin kendimden örnek vereyim. Çok fazla meyve sebze yiyen birisi değilim. Meyve aklıma gelirse ya da canım çekerse yiyorum. Sebze de salata genelde yemeye çalışıyorum yemeklerde. Yeterince bu mineralleri ve vitaminleri aldığımı düşünmüyorum.
24.02.2020 5411 greft Bnish Hair Wellnes
Dr. Bilgehan Aydın
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12896.45

Finhair 1mg ve Velavit 5000 biotin
6. Aydan itibaren Omega 3 ve D3 vitamini sprey

phantom

• Hero Member
vitaminlerin faydası olduğu yadırganamaz bir gerçek fakat tabi aşırı bir beklentiye girmemek gerekiyor ve kaliteli ürünler kullanmak gerekiyor.
bu abimiz show yapmak için takmış güneş gözlüğünü konuşmuş.
d vitamini,çinko,demir,b vitamini çeşitli durumlarda her doktor reçete ediyor.o doktorlar akılsız bir tek bu akıllı galiba.

kelveötesi35

• Hero Member
Venatura biotin kullanan var mı?

dusk

• Jr. Member
  • **
Venatura biotin kullanan var mı?

Bende bunla ilgili yazmaya gelmiştim.

20 gündür kullanıyorum memnunum, solgar çok pahalı olduğu için eczaneden bunu aldım.

Etkisini de şöyle anlıyorum tırnaklarım da et soyulması oluyor normalde, bu biotinle birlikte 1 hafta da ortadan kalktı o sorun. Solgar’la da geçiyordu ama başka bir marka denemiştim o etkili olmamıştı. Ayrıca multivitamin ya da kompleks takviyelerde de aynı etki olmuyor.

Saç içinde çabuk uzattığını söyleyebilirim.
  • Ekim Tarihi: 28.01.21
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın Klinik
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Propecia, zma, omega 3

Shdw

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi süresince sizce kaç mg Biotin en ideal?

Spencer

• Hero Member
Saç ekimi süresince sizce kaç mg Biotin en ideal?

Biotin eksikliğin yoksa ekstra alınan biotinin hiçbir faydası yok ama;

Kullanmakta kararlıysan günde 5 Mg hatta sabah 2.5 akşam 2.5 alman çok daha mantıklı
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

emre3579

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar natures bounty aldım bugün geldi haplar küçücük solgarin 3 te 1 i kadar nasıl oluyorda bu da 5000 mg oluyor ?

oralminoxidil

• Hero Member
Arkadaşlar natures bounty aldım bugün geldi haplar küçücük solgarin 3 te 1 i kadar nasıl oluyorda bu da 5000 mg oluyor ?

5000 mg değil ki mikrogram

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

emre3579

• Yeni üye
  • *
5000 mg değil ki mikrogram
Herneyse işte solgar bunun 3 katı büyüklüğünde ikiside nas aynı değerde oluyor  ?

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
 Biotin gunluk 2.5 mg dan fazla kullanılmamalı zaten fazlası idrarla atılıyor birde ustune  sivilcelenme yaglanma farklı yanetkiler gerek yok yani .
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Facebook Twitter Instagram