Gönderen Konu: Vücut kıllarıyla saç ekimi  (Okunma sayısı 3984 defa)

YasinGuler

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Vücut kıllarıyla saç ekimi
« : 12 Ocak 2020, 03:59:51 »
Gece aklıma gelmiş bir soru bilgisi olan varsa yorumlarla katkıda bulunabilir.

Vücut kılıyla ekim yapan merkezler biliyormusumuz?

Bazı insanlarda donör bölgesi yeterince iyi olamayabiliyor böylelikle bildiğimiz gibi vücuttaki çeşitli bölgelerden alım yapılıyor sakal koltuk altı vb gibi..
Donör bölgesi yetersiz olan birisini düşünelim gögüs kıllarıda yeterince yok sakaldanda belli miktar alındı diyelimki

Asıl konu şu

Herkesin bildiği gibi etek traşı yaptıgımız bölgede bildiğiniz gibi kimsenin gidince büyük ihtimal rahatsız olmuyacagı kalın ve sağlıklı birçok kıl var. Bu kıllardan ekim yapan bir merkez örnegin mevcutmu? Biliyorsanız neresi? Alındıgını farz edersek bu kılların çıkma olasılıgı nedir. Benim kişisel düşüncem tamamiyle kel degil ama seyrek bölgelere bu kıllar uygulanırsa hem hacimli ve kalın kıllar hemde bildiğin kadarıyla dht den etkilenmeyen kıllar olması gerekiyor bu kıllar kapatıcılıgı bence mükemmel derecede karsılayacaktır. Peki ekim merkezleri donorleri yıpratmak yerine az miktarda örneğin 1500 2000 greft donorden geri kalanıda sıklık ve kapatıcılık açısından neden bu bölgeyi kullanmıyor. Kullanan merkezler varmıdır.? Teşekkürler

Karakutu

• Hero Member
Ynt: Vücut kıllarıyla saç ekimi
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2020, 04:19:55 »
Gece aklıma gelmiş bir soru bilgisi olan varsa yorumlarla katkıda bulunabilir.

Vücut kılıyla ekim yapan merkezler biliyormusumuz?

Bazı insanlarda donör bölgesi yeterince iyi olamayabiliyor böylelikle bildiğimiz gibi vücuttaki çeşitli bölgelerden alım yapılıyor sakal koltuk altı vb gibi..
Donör bölgesi yetersiz olan birisini düşünelim gögüs kıllarıda yeterince yok sakaldanda belli miktar alındı diyelimki

Asıl konu şu

Herkesin bildiği gibi etek traşı yaptıgımız bölgede bildiğiniz gibi kimsenin gidince büyük ihtimal rahatsız olmuyacagı kalın ve sağlıklı birçok kıl var. Bu kıllardan ekim yapan bir merkez örnegin mevcutmu? Biliyorsanız neresi? Alındıgını farz edersek bu kılların çıkma olasılıgı nedir. Benim kişisel düşüncem tamamiyle kel degil ama seyrek bölgelere bu kıllar uygulanırsa hem hacimli ve kalın kıllar hemde bildiğin kadarıyla dht den etkilenmeyen kıllar olması gerekiyor bu kıllar kapatıcılıgı bence mükemmel derecede karsılayacaktır. Peki ekim merkezleri donorleri yıpratmak yerine az miktarda örneğin 1500 2000 greft donorden geri kalanıda sıklık ve kapatıcılık açısından neden bu bölgeyi kullanmıyor. Kullanan merkezler varmıdır.? Teşekkürler

Kardeş üzüm üzüme bakarak kararırmış o bölgedeki kıllarda karşı cinsten birini görünce hepsi birden havaya fırlarsa görüntüyü düşünsene bi. O yüzden ekmek istemiyorlar herhalde.

Neyse birazda espiri şart. Aslında iyi bir fikir ama pek duyulmadı o bölgeden ekim en azından ben duymadım. Kökler ekildiği bölgeye uyum sağlıyormuş ,göğüs kıllarıda ince ama belki onlarda belli bir süre sonra kalınlaşırmı acaba. Dediğin gibi işe yaramıyorlar o bölgelerde. Sakaldan alınabiliyorsa o bölgedende ekilebilir herhalde. Hintell ve sloocer bu konuda bilgilendirirler herhalde.

Sinan62

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2020, 05:51:16 »
Bu yardimci olurmu???

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2020, 05:58:26 »
sadece onları ekersek doğal olmuyor malesef, ama koltuk alı ve kasık bölgesindeki kılların sakaldan farkı yok gibi geliyo bana, saça göre kalın hepsi, ama alımları zor kıvırcık olduklarından,

Ben bunu çok düşündüm çünkü sarışınım, sakallarım siyah baya(veya siyah saçlı kızıl sakallıları düşünün) vücut kıllarımdan koltuk altı kılım hariç saçla aynı renkte kılım yok. bir ara orayı traşlamadım bir süre baya bildiğin uzuyolarda çekince kafadaki saçımla kalınlığıda aynı, İleride kafayı kırarsam denerim ama paylaşmam :D.

sağ alttaki koltuk altı kılı, sol üst saç kılı, sağ üst sakal, sol alt kasık.

Bakarsan en çok benzeyen yer koltuk altı=saç

ama deneyen yok genelde sakal üzerinde denemeler var

Kazım

• Full Member
« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2020, 09:05:22 »
Döngüleri kısa oluyor bildiğim kadarıyla onun dışında birşey olmuyor. Kasık bölgesi ekimi bana da mantıklı geliyor. Kızın birinin yüzü yanmış o bölgeden greft alıp yüzüne yapıştırmışlar kızın yanağında bildiğin kalın kalın sakallar çıkmış... bence yapılabilir hatta yapılmalı. Kaan Pekiner göğüsten yapıyor forumda ekim sayısı az ama hepsi başarılı ekimlerinin. Ben şahsen ekimim tutmazsa 3.tercih olarak onu düşünüyorum. Bence kasıktan da alım yapar sen utanmadıktan sonra

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 12 Ocak 2020, 09:27:17 »
şey yapabilirsin, saçının bir kısmına bir 20-30 greftlik deneme yaptırırsın, 6-7 ay sonra bakarsın sonuçları beğenirsen tüm kasığı kafaya :D

YasinGuler

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 12 Ocak 2020, 23:53:07 »
 :-X
Kardeş üzüm üzüme bakarak kararırmış o bölgedeki kıllarda karşı cinsten birini görünce hepsi birden havaya fırlarsa görüntüyü düşünsene bi. O yüzden ekmek istemiyorlar herhalde.

Neyse birazda espiri şart. Aslında iyi bir fikir ama pek duyulmadı o bölgeden ekim en azından ben duymadım. Kökler ekildiği bölgeye uyum sağlıyormuş ,göğüs kıllarıda ince ama belki onlarda belli bir süre sonra kalınlaşırmı acaba. Dediğin gibi işe yaramıyorlar o bölgelerde. Sakaldan alınabiliyorsa o bölgedende ekilebilir herhalde. Hintell ve sloocer bu konuda bilgilendirirler herhalde.

Ahaha tabikide büyük ihtimalle erkek girer zaten ekime ama sık olmayan noktalarda uygulanabilir diye düşünüyorum ben çünkü donör yetersizdir adam kılsız bir adamdır kasık bölgesi cok ideal kullanılabilir bi bölge zaten varlıgını sevende yoktur

YasinGuler

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 12 Ocak 2020, 23:54:53 »
sadece onları ekersek doğal olmuyor malesef, ama koltuk alı ve kasık bölgesindeki kılların sakaldan farkı yok gibi geliyo bana, saça göre kalın hepsi, ama alımları zor kıvırcık olduklarından,

Ben bunu çok düşündüm çünkü sarışınım, sakallarım siyah baya(veya siyah saçlı kızıl sakallıları düşünün) vücut kıllarımdan koltuk altı kılım hariç saçla aynı renkte kılım yok. bir ara orayı traşlamadım bir süre baya bildiğin uzuyolarda çekince kafadaki saçımla kalınlığıda aynı, İleride kafayı kırarsam denerim ama paylaşmam :D.

sağ alttaki koltuk altı kılı, sol üst saç kılı, sağ üst sakal, sol alt kasık.

Bakarsan en çok benzeyen yer koltuk altı=saç

ama deneyen yok genelde sakal üzerinde denemeler var

Sadece tabikide olmayabilir ama karısık şekilde olursa bu kıllar hemde kalın telli olması ve sonuçta bugüne kadar hiçbir kimyasal maddede görmemiş olması kaptıcılık açısından cok etkili olacaktır türkiyede belki biraz daha fazla ücreti olabilir ama tercih edilmeli bir bölge

YasinGuler

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Ocak 2020, 23:55:35 »
Bu konuda ekim yapan veya girişen bir merkez yada doktor bilen varsa buradan paylaşabilir

karaoğlan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 12 Ocak 2020, 23:59:02 »
pubic yani kasık kıllarından ekim oluyor  fakat doğallık konusunda garantisi olurmu orası soru işareti.

ismael

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 13 Ocak 2020, 02:09:48 »
sakal ve göğüs kullanmak mantıklıdır saç ekimi için
özellikle sakal saç gibi uzar
sakal kullananan çok merkez var

YasinGuler

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 13 Ocak 2020, 16:43:14 »
pubic yani kasık kıllarından ekim oluyor  fakat doğallık konusunda garantisi olurmu orası soru işareti.

Pubik ekim tamamen sıklastırmaya yönelik olcak zaten örnek 1000 1500 greft sakaldan alındı diyelim pubiktende 800 900 aralara serpiştir yaptı sana 2000 3000 ortalama hemde kalın telli iki alım noktasıds cok basarılı kapatır

1nomad

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 10 Ekim 2020, 21:06:13 »
Vücut kıllarının saç ekiminde kullanılması konusunda yeni gelişmeler var mı acaba, bilgisi olan paylaşabilir mi?

pcd

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 10 Ekim 2020, 21:29:55 »
saç ekimi için vücut kıllarına kadar düştüyseniz, ekim mevzusunu kapatma zamanı gelmiş demektir. sakal dışında zorlamamak lazım.

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 10 Ekim 2020, 21:52:43 »
saç ekimi için vücut kıllarına kadar düştüyseniz, ekim mevzusunu kapatma zamanı gelmiş demektir. sakal dışında zorlamamak lazım.
Bana kalirsa sakali bile karistirmamak lazim
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Facebook Twitter Instagram