Gönderen Konu: Finasterid(Proscar)|| Jinekomasti || Vücüt Geliştirme || Creatin ve DHT  (Okunma sayısı 6244 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Herkese merhabalar belli bi süredir forumdayım sürekli konuları inceleyip kendi bilgi havuzumu oluşturmaya çalışıyorum saçları seyrekleşerek kelleşen kervanın bir üyesiyim kısa bi zaman önce finasteride başlayacaktım cesaret edemedim şuan sadece küçük blockerlar ile devam ediyorum o da hiç bir şey yapmamakdan iyidir mantığı yani birşeye yarayacağından değil, soracaklarıma gelirsek en çok merak ettiğim soruları bu başlık altıda tartışalım mutlaka tecrübe etmiş birisi birileri vardır.

1-) Finasterid büyük yan etkilerinden biri de jinekomasti biliyorsunuz aynı şekilde jinekomastinin ana sebeplerinden birisi de Prostat büyümesini engelleyen ya da prostat kanserinin tedavisinde kullanılan anti-androjen ilaçları
Uzun süre finasterid alıp da jinekomastisi çıkan oldu mu forumda veya böyle birini tanıyormusunuz. Evet saç çok önemli bir kozmetik fakat hepinizin katılacağını düşünüyorum kel erkek olur fakat kadın memeli erkek olmaz bu kabul edilemez. Zaten lanet genden yüzümüz gülmedi kel kalcaz bu belli hem kel hem memeli intihar sebebi.

2-) Ben spor yapıyorum fakat düzensiz ve disiplinsizdi artık düzenli ve disiplinli bir şekilde fitnessa döneceğim tekrar fakat biliyorsunuz ağırlık sporları Testesteronu ciddi manada arttırıyor zaten testesteronumuz olmasa veya normalin altında olsa bu sporda gelişemeyiz Artan testesteron bize daha fazla Dht olarak mı dönüyor ? Finasterid kullanan ve ağırlık sporu ile ilgilenen birinin jinekomasti riski kat ve kat artıyor mu?
Finasterid kullanmak sporu olumsuz etkiler mi testesteron seviyemizi düşürür mü böyle bir yazı okudum finasterid kullanıp bırakan bir sporcu eski ağırlıklarını kaldıramadığını performansının düştüğünü söylemiş

3-) Mutlaka forumda yarı profesyonelde olsa spor ve vücüt geliştirme ile ilgilenenler vardır en büyük sıkıntılardan biri ise Suplementler zaten fazla suplement kullanmayı sevmeyen biriyim fakat Creatin biliyorsunuzki artık her kesim tarafından onaylamış etklinliği kanıtlanmış ve zararı olmayan bir suplement belki tek işe yarayan suplement fakat tek zararı biz kellere malesef burada bile şansımız gülmüyor Tek işe yarayan suplementde vücütdaki Dht Miktarını arttırdığı söyleniyor bu yüzden genetik yatkınlığı olmayıpta yıllardır kullanan gür saçlı kardeşlerimiz varken 1 aylık yükleme sonucu şakakları açılan kardeşlerimiz de oldukça fazla.
  Erkek tipi dökülmesi olupta Creatin kullanan forumdaş var mı? varsa nasıl etkiler gördü
  Finasterid+Creatin kullanan var mı? yani hem finasterid kullanıp hem aktif spor yapıp hem de creatin suplement alan var mı ?

Sevgili abilerim kısacası merak ettiklerim bunlar cevaplarınızı bekliyorum.

kelboy85

• Hero Member
Creatin bende sac doktu birader. Ama beni damizlik gibi yapmisti

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Creatin bende sac doktu birader. Ama beni damizlik gibi yapmisti
Creatini kullanmayınca ne gibi sıkıntı gördün büyüyemedin mı küçüldün mü sadece eser miktarda kuvvet artışı sağlıyor  daha ağır kaldırıp daha iyi gelişiyorsun creatinsiz olma mı ya :(

Creatini bırakınca noldu peki giden saçlara elveda mı? Götürdüğünü götürdü geriye gelmedi sanırım.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

kelboy85

• Hero Member
Kuculdum birakinca . Sac icin vazgectik

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Kuculdum birakinca . Sac icin vazgectik
Vay arkadaş yüzümüz hiç bir yerden gülmüyor ya monohydrate creatine mı kullandın?  bir de en önemli sorum her gün 5 gr. Mi aldın yükleme mi yaptın ? Yükleme yapanlarda kellik çok çıkıyor 5er 5er kullananlar da pek şikayet yok

kerimov

• Sr. Member
:D Sen ağırlık idmanlarının hakkını ver, beslenmeni düzene oturt 8 saat de uykunu al, kreatin de kullanmayıver profesyonel hedeflerin yoksa. Zaten bu 3'ü işin yüzde 90'ı. Şimdiki gençler daha eline ağırlık almadan supplement diziyor eve

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
:D Sen ağırlık idmanlarının hakkını ver, beslenmeni düzene oturt 8 saat de uykunu al, kreatin de kullanmayıver profesyonel hedeflerin yoksa. Zaten bu 3'ü işin yüzde 90'ı. Şimdiki gençler daha eline ağırlık almadan supplement diziyor eve
Yok abi ne profesyoneli maksat hem güç kazanımı hem faydalı bir hobi ee bu kadar emek masraf zaman harcadığım şeyden de sonuç almayı beklerim zaten son bir yıldır özgüven eksilerde spor iyi geliyor özgüvene de. Suplement kullanmayı akıllıca bulmuyorum abi dediğim gibi bir kaç suplementin vücudumda ise yaradığını  düşünüyorum.zaten wheyin fiyatı gerçek gıdaya dayandı artık kullanmanın pek bi espirisi yok bi optimum olmuş 350 lira 20 kilo tavuk göğsü alınıyor zaten aynı fiyata sadece amino grubu ve creatin kullanırsam kullanicaktim, kreatin yalan oldu gibi

Execuvite

• Hero Member
Üstad 15 günlük propecia maceram oldu 5 gündür ara verdim , propeciadan önce haftada 6 gün iş çıkışı spora gider 1 saat veya daha fazla kalır eve dönerim bu süre zarfında kendimi oldukça dinç ve sabah uykumu almış zımba gibi hissederdim propecia kullandıktan sonra sanki vücudumda böyle kas kutlemde bir yorgunluk halsizlik meydana geldiğini yani bir şeyler eksik gibi yaşamaya basladigimi hissettim , şimdi bazı arkadaşlar piskolojik ve plasebo diyicek ama inanın öyle değil çünkü çok yoğun bir iş hayatım var üstüne birde spor eklenince ilacı içtiğim bile aklıma gelmiyordu .

5 gündür bıraktım şuan eski halime geri döndüm kulak çınlamam ve orta kulak ağrım bitti.

Son olarak finasterid alarak baskilamaya çalıştığımız DHT hormonun vücuttaki gorevleri çok manidar iyi mi ediyoruz kötü mü ediyoruz size bırakıyorum.

Yaptığım yorum kendi gözlemlerime dayanarak yazılmıştır görülen etkiler bireyden bireye farklılık gösterebilir yorumum hakkında yorum yaparken bunu göz önünde bulundurup yapınız.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Üstad 15 günlük propecia maceram oldu 5 gündür ara verdim , propeciadan önce haftada 6 gün iş çıkışı spora gider 1 saat veya daha fazla kalır eve dönerim bu süre zarfında kendimi oldukça dinç ve sabah uykumu almış zımba gibi hissederdim propecia kullandıktan sonra sanki vücudumda böyle kas kutlemde bir yorgunluk halsizlik meydana geldiğini yani bir şeyler eksik gibi yaşamaya basladigimi hissettim , şimdi bazı arkadaşlar piskolojik ve plasebo diyicek ama inanın öyle değil çünkü çok yoğun bir iş hayatım var üstüne birde spor eklenince ilacı içtiğim bile aklıma gelmiyordu .

5 gündür bıraktım şuan eski halime geri döndüm kulak çınlamam ve orta kulak ağrım bitti.

Son olarak finasterid alarak baskilamaya çalıştığımız DHT hormonun vücuttaki gorevleri çok manidar iyi mi ediyoruz kötü mü ediyoruz size bırakıyorum.

Yaptığım yorum kendi gözlemlerime dayanarak yazılmıştır görülen etkiler bireyden bireye farklılık gösterebilir yorumum hakkında yorum yaparken bunu göz önünde bulundurup yapınız.

Abi 15 günde yan etki görebilmen tıbbi olarak mümkün mü? Yan etki görüp kullanman kesinlikle doğru değil Evet malesef bu hormon çok gerekli ve bizim bu hormona duyarlılığımız var fakat bi yandan da kullanan nasıl yıllarca kullanıyo diyorum. Fakat zaten yoğun iş hayatı olan biri nasıl haftada 6 gün spor yapar hemde ağırlıkdan bahsediyoruz en ağır sporlardan biri ben haftada 4 günü zor çıkartıyorum ki şu ara bombosum yani antreman sonrası günüm iptal zaten.

Execuvite

• Hero Member
Abi 15 günde yan etki görebilmen tıbbi olarak mümkün mü? Yan etki görüp kullanman kesinlikle doğru değil Evet malesef bu hormon çok gerekli ve bizim bu hormona duyarlılığımız var fakat bi yandan da kullanan nasıl yıllarca kullanıyo diyorum. Fakat zaten yoğun iş hayatı olan biri nasıl haftada 6 gün spor yapar hemde ağırlıkdan bahsediyoruz en ağır sporlardan biri ben haftada 4 günü zor çıkartıyorum ki şu ara bombosum yani antreman sonrası günüm iptal zaten.

Şimdi hocam kulak içindeki sıvı dhtye bağlı ben bunu ne zaman kullansam çınlama ağrı ortaya çıkıyor bu bir yan etki doğal olarak :) kullandığım 15 gün de dökülme arttı vertexde :) Lise 1 den beri inşaatlarda çalıştım yazları üniversitede falan vücut alışık bide ben kendime has manyagim acıyı seviyorum :)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Şimdi hocam kulak içindeki sıvı dhtye bağlı ben bunu ne zaman kullansam çınlama ağrı ortaya çıkıyor bu bir yan etki doğal olarak :) kullandığım 15 gün de dökülme arttı vertexde :) Lise 1 den beri inşaatlarda çalıştım yazları üniversitede falan vücut alışık bide ben kendime has manyagim acıyı seviyorum :)
En azından yan etkiyi erken görmen iyi olmuş diyelim şans senin vücuda uygun değil demek

Cassowary

• Sr. Member
Creatin dht artırdığı söyleniyor,bu sporlara hiç merakım olmadığı için bilimsel olarak hiç araştırmadım.
Craetin Dht artırdığı doğru ise ve finasterid kullanmak istiyorsan bence Dht seviyen artmaz.
Finasterid 5 alfa Redüktaz enzimini bloke ediyor,creatin Fin tarafından sistemden silinen,olmayan,baskılanan,yok edilen bu enzimden nasıl Dht’yi artıracak.
Yurtdışı forumlarında görmüştüm bu yabancı arkadaş
2 yıl gün aşırı dutasterid kullanmıştı creatin kullanmışmıydı bilmiyorum ama baya bir vücut yapmış saçları da baya gürleşmişti.Öyle böyle değil baya gürleşmişti dünyadaki en iyi 10 ekimciyi toplasan bu saçı veremezdi ona öyle deyim.

Bir de finasteridin jinokomasti yapmasının sebebi düşen dht seviyesinden ziyade sistemde az olan dht sonrası karaciğerde aromatoz enzimlerinin artması sonucu artan östrojendir.Bu hususu da ayrı araştırabilirsin jinokomastiden çekiniyorsan.
(Aramatoz enzimi kadınlarda çok yüksektir,orta yaştan sonra erkeklerde de hafif bir artış gösterir)

MEksi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam creatin saç dökdüğü için spor yapan biri olarak bcaa'yı tavsiye ederim.Kas yıkımını ve onarımını hızlandırır.Supplement kullanınca gözle görülür farklar zaten elde edemezsiniz.Benim nacizhane tavsiyem spor yaptıgında finas kullanılabilir.Aksi takdir de dht artışından dolayı saça zararı olacaktır.Finas kullanmasanız bile xpecia tarzı bir takviye öneririm...

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Hocam creatin saç dökdüğü için spor yapan biri olarak bcaa'yı tavsiye ederim.Kas yıkımını ve onarımını hızlandırır.Supplement kullanınca gözle görülür farklar zaten elde edemezsiniz.Benim nacizhane tavsiyem spor yaptıgında finas kullanılabilir.Aksi takdir de dht artışından dolayı saça zararı olacaktır.Finas kullanmasanız bile xpecia tarzı bir takviye öneririm...
Creatin sende de mi saç döktü hocam,fin kullanıyormusun sen, ben anlamadım bazı kaynaklarda da erkek tipi dökülmede düzenli beslenme ve spor çok fayda sağlar yazıyor..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Creatin ya da supplement ler saçı zayıflatabılıyor