Gönderen Konu: Finasterid(Proscar)|| Jinekomasti || Vücüt Geliştirme || Creatin ve DHT  (Okunma sayısı 6281 defa)

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bence protein tozundan başka birsey kullanmayin creatin saç dokebilir tabi protein tozunuda iyi beslenemiyor iseniz kullanın fazla abartmamak şartıyla gerisi spor ama öyle haftada 2-3 gunlukle olcak iş değil finasterid kullanıyorsan spor gerçekten yararına olur ayrıca finasterid kullanıp bence ağırlık kaldirmada problem olmaz bence diyorum çünkü ben sporumu sık yaptığım için öyle birsey olmamıştı tam aksine ağırlık çıkıyordum yani creatin kanitlanmis bisi ama öyle kullanıp ağırlık çıkarım hemen yada kat kat ağırlık kaldırırım diye bisi yok tabi ne kullanırsanız kullanın belki %5 max etkisi olur sporu sık ve düzenli yaparsan zaten yavaş yavaş ağırlık çıkacağını göreceksin creatin bence kullanmayın heleki genetik dökülmeye olanlarda bir iki tık dökülmeyi hizlandirabilir.

MEksi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Creatin sende de mi saç döktü hocam,fin kullanıyormusun sen, ben anlamadım bazı kaynaklarda da erkek tipi dökülmede düzenli beslenme ve spor çok fayda sağlar yazıyor..

Agirlik calisiyosan dht cosuyor.Haliyle bu takviyeleri aldigina gore fitness yapmiyorsundur.Creatin bizler gibi dht’ye duyarli olan saclari doker.Cunku bu ve benzeri takviyeler dht hormonunu aktiflestiriyor.Protein tozu ve bcaa tavsiye ederim.Agirlik calisacagin icin mutlaka sac icin onlem almalisin.Aksi takdir de vucut icin saclara elveda dersin...

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Agirlik calisiyosan dht cosuyor.Haliyle bu takviyeleri aldigina gore fitness yapmiyorsundur.Creatin bizler gibi dht’ye duyarli olan saclari doker.Cunku bu ve benzeri takviyeler dht hormonunu aktiflestiriyor.Protein tozu ve bcaa tavsiye ederim.Agirlik calisacagin icin mutlaka sac icin onlem almalisin.Aksi takdir de vucut icin saclara elveda dersin...
Fin almasam fakat ağırlık çalışsam saçlarım dökülecek mi yani? bu ne saçma şey böyle uzmanlar sporu öneriyor fakat anlamadım çok tezat bilgiler var.

Benim ilk ağır dökülmem askeri eğitim aldığımda başlamıştı 3 buçuk ay sonra kel olarak çıkmıştım senin dediğin ile örtüşüyor sanırım oradaki eğitim ve spor testesteronu arttırdı ve dökülmem çok ağır oldu acaba bağlantısı olabilir mi yoksa tesadüf mü o dönemlere mi denk geldi sadece
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Link :https://www.google.com.tr/amp/www.cumhuriyet.com.tr/amp/haber/spor-yapmak-sac-doker-mi-119776

" Propecia (finasteride) vücuttaki DHT miktarını azaltarak saç dökülmesini yavaşlatmayı ya da durdurmayı hedefler. Genetik olarak ölmeye ve yok edilmeye programlanmış olsalar da vücutta yeterli DHT hormonu bulunmadığından saç dökülmesi durur ya da minimalize edilir. Tam da bu mekanizmada olduğu gibi yükseltilmiş DHT seviyesi saç köklerinin daha hızlı ve efektif bir şekilde yok edilmesine yol açar ve bu nedenle de saç dökülmesini hızlandırırlar."

"Ancak egzersiz her ne kadar kısa süreli vücuttaki testosteron oranını arttırsa da bu zaman dilimi yükseltilmiş bir DHT seviyesini yakalamak için yeterli olmaz. Bu nedenle de egzersiz yapmanın ya da ağırlık kaldırmanın saç dökülmesine yol açması ya da hızlandırması gibi bir durum söz konusu değildir."

MEksi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Fin almasam fakat ağırlık çalışsam saçlarım dökülecek mi yani? bu ne saçma şey böyle uzmanlar sporu öneriyor fakat anlamadım çok tezat bilgiler var.

Benim ilk ağır dökülmem askeri eğitim aldığımda başlamıştı 3 buçuk ay sonra kel olarak çıkmıştım senin dediğin ile örtüşüyor sanırım oradaki eğitim ve spor testesteronu arttırdı ve dökülmem çok ağır oldu acaba bağlantısı olabilir mi yoksa tesadüf mü o dönemlere mi denk geldi sadece

Hocam bodybuildngi hiç bir doktor  tavsiye etmez.Uzmanların önerdiği  Fitness , yüzme vs gibi sporlardır...

MEksi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları

Hocam bodybuildngi hiç bir doktor  tavsiye etmez.Uzmanların önerdikleri Fitness , yüzme vs gibi sporlardır...

Bodybuilding vucut sınırlarının üzerine çıkmaktır...

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Bodybuilding vucut sınırlarının üzerine çıkmaktır...
Yav hocam biz bildiğin akşamdan akşama spora giden naturel gelişmeye çalışan basit bi vatandaşız ya sen bizi anabolik steroidler alan testesteron boomer ile elinde şırınga ile dolanan kürden küre koşan mutantlardan sanıyon heralde :D biz finas alırken bin araştırıp 2 yıl düşünüyoruz ki fin onların yanında asprin gibi kalır, hiç yaradılış sınırlarının ötesine gitmeyi düşünebilirmiyiz bizim amacımız naturel kas inşası bu da uzun ve yavaş bir süreç zaten kısacası maksat sağlık ve daha iyi hissettiriyor spor beni zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırıyor ondan minimal etkide saça etkisi olsa dahi yapacağım tabi mesela creatin dedik %56 dht yi arttırdığı belirlenmiş bir grub rugby sporcusunda ee demek ki kullanmayacaz ama tamamen fitnessdan uzaklaşmam kalan 3 tel saçım 2 tele düşecek diye, mecazen tabi:)

Lawine

• Jr. Member
  • **
Halen güncelse creatin benim dökülmeyi 2 kart artırdı.sporu bıraktık Finasterid kullanmaya başladım  meme ucu sert sertlik ve büyüme olduğuny hissediyorum sanki.
  • Ekim Tarihi: 11.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Op.Dr.Bilgehan Aydın
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi Propecia 1mg, Redoxon effs, kerozan, coraspirin 3 ay, gıda takviyeleri kabak çekirdeği-karafut ve keçiboynuzu pekmezi
Op.Dr.Bilgehan Aydın Bnish HWI | 4500 Greft | 11.02.2021 | 26 |Damla Hanım Ekibi

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=19999.0

qew1978

• Full Member
Cerrahpasa tipta okuyan ve powerliftingle ilgili kocluk yapan bir arkadasa sordum.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

Seckin88

• Yeni üye
  • *
Creatin kullanımının saç dökme sebebi testo seviyesindeki artıştan kaynaklanıyor. Eğer önler özellikle testoya duyarlı değil ise sorun olmaz . Bu yüzden kişiden kişiye değişiyor

Facebook Twitter Instagram