Gönderen Konu: Finasterid ve vücut geliştirme  (Okunma sayısı 1605 defa)

aerolips

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasterid ve vücut geliştirme
« : 28 Şubat 2022, 18:18:56 »
Merhabalar, forumda yeniyim ve bir soru sormak istiyorum. Şu an çok ileri bir seviyede olmasa da genetik saç dökülmem var ve erkenden önlem almak için finasterid kullanacağım. Bunun yanında bir de fitness yapmaya başlamak istiyorum. Bu sayede hem yan etkilerinden bir miktar kaçacağım hem de vücudum gelişmiş olacak. Ayrıca hiçbir şekilde protein tozu, kreatin veya başka katkı maddeleri almayacağım. Tamamen doğal spor olacak, zaten amacım da çok fazla kas yapmak değil düzgün bir vücudum olsun yeter. Sorum şu, spor yaparken sanırım dht miktarı artıyormuş ve saç dökülmesi hızlanıyormuş. Ben de bir yandan finasterid kullanıp dht baskılayacağım. Gene de saç dökülmem hızlanır mı? Katkı maddesi vs. yok tekrar söylüyorum.

titanic5

• Hero Member
Ynt: Finasterid ve vücut geliştirme
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2022, 18:39:22 »
Ben de hem Fin kullanıyorum hem de spora başladım. Vitamin takviyeleri dışında senin gibi başka takviye almayacağım

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2022, 21:41:57 »
Spor ile saç dökülmesinin bir bağlantısı yok dostum. Genetiğinde dökülme varsa dökülür. Bak çeşit çeşit anabolik steroidler kullananlar, sırma saçlılar da var, keller de. Olay genetik mirasta bitiyor maalesef.

Soruna gelecek olursak, ne spor yaparsan yap, finasteridin engellediği dhtyi yerine koyamazsın.

Bu konulara hiç takılma. Spor alışkanllığı, sağlığa katkısı kellikten daha önemlidir bence.

revengoa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2022, 15:06:28 »
.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2022, 23:34:24 Gönderen: revengoa »

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2022, 17:00:09 »
5ar enzimi kasta çok çok az miktarda bulunuyor, kastaki asıl etki testosterona ait. zaten eğer dht ile kas kazanımı ciddi oranda farketseydi kreatinin asıl etkisi dht üzerinden olurdu. çünkü kreatin en az %40 oranında dhtyi artırır. fakat kreatinin etkisi kasta su tutması ve hazır enerji sağlaması. dolayısıyla dht ile ilgisi yok.

8 aydır fitness yapıyorum, ayni anda finasteride başladım. kas kazanımı çevremden az değil güç olarak da kötü değilim. burada asıl önemli olan yine genetik. eğer genetiğin iyiyse çok iyi kas koyarsın.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2022, 20:29:09 »
5ar enzimi kasta çok çok az miktarda bulunuyor, kastaki asıl etki testosterona ait. zaten eğer dht ile kas kazanımı ciddi oranda farketseydi kreatinin asıl etkisi dht üzerinden olurdu. çünkü kreatin en az %40 oranında dhtyi artırır. fakat kreatinin etkisi kasta su tutması ve hazır enerji sağlaması. dolayısıyla dht ile ilgisi yok.

8 aydır fitness yapıyorum, ayni anda finasteride başladım. kas kazanımı çevremden az değil güç olarak da kötü değilim. burada asıl önemli olan yine genetik. eğer genetiğin iyiyse çok iyi kas koyarsın.

Bilgi için teşekkürler

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2022, 21:41:02 »
 finasterid kasta belli miktar azalma yapar.ama bu çok olsaydı fda onay vermezdi.vucut çalışmasıda kararında olmalı.orman saçlı sampiyonlar var ama onların reseptorleri dhtye duyarlı değil bizimki duyarlı.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2022, 21:45:25 »
Millete dedesinden, dayisindan ne bileyim en azından tarla, gecekondu, Toros bilmem ne kalır.

Bize dedelerimiz DHT'ye duyarlı saç kökü bırakmış.

Dedem sağolsun o olmasa şuan bu forumun olduğundan haberim yoktu.

Ah dede ah.. Torununun ne çektiğini bir bilsen.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2022, 21:48:50 »
 bizde dede  dayı baba saçlı 3 gobek geriden alabiliyormuşsun geçmişte hangi dedenin dedesiyse kimse o diye insanın ağzından ters sozcukler çıkabiliyor bazen.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

djan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 04 Mart 2022, 12:17:10 »
DHT kas gücü için kesinlikle testosteron kadar önemli hatta belki daha da fazla. Profesyonel vücutçular ekstra olarak DHT steroiti kullanıyolar. Finas kullandığınızda kesinlikle ciddi miktarda güç kaybı yaşayacaksınız. Ben şahsen deneyimledim bunu.
bu biraz kişisel bence yan etki gibi bende olumsuz hiçbir etkisi olmadı hatta kullandığım süreçte daha ağır girebiliyorum ağırlıklara ama tabi finasın etkisi mi değilmi bilmiyorum

revengoa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 04 Mart 2022, 16:02:56 »
.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2022, 23:34:03 Gönderen: revengoa »

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 04 Mart 2022, 20:01:20 »
Bence sporla dhtnin bir alakası yok bu daha çok genetikle alakalı malesef ancak finasteridin yan etkilerinden kurtulmak için etki eder tabi yağlanma cinsel iktidarsızlık,kas gücü vs

aerolips

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 04 Mart 2022, 23:03:20 »
Spor ile saç dökülmesinin bir bağlantısı yok dostum. Genetiğinde dökülme varsa dökülür. Bak çeşit çeşit anabolik steroidler kullananlar, sırma saçlılar da var, keller de. Olay genetik mirasta bitiyor maalesef.

Soruna gelecek olursak, ne spor yaparsan yap, finasteridin engellediği dhtyi yerine koyamazsın.

Bu konulara hiç takılma. Spor alışkanllığı, sağlığa katkısı kellikten daha önemlidir bence.

Hocam finasterid + spor yaptığımda ilaç sayesinde dht artmayacağına göre rahat rahat spor yapabilirim. Doğru mu anladım?

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 07 Mart 2022, 01:02:43 »
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Facebook Twitter Instagram