Gönderen Konu: Saç Nezlesi Oldum  (Okunma sayısı 1947 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Saç Nezlesi Oldum
« : 23 Şubat 2020, 22:59:25 »
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 3-4 haftadır bazı sıkıntılar çekiyorum internetten sebeplerini yazdığımda saç nezlesiyle bire bir örtüşüyor yaşadığım sıkıntı daha önce başına gelen var mı ? genelde kadınlarda görülürmüş lakin

"Kellik, genetik veya çevresel nedenlerden dolayı ortaya çıktığı zaman, genellikle stresli bir deneyimdir. Saç nezlesi sıklıkla depresif ve obsesif bozukluklar, anksiyete bozuklukları ve vücut dismorfik (kişinin vücudundaki görünümle ilgili hayali bir kusur ile aşırı ölçüde uğraşıp durmasıyla belirgin psikolojik rahatsızlık) bozukluğu ile bağlantılı olarak kendini gösterir."

Saç dökülmesini çok daha fazla taktığım zamanlar olmuştu o zaman dahi bunu yaşamamıştım hatta medikal tedavilere başlamak için hazırlık yaptım geçen hafta bir sürü sipariş verdim önümüzdeki hafta başlayacaktım hani nispeten daha pozitif zamanlarım fakat sürekli kafamda ve son 2-3 haftadır medikal tedavi için bilgi toplamak için forumda çok vakit harcadım yani gecem günüdüzüm burda sürekli okuyarak sorarak geçti ve bu nezle bu dönemle aynı zamana geldi dediğim gibi agresif dökülme yaşadığım zamanlar çok daha kelleştiğim zamanlar oldu ama bu olayı yaşamadım aşırı derecede sinir bozucu işin kötüsü bi hastalık olmadığı için belli bi tedavide yok eğer 2 hafta daha geçmezse doktor yardımı almayı düşünüyorum (Dermatoloji) dediğim gibi henüz hiç bi ilaçda kullanmadım medikal yani demek kullanıyo olsam kesin ilaçlardan diyecektim belki ama hiç bir şey kullanmıyorum Saç nezlesinin toplu saç dökülmelerine sebep verebileceği yazıyor bu doğru mu? benim başımdaki dökülme derdi bana yetiyor zaten

Saç nezlesi nedir? :
https://www.milliyet.com.tr/gundem/sac-nezlesi-nedir-belirtileri-nelerdir-nasil-tedavi-edilir-2651546

Roninn3

• Hero Member
Ynt: Saç Nezlesi Oldum
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2020, 17:38:21 »
çok ilginç saç nezlesini ilk defa duyuyorum bence doktorlar teşhis koyamadıkları bir soruna psikolojik deme olasılıkları yüksek yada saçı dökülen kişiler probleme o kadar çok konsatre oluyorlarki artık kafa derilerinde ne oluyor bitiyor hissediyor olmalılar.
dostum senin açıklığını gösterecek bir resim koysan buraya ne yapılabilir birlikte bakalım istersen.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2020, 17:52:09 »
Saç nezlesi belirtileri genelde Saç nezlesi olarak adlandırılan rahatsızlığın öne çıkan en belirgin özelliği, kıl köklerinde ve saç derisinde yanma ve ağrı hissi oluşuyır böyke durumlar var mı? Kıl kökü iltihabı da olabilir
Global Moderator

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2020, 21:39:37 »
Saç nezlesi belirtileri genelde Saç nezlesi olarak adlandırılan rahatsızlığın öne çıkan en belirgin özelliği, kıl köklerinde ve saç derisinde yanma ve ağrı hissi oluşuyır böyke durumlar var mı? Kıl kökü iltihabı da olabilir
çok ilginç saç nezlesini ilk defa duyuyorum bence doktorlar teşhis koyamadıkları bir soruna psikolojik deme olasılıkları yüksek yada saçı dökülen kişiler probleme o kadar çok konsatre oluyorlarki artık kafa derilerinde ne oluyor bitiyor hissediyor olmalılar.
dostum senin açıklığını gösterecek bir resim koysan buraya ne yapılabilir birlikte bakalım istersen.

Çok şükür geçti bi 10 gün kadar sürdü çok gıcık birşey sürekli ön saçlar uyuş uyuş kırılıp dökülecek gibiydi, bu 10 gün içinde saçımı her yıkamamda mutlak suretle kuruttum saç derisi hiç ıslak kalmadı şuanda belirtiler kayboldu
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

tekegemen

• Jr. Member
  • **
  • hermest saç ekimi
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2020, 12:36:25 »
Saç nezlesini ilk defa duyuyorum çok geçmiş olsun
  • Ekim Merkezi ismi hermest saç ekimi merkezi

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2020, 12:58:20 »
Çok şükür geçti bi 10 gün kadar sürdü çok gıcık birşey sürekli ön saçlar uyuş uyuş kırılıp dökülecek gibiydi, bu 10 gün içinde saçımı her yıkamamda mutlak suretle kuruttum saç derisi hiç ıslak kalmadı şuanda belirtiler kayboldu

Çok kötü birşey geçmiş olsun peki saçına şapka falan takınca kaşıntı oluyor muydu
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2020, 23:01:51 »
Çok kötü birşey geçmiş olsun peki saçına şapka falan takınca kaşıntı oluyor muydu
Hiç şapka kullanma alışkanlığım yoktur bu dönemde de kullanmadım o yüzden birşey söyleyemem kaşıntı dan ziyade kımıl kımıl oluyor saç dipleriniz sanki karınca sürüsü geziyor gibi kaşıntı gibi değil de uyuşma gibi nasıl anlatıyım dirseğini biryere vurursunda şimşekler çakar ya kafanda ha o hissi sürekli yaşamak gibi birşey

Mikor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2020, 14:59:03 »
Ya şuan aynısı benim basima geldi ama nasıl geçti peki doktora gittin mi hızlı cevap verirsen çok memnun olurum

Mikor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 31 Mayıs 2020, 15:23:41 »
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 3-4 haftadır bazı sıkıntılar çekiyorum internetten sebeplerini yazdığımda saç nezlesiyle bire bir örtüşüyor yaşadığım sıkıntı daha önce başına gelen var mı ? genelde kadınlarda görülürmüş lakin

"Kellik, genetik veya çevresel nedenlerden dolayı ortaya çıktığı zaman, genellikle stresli bir deneyimdir. Saç nezlesi sıklıkla depresif ve obsesif bozukluklar, anksiyete bozuklukları ve vücut dismorfik (kişinin vücudundaki görünümle ilgili hayali bir kusur ile aşırı ölçüde uğraşıp durmasıyla belirgin psikolojik rahatsızlık) bozukluğu ile bağlantılı olarak kendini gösterir."

Saç dökülmesini çok daha fazla taktığım zamanlar olmuştu o zaman dahi bunu yaşamamıştım hatta medikal tedavilere başlamak için hazırlık yaptım geçen hafta bir sürü sipariş verdim önümüzdeki hafta başlayacaktım hani nispeten daha pozitif zamanlarım fakat sürekli kafamda ve son 2-3 haftadır medikal tedavi için bilgi toplamak için forumda çok vakit harcadım yani gecem günüdüzüm burda sürekli okuyarak sorarak geçti ve bu nezle bu dönemle aynı zamana geldi dediğim gibi agresif dökülme yaşadığım zamanlar çok daha kelleştiğim zamanlar oldu ama bu olayı yaşamadım aşırı derecede sinir bozucu işin kötüsü bi hastalık olmadığı için belli bi tedavide yok eğer 2 hafta daha geçmezse doktor yardımı almayı düşünüyorum (Dermatoloji) dediğim gibi henüz hiç bi ilaçda kullanmadım medikal yani demek kullanıyo olsam kesin ilaçlardan diyecektim belki ama hiç bir şey kullanmıyorum Saç nezlesinin toplu saç dökülmelerine sebep verebileceği yazıyor bu doğru mu? benim başımdaki dökülme derdi bana yetiyor zaten

Saç nezlesi nedir? :
https://www.milliyet.com.tr/gundem/sac-nezlesi-nedir-belirtileri-nelerdir-nasil-tedavi-edilir-2651546

Mikor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 31 Mayıs 2020, 15:24:27 »

Saç nezlesi nedir? :
Dostum ne yaptın da geçti peki benimde başıma aynısı geldi özelden sana ileti yolladim bakar misin

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #10 : 31 Mayıs 2020, 17:16:57 »
Cevapladım kişisel iletilerden.

yilmazemirhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2020, 22:52:49 »
Geçmiş olsun saç nezlesini sizden ilk defa duydum geçtiyse sorun yok

Kel değilim anlık acık

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 02 Aralık 2020, 04:38:36 »
Bendede var suanda gece  4 uykumdan uyandım saçimin tepesine şişlik agri yanma kaşıntı saç dökülmesi kırılması , batması hersey var napıcam nasıl gecicek yardım edin ya tedavisi yok

Buckley

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 03 Aralık 2020, 00:30:40 »
Cevapladım kişisel iletilerden.

Hocam burdan da yazarsan biz de faydalanırız. Benzer şikayetleri yaşıyorum. Anormal dökülme, saç diplerinde yanma vs.

Facebook Twitter Instagram