Gönderen Konu: Minoxidil bu tür bir saçta nasıl etki eder.  (Okunma sayısı 1423 defa)

Execuvite

• Hero Member
Ynt: Minoxidil bu tür bir saçta nasıl etki eder.
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2020, 22:34:20 »
Bırakmayı düşünmüyorsun baslarsan güzelde ya peki deride kaşıntı kızarıklık egzama yaparsa ne olucak ? Ben 5 ay kullandım bıraktım bu sebepler yüzünden eldeki pirinçten oluyordum az kalsın tavsiye etmiyorum minoxidil yazık edersin.

Kelligedogru11

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2020, 22:35:14 »
Bırakmayı düşünmüyorsun baslarsan güzelde ya peki deride kaşıntı kızarıklık egzama yaparsa ne olucak ? Ben 5 ay kullandım bıraktım bu sebepler yüzünden eldeki pirinçten oluyordum az kalsın tavsiye etmiyorum minoxidil yazık edersin.
Kullanmasamda 1 seneye kafada sac kalmayacak hocam

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2020, 22:37:53 »
Siz bilirsiniz tavsiye etmiyorum ben oldukça tecrübem var minoxidil için.

Finasterid deniyorum şu aralar bakalım durum ne olur

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Mart 2020, 22:49:51 »
Kullanmasamda 1 seneye kafada sac kalmayacak hocam

Kullansan şu olacak;
-bir sürü zahmet sıkıntı ha saçlarım çoktu derken döngüye girip saçlarını kaybedersin , ve şok şeklinde olduğu için bunsende psikolojik bir hasar oluşturacak.. yada sen sıkılıp bırakacaksın (%80) yine hüsran... bunu kullanıp pişman olmayan görmedim..

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2020, 23:07:01 »
... bunu kullanıp pişman olmayan görmedim..

Bende kullanıp memnun olan görmedim

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2020, 23:14:53 »
Bugün önüne gelen ilaçları yazmaktan çekinmeyen ekim merkezleri bile çoğunlukla minoxidili onermiyor.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2020, 23:43:15 »
Koray hoca ve muttalip  hoca bazı hastalarına neden öneriyor peki onu geçtim forumda 2-3 yıldır kullanıp hala memnun olanlar var forumun baya eskilerine baktigimda 6 ve daha fazla yıl kullanan var var yani dünyada finasterid kullananlar kadar minoxil kullananlarda var bence minoxil kullanmadı diyelim finasterid kullansa nolcak onuda ömür boyu kullanamaz bırakırsa ondada şok etki yaratır uzun kullanım dan sonra döngü denen şey varsa finasdada var finasda kullanıp mafetti saçımı diyende var forumda memnun olan nasıl görmediniz onu anlamadım şimdi demeyin 1-2 kişi : ) forumda en çok finasterid öneriliyor ama sanki onu biraknca kötü olmuyormuş gibi çünkü forumda finasterid kullan minox saç döker diyenler var ve çok gülüyorum bu duruma kendim bizamanlar kullanmasam bile inanmazdım gerçi o yüzden ne kullanırsan birakmicaksin tabi ayrıca minox kullandığın da saçlarını mafetmez öyle bisi yok birakirsan çıkanlar dökülür olan saçını dokmez böyle birseyin olmadığını hala nasıl anlicaz bilmiyorum her ilaç ayni birakirsan eskiye döner mafetmez dediğim gibi Koray hoca önerdiği zaman bir konuda kimse hocayi dinleme dememesine garip buldum yada dinle dememesine : ) forumda anladığım kadarıyla server hoca turkiyenin en iyi dermatologlardan biri o bile bırakınca eskisinden kötü olmasının söz konusu olamaz demiş yani hoca yalanmi söylüyor bu konuda ki öyle bisi yok zaten eskisinden kötü olan kişide kullandığı zaman dilimindeki saclarida döküldü için öyle anlıyoruz bu durum saçları sağlam olan kişilerde olmuyor hala minoxil döngü daha çok döker vs diye diye her yere yayılıyor öyle birsey yok bence bencede degil çoğu tanindik doktora gorede öyle .saçları mafetse Koray hoca muttalip hoca kimseye onermezdi neden bu iki hocayi söylüyorum çünkü iyi bir ekimciler diye onların sözü daha ağır bastığı için forumda Koray hocayı dinle muttalip hocayi dinle dediğimiz için çünkü diğer doktorlar söylediği zaman sakin kullanma oluyor çoğu kişi farketmistir bunu .

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2020, 00:04:51 »
1- bahsi geçen hocalar kesinlikle minox tavsiye etmiyor
2-finast ve minox çalışma mekanizması biraz farklı... (hoş ben finastta kullanılmaması taraftarıyım)

Minox damar genişleterek dönemsel olarak dopping e benzer bir etki ile saçları daha fazla besleyerek dhtye karşı bir süre daha direnebilmesini sağlar. Bu sebeple erken yaslarda minox kullanımının sonu genelde hüsranla sonuçlanır..dht bir seviyeye ulaştıktan sonra boost yapmanın pek bir mantıgı kalmıyor...
finasteride ise olayın köküne iner dht oluşumunu ciddi miktarda azaltır... yani kıyas yapmak pek mantıklı degil.. en iyisi kullanmamak ama sen niyeti bozmussun kullanmak için birilerinden iyi Birsen’ler duymak istiyorsun... buna ihtiyacın yok.. sen karar vermişsin zaten kullanacaksın , kullan 1 sene sonra gel aynı konuya yorumlarını yap .. kullanmayındusuben arkadaşlar için güzel bir paylaşım olur

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 02 Mart 2020, 00:49:30 »
Minoxidil. Saç folikülleri üzerine dolaylı değil de doğrudan etkisi olan bir madde.
Hani acıdan ölmek üzere olan bir hasta vardır.  Ameliyat edene kadar acıdan ölecek zavallı
Doktor çok akıllı acısını sıfırlamak için uyuşturuyor, hasta bir dakka sonra bir şeyi yokmuş gibi ayağa kalkar.
Panik biter hasta bomba gibi olmuştur
Evli evine köylü köyüne gider.
Uyuşturucunun etkisi bitince sancılar daha fena gelmeye başlar.   Hastayı evden acile yetiştirmeden geberiyor.

Doktoru hapse atarlar çünkü narkoz yerine minoxsidil enjekte etmiş.

minoxsidil doğrudan hatayı örtpas eder, ama gidermez
Finans ve dutas olayın derinine iner dolaylı olarak  engeller.

Üçü de manyak ilaçlar (BANA SORARSAN)

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 02 Mart 2020, 01:22:16 »
1- bahsi geçen hocalar kesinlikle minox tavsiye etmiyor
2-finast ve minox çalışma mekanizması biraz farklı... (hoş ben finastta kullanılmaması taraftarıyım)

Minox damar genişleterek dönemsel olarak dopping e benzer bir etki ile saçları daha fazla besleyerek dhtye karşı bir süre daha direnebilmesini sağlar. Bu sebeple erken yaslarda minox kullanımının sonu genelde hüsranla sonuçlanır..dht bir seviyeye ulaştıktan sonra boost yapmanın pek bir mantıgı kalmıyor...
finasteride ise olayın köküne iner dht oluşumunu ciddi miktarda azaltır... yani kıyas yapmak pek mantıklı degil.. en iyisi kullanmamak ama sen niyeti bozmussun kullanmak için birilerinden iyi Birsen’ler duymak istiyorsun... buna ihtiyacın yok.. sen karar vermişsin zaten kullanacaksın , kullan 1 sene sonra gel aynı konuya yorumlarını yap .. kullanmayındusuben arkadaşlar için güzel bir paylaşım olur

Hocam  Koray hoca önerdiği kişiler oluyor forumdada var ordada aynı şeyi soylemistim neden Koray hoca söyledi diye kimse kötü bakmıyor diye konu açan arkadaş konumuz bu değil gibisinden konuşunca birsey söylemedim daha önerdiği oluyor yani kesinlikle demeyin o yüzden aynı şekilde muttalip hocaninda önerdiği kişiler vardı ben minoxu 6 sene önce kullandım zaten 1 seneden biraz daha fazla bir süre ozamanlar basimin üst tarafı ve on tarafin az üstünde bosluk olusmustu ozamanlar hiç birsryden haberim yoktu dermatolog babe şampuan yanına minoxil yazmıştı forumdada bir yorumumda söylemiştim zaten boşluk olan tarsfin tamamen kapandı ve aniden bıraktım minoxili dediğim gibi bırakınca dökülür vs hiç bisi bilmiyorum saçlarım çok iyi olduğu için bıraktım biran belkide bugüne kadar hiç bir açıklığım olmadı oralardan ve düşünün 6 sene geçmiş ve kapanan yerler neden açılmadı tekrar bende bunu demekki minoxil kullanmasamda çıkacağı varmış diyorum forumda saçları çok dökülmüş kişiler kullanıyor ve bıraktığı zaman daha kötü yaptı diyor paylaştığı resimlerde hiç bir fark yok minox var olanlari mafetmez bunu çoğu doktorada sordum ki kaç kişi biraksada eskisi gibi oldu diyorlar bazı kişiler kullanmasada minox mafeder diyor finas kullan diyor bu nun bazı nedenleri Koray hoca önerdiği için oluyor çünkü iyi ekim yaptığı için farkli mekanizmalari var evet ama finasda kullansan bıraksan aynı şekilde çıkan saçlar yada kalinlasan saclar eski haline döner ama öyle daha kötü yapar diye birsey yok onu diyorum birilerinden iyi birsey duymak aklimin ucundan geçmedi tam aksine çoğu kişi bunu anlatmaya çalışıyorum finasterid icin özellikle finansi minoxdan çok daha güvenilir sanan kişiler çok var bu konu uzar da gider ben finasterid de kullandım ilerde bunları yine kullanmayı düşünüyorum yani birilerinden neden iyi bir şeyler duyim nerden  çıkardınız anlamadım kendi kullandım gördüm neyin ne olduğunu ve ayrıca saçları çok iyi olan kişiler  de var forumda kullanıyorlar döngü denen şey neden olmamış olsa bile neden mafetmemis saçları çoğu insanda döngü denen şey saçları mafeder anlamına geliyor resmen finasterid kullanıp saçlarım daha çok döktü diye yokmuş forumda var ama minoxa biri bi laf attı bu senelerdir mafediyo vs şeyler duyuyoruz ben aksine ani birakmamda bile 6 senedir neden acilma olmadı o yüzden bünyede bünyeye değişiyor durumu oluyor kisacasi ne kullanırsak kullanalim biraktigimizda eski haline döner ayrıca doping etkisini finasterid de yapıyor xpecia gibi gida takviye den bile forumda dediğiniz doping etkisi yapmış kişiler var yani onların söylemesiyle tabi xpecia yi bile bırakıp saçlarımı mafetti diyende var yani bunlar bünyede bünyeye değişiyor demekki .

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #11 : 02 Mart 2020, 01:39:30 »
Bu saçın ekim zamanı gelmiş bence sizi mutlu edecek saç ekimidir. Minoxil dedikleri sizi mutlu etmez ve bende daha forumda minoxil kullandım çok memnunum diyen bir kaç kişi haricinde görmedim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram