Gönderen Konu: Saç Dökülmesi Tamamlanmadan Ekim  (Okunma sayısı 909 defa)

hasan68

• Yeni üye
  • *
Saç Dökülmesi Tamamlanmadan Ekim
« : 25 Mart 2020, 17:07:50 »
Merhabalar 23 yaşındayım. 18 yaşımdan beri saçlarım stabil olarak dökülüyor. Geçtiğimiz yılın ortasına kadar Sol Ön ve Sağ Ön kısım düzenli olarak dökülmekteydi ancak Ön Orta kısımda 7-8 aydır iyice seyrelmeye başladı.

Anne ve baba tarafımdaki erkeklerin hepsinin kafa üst kısmı kel. Babam tiroit hormonu düzensizliğinden dolayı ilaçla tedavi görüyor ve aynı hormon düzensizliğinin bende de olduğunu, dökülmemin buna bağlı olduğunu tahmin ediyorum.

Durum böyle olunca son iki yıldır saçlarım yüzünden psikolojik olarak yıpranıyorum ve epey bir canımı sıkıyor. Buna çare olarak ilk önce aklıma saç ektirme işlemi geldi. Forumdaki ve instagramdaki bilgileri incelediğimde ise bütçeme uygun iyi bir merkezle görüşüp aşağıdaki fotoğrafları gönderdim. Merkezden ekim + igf + 1 aylık bakım ürünleri konusunda nisan ayına uygun bir teklif aldım.

Ancak durumu aileme açtığımda henüz saç ekimi yaptırmam için erken olduğunu ve biraz daha bekledikten sonra bu işlemi düşünmem gerektiğini tavsiye ettiler. Hal böyle olunca iki arada bir derede kaldım ve ne yapmam gerektiğini kestiremediğim için siz değerli forum üyelerinin deneyim ve bilgilerine göre danışma ihtiyacı hissettim. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Dökülmesi Tamamlanmadan Ekim
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2020, 17:11:19 »
Biraz daha bekleye bilir yada güzel bir ön çizgi dizaynı yaptıra bilirsin az greft ile sana bağlı.
Global Moderator

Shanewalsh

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2020, 17:19:18 »
Ben olsam Beklemek yerine 6 ay finasteride kullanıp işi sağlama alır ondan sonra ektirirdim tabi yan etkilerini araştır önce

hasan68

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2020, 18:10:45 »
Biraz daha bekleye bilir yada güzel bir ön çizgi dizaynı yaptıra bilirsin az greft ile sana bağlı.
Yorumunuz için teşekkür ederim lakin beklediğim takdirde yan açılmaların ilerleyeceği benim açımdan aşikar. Siz olaydınız ne yapardınız onu merak ediyorum?

Ben olsam Beklemek yerine 6 ay finasteride kullanıp işi sağlama alır ondan sonra ektirirdim tabi yan etkilerini araştır önce
Tavsiyeniz için teşekkür ederim ancak yan etkilerini göz önüne aldığımda pek kullanacağımı düşünmüyorum açıkçası. Yine de sağolun  :)

Y THE RAPIDFIRE

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2020, 18:29:18 »
saçların çok ince değil.çok düz de değil yani uzattığında kapatıcılık sağlayabilir. eğer şu an ektirmeyeceksen kesim şekli ile ilüzyon yapabilirsin. daha kuvvetsiz şakaktan jilet ile arkaya doğru şerit çekilip diğer yöne de saçlarını tararsan baya bir memnun kalırsın örnek resim de buldum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2020, 19:15:33 »
Böyle bir soru sorduğuna göre saç ektirince saç dökülmesinin durduğunu sanıyorsun?

Zaten biraz daha açılsın öyle ektir çok rahatsız etmiyorsa. Ben az greftle ektirirdin ön frontali ama ileri de açılma devam edecek ve bir ekim daha gerekeceğini bilirdim planlamamı ona göre yapar ekim merkezine ona göre karar verirdim.
Global Moderator

hasan68

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 26 Mart 2020, 00:00:00 »
saçların çok ince değil.çok düz de değil yani uzattığında kapatıcılık sağlayabilir. eğer şu an ektirmeyeceksen kesim şekli ile ilüzyon yapabilirsin. daha kuvvetsiz şakaktan jilet ile arkaya doğru şerit çekilip diğer yöne de saçlarını tararsan baya bir memnun kalırsın örnek resim de buldum

Çok mantıklı bir tavsiye ve zahmete girip benim için fotoğraf da aramışsınız, çok sağolun. Eğer ektirmekten vazgeçersem artık ya komple 3 numara kestirmeyi ya da sizin fikrinizi uygulamayı düşünüyorum çok sağolun. :)

Böyle bir soru sorduğuna göre saç ektirince saç dökülmesinin durduğunu sanıyorsun?

Zaten biraz daha açılsın öyle ektir çok rahatsız etmiyorsa. Ben az greftle ektirirdin ön frontali ama ileri de açılma devam edecek ve bir ekim daha gerekeceğini bilirdim planlamamı ona göre yapar ekim merkezine ona göre karar verirdim.

Ektirince dökülmenin durmadığını biliyorum ama bu süreçte ilaçlarla hormonal dengeyi sağladığımda dökülmenin önüne geçebileceğimi düşünmüştüm. Yoksa yanlış mı düşünüyorum :(

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2020, 00:09:12 »
Kardesim hormon konusunda haklisin fakat dengelemen gereken malesef dht hormonu gibi duruyor... erkek tipi dokulmeye benziyor sendeki

Facebook Twitter Instagram