Gönderen Konu: Roaccutane  (Okunma sayısı 1325 defa)

ye2525

• Full Member
Roaccutane
« : 25 Mart 2020, 20:58:48 »
Bu ilac sactaki yaglanmayi mi onluyor mekanizmasi ne neden sac doker merak ediyorum sac dokmemesi icin ne yapilmasi lazim

Yaglanma.sorunum var bu ilacta yaglanmayi kesiyormus kullanmali miyim

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Roaccutane
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2020, 21:39:16 »
İyileşmeyen yaraların varsa kullan  yoksa kullanma
Gözenekleri kapatma riski var. Kına yağlanmani  keser, terlenmeyeyi önler, göznekleri açar. Saçların siyahsa KATRAN işini görür.

Hayırlı bir ilaç değil kullandığın

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2020, 23:18:54 »
Bu ilac sactaki yaglanmayi mi onluyor mekanizmasi ne neden sac doker merak ediyorum sac dokmemesi icin ne yapilmasi lazim

Yaglanma.sorunum var bu ilacta yaglanmayi kesiyormus kullanmali miyim

Direkt karaciğere etki ederek vücuttaki yağ salgısını azaltır buna bağlı olarak ciltteki sebum üretimini yoksayacak miktarlara düşürür.
Cilt kurur, dudaklar çatlar, saç döker (saç bir bakıma kafa derisinden salgılanan yağ ile beslenir , bu yağ engellenince kafa derisi pH dengesi bozulur , saç ihtiyacı olan yağı bulamaz zayıflar dökülür).. oyuncak degildir, şeker hiç değildir... ciddi sivilce akne problemleri var ise doktor kontrolünde ve gerekli testler eşliğinde kullanılabilinir. Kullanırken kollestrol değerleri belirli aralıklarla ölçülmelidir...

ye2525

• Full Member
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2020, 23:34:38 »
Sorun su sacimi 2 gunde 1 yikiyorum sacim cok cabuk yaglaniyor neyle yikasam.faydasi olmuyor

Bioksin genesis kullandim yaramadi yaglanma konusunda
Yastikta tel.bulmuyorum ama dusta cok dokuluyor seyrelme yok su an verteks toparladi ama.tekrar seyrelir diyr koklrkuyorum

ye2525

• Full Member
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2020, 23:35:53 »
Dusta bazen 40 50 bazen de 60 -80 arasi dusta 100 200 saymadim

Yastikta genelde bulmuyorum bazen 1 2 tane cikiyor
Dokulmem boyle ince tellerim de var kalin tellerimde

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2020, 23:52:17 »
Dusta bazen 40 50 bazen de 60 -80 arasi dusta 100 200 saymadim

Yastikta genelde bulmuyorum bazen 1 2 tane cikiyor
Dokulmem boyle ince tellerim de var kalin tellerimde

Duşta günde bir yaparsan 100
İki günde bir yaparsan 200  gelmesi ideal.
Arada atmış, kırk ve seksen olması herkese nasip olmaz. Sevin o yüzden.

Saçların hafif ıslakımsı, yağlı olması sorun olmaz.
Eğer çok terlemen ve çabuk yorulman bir de fazla yağlanman varsa genel testlerini gene yaptır. Kötü huylu kolesterol olma olasılığı var. Doktor ona göre tedavi uygular sana 

ye2525

• Full Member
« Yanıtla #6 : 25 Mart 2020, 23:56:46 »
Terlemem biraz fazla oluyor yazin nemli bi yerde yasadigim icin o da

Cabuk yorulan biri degilim

Yaglanmaya ailem normal diyor bilmiyorum ama ertesi gun alnim yag oluyor mesela cildiyeye gidicem ben su olaylari biterse umarim

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2020, 00:51:34 »
Terlemem biraz fazla oluyor yazin nemli bi yerde yasadigim icin o da

Cabuk yorulan biri degilim

Yaglanmaya ailem normal diyor bilmiyorum ama ertesi gun alnim yag oluyor mesela cildiyeye gidicem ben su olaylari biterse umarim

İnşallah kesin cildiyeye git.
Geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda
Allah başka dert vermesin

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2020, 02:35:42 »
Direkt karaciğere etki ederek vücuttaki yağ salgısını azaltır buna bağlı olarak ciltteki sebum üretimini yoksayacak miktarlara düşürür.
Cilt kurur, dudaklar çatlar, saç döker (saç bir bakıma kafa derisinden salgılanan yağ ile beslenir , bu yağ engellenince kafa derisi pH dengesi bozulur , saç ihtiyacı olan yağı bulamaz zayıflar dökülür).. oyuncak degildir, şeker hiç değildir... ciddi sivilce akne problemleri var ise doktor kontrolünde ve gerekli testler eşliğinde kullanılabilinir. Kullanırken kollestrol değerleri belirli aralıklarla ölçülmelidir...
Sloocer ustam yorumlarına bakıyorum bazen ekimci, bazen cilt doktoru bazen bazen hangi meslektensin karar veremedim, Allah aşkına hangi meslektensin?. Herkese yardım, öneri, görüş bildirme.... bunların hepsini senin yaptığına bazen inanamıyorum, yardımcıların falanmı var?. 🤔🤔 Bu kadar zamanı nasıl buluyorsun. Daha öncede önermiştim bir danışmanlık bürosu veya ekim merkezi açsanız inanın hiç fena olmaz. Dinodin11 de espirili yorumlarıyla hastalara moral ve cesaret olur ekibe dahil edersiniz.

Facebook Twitter Instagram