Gönderen Konu: RİSK ALIYORUM ROACCUTANE İLE DUTASTERİDE BERABER KULLANIYORUM  (Okunma sayısı 4956 defa)

Andrea

• Hero Member
YAKLAŞIK 3 GÜNDÜR YAPTIĞIM YOĞUN ARAŞTIRMALAR NETİCESİNDE DUTASTERİD İÇİN 1 YIL BOYUNCA SİVİLCE TEDAVİMİN BİTMESİNİ BEKLEMEKTEN VAZGEÇİP ROACCUTANE YANINA DUTASTERİD EKLEMEYE KARAR VERDİM OKUDUĞUM BAZI AKADEMİK MAKALELERİ PAYLAŞMAK YERİNE ÖZET OLARAK BİLGİLENENLER OLSUN DİYE ŞUNLARI YAZAYIM:

-İKİ İLACIN BİLİNEN BİR ETKİLEŞİMİ YOK.

-İKİSİNİN ÇALIŞMA MEKANIZMASINDA ORTAK YÖNLER OLDUKÇA VAR ÖRNEK OLARAK İKİSİ DE SEBUM BEZLERİNİ KÜÇÜLTÜP SEBUM SALGISINI AZALTIYOR VE BU DA CİLT VE SAÇLARDA YAĞLANMAYI AZALTIYOR. ROACCUTANE SAF A VİTAMİNİ DUTASTERİDE İSE HORMONAL BİR TEDAVİ FAKAT İKİSİ DE SİVİLCELERE BÜYÜK ORANDA İYİ GELİYOR BUNA KARŞIN  BAZI KULLANICI DENEYİMLERİ DUTASTERİD KULLANIMINDA SİVİLCELERİN YOK OLDUĞUNU SÖYLERKEN AKSİNİ İDDİA EDİP SİVİLCELERİN ARTTIRDIĞINI SÖYLEYENLERDE VAR.

-İKİ İLACIN GENELDE KORKULAN ÖZELLİĞİ Kİ BUNA FİNASTERİD DE DAHİL ASIL SEBEP OLARAK KARACİĞER DEĞERLERİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLER GELİYOR İKİSİ DE KARACİĞERE VURUYOR AMA BAZI DOKTORLARLA DA GÖRÜŞTÜĞÜMDE DUTASTERİD İLACININ ASLINDA KARACİĞER FONKSİYONLARINDAKİ ARTIŞIN SEBEBİNİ  PROSTAT TEDAVİLERİNDE KULLANDIKLARI BAŞKA KOMBİNE İLAÇLAR İLE BERABER OLDUĞUNU SÖYLEDİLER VE TABİ BU DEĞERLERİN ARTMASINDA  GENELLİKLE PROSTAT HASTALARININ ÇOĞUNUN BELİRLİ BİR YAŞIN ÜZERİNDEKİ KİTLENİN OLDUĞUNU DA GÖZ ARDI ETMEMELİYİZ.

DOLAYISIYLA SORUNUN CEVABI İKİ İLACIN BİLİNEN BİR ETKİLEŞİMİ YOK AYLIK KONTROLLERİNİZİ YAPTIRARAK KESİNLİKLE DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANABİLİRSİNİZ TABİ YİNE DE BUNLAR DOKTOR TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

YARINDAN İTİBAREN (4 HAZİRAN 2022 CUMARTESİ) ROACCUTANE TEDAVİMİN YANINA DUTASTERİDİ EKLEYECEĞİM BELİRLİ ZAMAN ARALIKLARLA TECRÜBELERİ YAN ETKİLERİ VE KONTROLLERİN SONUÇLARIYLA BERABER PAYLAŞACAĞIM BU SÜREÇLE İLGİLİ BAŞKA BİR KONUM DAHA MEVCUT BAKALIM ZAMAN NE GÖSTERECEK.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
Ynt: RİSK ALIYORUM ROACCUTANE İLE DUTASTERİDE BERABER KULLANIYORUM
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2022, 01:28:44 »
benden yana helal olsun kardeş.
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2022, 16:18:54 »
Seni tanımak istiyorum yiğidim bu ne cesaret.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2022, 16:57:47 »
😂 bakalım sonuç güzel olsunda tek aklıma takılan roaccutane ilk aylardaki kusma dönemiyle dutasterid in yağlanmayı kesmesi ve sivilceleri kesme döneminin çalışmasına vücudumun tepkisinin ne olacağı bunu merak ediyorum umarım dutasterid de ilk aylarda sivilceleri geçirmek yerine sebumu ve sivilceleri kusarda iki etken çalışmaz

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2022, 18:43:54 »
O kadar risk almana gerek yok
3 günde 1 dut yeterli

Diğer günler xpecia ya da fin al

Abartma fark eden bir şey olmaz
Global Moderator

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2022, 18:58:11 »
Dutasteridin vücutta kalma süresi 5 hafta. Finin 6-8 saat. Dutasteridi haftada 2 kere almak yeterli.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2022, 20:00:28 »
Benim çözemediğim şu var,bilgili arkadaşlar yazarA sevinirim.Saçlarımın durumu kötü değil,agresif dökülmem yok yastığımda uyandığımda en fazla o da nadiren 3-4 tel saç görüyorum,duşta da aynı şekilde 1-2 tel geliyor fakat ben önlem amaçlı Finasteride başladım,prp ile falan devam ettiriyorum.Biotin,çinko ve d vitamini eksikliğim varmış onları da takviye alıyorum.Cinsellikten yana problemim olmadı,fakat en büyük korkum bu konudaki gibi karaciğer problemi.Alkolü sıklıkla tüketen biriyim,bu finasteride veya dutasteride’in alkol ile etkileşimi var mı ? Diyelim ki yok,bu iki ilacın da karaciğere etkisi prospektüsünde yazmıyor.Karaciğere etkisinin kesin bilgisini nasıl elde edebiliriz ? Ayrıca alkolü azaltmalı mıyım bu ilacı kullanırken ?
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2022, 22:29:42 »
Doğru söylüyorsunuz abi tam bu dediğinizi yazmak için foruma girmiştim şansa siz yazmışsınız ben yazmadan. Dutasteridi 3 günde 1 alacağım bakalım sonrasında roaccutane tedavim bitene kadar duruma göre bakacağım gelişmeye göre arttırıp daha da azaltabilirim.

Slagon abi soruna şöyle bir cevap vereyim şimdi normalde finasterid ve dutasteride prostat tedavisiyle beraber kombine ilaçlarla kullanımında daha çok karaciğere yan etkisiyle ön plana çıkıyor ama onun haricinde yine elbette karaciğere yan etkisi var zaten bu vikipedia ve ilaçların prospektüsünde de yazan ve bilinen bir gerçek ama yine de kişiden kişiye ve alkol sigara durumlarına göre de değişebilir ama sana şunu söyleyebilirim genellikle finasterid karaciğer konusunda korkulacak kadar yan etki yapan bir ilaç değil kaldı ki bunu nice nice insanlar 10-15-20 yıl kullanıyorlar.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2022, 13:05:35 »
Hintell abi senin dediğin gibi kullanmayı düşünüyorum bakalım peki sence haftada 2 kere dutasterid alsam etkisi olur mu saça fayda sağlar mı ? Elbette dutasterid yarılanma ömrü uzun fakat DHT de günlük salgılanan bir hormon bu soruyu ondan soruyorum.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2022, 15:50:38 »
Hintell abi senin dediğin gibi kullanmayı düşünüyorum bakalım peki sence haftada 2 kere dutasterid alsam etkisi olur mu saça fayda sağlar mı ? Elbette dutasterid yarılanma ömrü uzun fakat DHT de günlük salgılanan bir hormon bu soruyu ondan soruyorum.
10 yıldır fin kullanan birisinin fin işe yaramayı bırakınca pazartesi ve perşembe dutasterid kullanıp iyi sonuç aldığını okumuştum.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2022, 14:57:58 »
GÜNCELLEME !!

TAM 1 HAFTADIR DUTASTERİD KULLANIYORUM ŞİMDİLİK HERHANGİ BİR ETKİ GERÇEKTEN GÖRMEDİM TAM 6 AY PSİKOLOJİMİ BUNA HAZIRLADIM VE BUNUN ÜZERİNDE ÇALIŞTIM ZAMAN ZAMAN YAZACAĞIM ŞU ANLIK HİÇBİR ŞEKİLDE 1 YAN ETKİ YOK. AYNI ZAMANDA ROACCUTANE SABAH 20 AKŞAM 20 OLMAK ÜZERE ATIYORUM 2. HAFTADAYIM DUDAKLARIM KURUDU AMA BU YAN ETKİ ROACCUTANE KAYNAKLI BUNUN HARİCİNDE HERHANGİ BİR YAN ETKİ GÖRMEDİM.

ZAMAN ZAMAN ETKİLERİ BU KONU ÜZERİNDE FOTOĞRAFLARLA PAYLAŞACAĞIM KENDİ HAYAT KALİTEM İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM TEŞEKKÜRLER.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2022, 15:01:49 »
GÜNCELLEME !!

TAM 1 HAFTADIR DUTASTERİD KULLANIYORUM ŞİMDİLİK HERHANGİ BİR ETKİ GERÇEKTEN GÖRMEDİM TAM 6 AY PSİKOLOJİMİ BUNA HAZIRLADIM VE BUNUN ÜZERİNDE ÇALIŞTIM ZAMAN ZAMAN YAZACAĞIM ŞU ANLIK HİÇBİR ŞEKİLDE 1 YAN ETKİ YOK. AYNI ZAMANDA ROACCUTANE SABAH 20 AKŞAM 20 OLMAK ÜZERE ATIYORUM 2. HAFTADAYIM DUDAKLARIM KURUDU AMA BU YAN ETKİ ROACCUTANE KAYNAKLI BUNUN HARİCİNDE HERHANGİ BİR YAN ETKİ GÖRMEDİM.

ZAMAN ZAMAN ETKİLERİ BU KONU ÜZERİNDE FOTOĞRAFLARLA PAYLAŞACAĞIM KENDİ HAYAT KALİTEM İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM TEŞEKKÜRLER.
Sana tavsiyem günlük 300-500 kalori yakacak şekilde kardiyo yapman. Bu ilaçlar yağlanmayı artırıyor. Koşu bandında 15 inciline 5.2 hız ile 30-60 dakika arası tempolu yürü.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 12 Haziran 2022, 06:26:46 »
Kesinlikle ben de aynı şeyi düşünüyordum şu finaller tam bitsin bundan sonra programıma koşuyu ekleyeceğim günde 1 saat + bu yaz mühendislik stajım olduğu için bayağı eforlu geçecek bakalım

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 06 Temmuz 2022, 18:43:54 »
Tekrardan selamlar olsun umarım herkesin sağlığı keyfi yerindedir. Söz verdiğim gibi Allah nasip ettikçe konuyu sürekli güncelleyeceğim. Bu forumun değerli insanlarına çok şey borçluyum bir gün buluşup çay kahve içmek ümidiyle forumun değerli aydın insanları ve abilerim. Evet her neyse.

1.Ay Güncellemesi:

ROACCUTANE TEDAVİSİNDE (40 mg) Kütle ağırlığım: 85 kg

-  35. günün içerisindeyim bu süreçte herhangi büyük bir yan etki gözlemlemedim çok şükür sadece 15. 25. günler arası yoğun miktarda cilt soyulmaları ve sivilceler gözlemlendi sivilceler eskisi gibi büyük akneli olmayıp küçüktü ve iyileşme süresi roaccutane kullanmadan öncesine göre çok daha hızlıydı maksimum 1.5 günde iyileşti ve iyileştiklten sonra şaşırtıcı bir şekilde en ufak bir iz bile kalmadı o noktalarda.

- Cilt soyulmaları bugünlere nazaran çok daha azalmakla beraber hala devam etmekte.

- 2. haftanın bitiminden itibaren dudaklarda çatlama başladı ve hala da var burda yaptığım en büyük hata dudak için nemlendirici takviyesini çok ihmal etmem hatta hiç uygulamamam oldu artık çektiğim acılardan ve gün içindeki olur olmaz dudak kanamalarından ve insanların 'aaaa dudağına ne olmuışşşş' demelerinden derslerimi aldım ve nemlendiriciyi yoğun olarak kullanmaya başladım.

- En büyük yan etki trigliserit değerimin kan testini 17. günde yapmış olmama rağmen 190 dan 330 a çıkmış olmasıydı  bunda her gün kebap ve ciğer tüketmemin sebep olduğunu düşünüyorum malum Urfalıyım :)  bunun üzerine bugün 35. günümdeyim hala diyetimi düzenlemedim kesinlikle en geç bayram sonrasında diyetimi düzenleyeceğim ve yağ yakımını da arttırarak hem yağlardan hem de kolestrol değerlerimden kurtulacağım bayram sonrası kan değerlerini ölçtürmeye gideceğim.

- Gelelim etkilere normalde insanlar ilk 3 ay ilacın sivilcelerini kustuğunu söylerler ama ben genel olarak ben 35 günlük süreç içerisinde sivilce çıkmaları olmuş olsa da böyle sivilce kusması diye nitelendirilecek bir şey yaşamadım aksine cildiğim altındaki bütün kızarıklıkların geçtiğini cildimdeki o sinir bozucu aşırı yağlanmanın gittiğini ve sivilcelerimin neredeyse hiç kalmadığını ve büyük oranda sivilce izlerimin gittiğini gözlemledim tabi ilerleyen aylarda durum ne olur bilemeyiz.

DUTASTERİD TEDAVİSİ

- 1 Aylık süreçte ilk 'Avodart' kutumu bitirdim bu kutudaki 30 kapsül içerisinden 28 tanesini içtim 1 tanesinin içini merak edip keyfi olarak kesip kafama sürdüm ilk zamanlarda diğeri de son kapsülü atarken yere düştü. Bugün yeni ilacımı aldım 2. kutuya geçiyorum son 5 gündür 2 günde ve 3 günde 1 dutasterid aldım sebebi son kapsülü yere düşürmem.

-1 Ayda yan etki olarak şimdi hocam burda açıksözlü olalım her konuda insanlara yardımcı olacağım :D her neyse yan etki olarak sadece menide sıvılaşma gözlemledim bunun haricinde başka herhangi bir yan etki durumu söz konusu değil ejekülasyon ve erektil disfonksiyon da herhangi bir problem yok libido artmadı eskisi gibi makina rayında çalışıyor.

- Etkilere gelecek olursak zaten 2018-2019 yılındaki şakak dökülmemden  beri saçlarımda aktif herhangi bir dökülme yoktu belki bu noktada verteks biraz açılmış olabilir ama malesef bunu bu 3 yılda çok gözlemleyemedim ama genel olarak dökülmem ondan sonra hiçbir şey kullanmamış olmama rağmen durdu ve saçlarım normal seyrinde devam ediyordu saçlarımın en büyük sorunu olan inflamasyon ve yağlanmaya gelince de dutasterid ve roaccutane kombinasyonuyla beraber hiç bir şekilde genel vücut, cilt ve saçımda yağlanma olmuyor normalde 1.5 günde duş alan ben bugün 3. günümdeyim ve o kadar temizim ki duşa girmek gelmiyor inanın içimden bunun dışında 6 ay öncesinden konazol şamğuana başlamıştım roaccutane öncesi açıkçası inflamasyon ve yağlanmaya oda çok iyi gelmişti kararında kullanırsanız çok iyi bir şampuandır tavsiye ederim ama tabi ki de bu etkiler  sizin saç ve cilt yapınıza göre de değişebilir alıp deneyimlemeniz lazım.

-Saç olarak dediğim gibi zaten aktif dökülmem yoktu şimdilik herhangi bir saç çıkışı gözlemlemedim acelemde yok fakat ben nedense şakaklardaki ince tüylerin ve etraflarının çok iyi bir şekilde gelişip norwood 0 a minoksidil kullanmadan geleceğime inanıyorum bakalım zaman ne gösterecek her şeyden önce ki ilk amacım saçlarımı Allah nasip ederse inşallah ömür boyu upuzun yıllar koruyacak olmam neden bilmiyorum ama buna gerçekten inanıyorum :)

İLERLEYEN ZAMANLARDA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE. SELAMETLE.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 06 Temmuz 2022, 19:01:41 »
1. AY GÜNCELLEMESİ RESİMLERİ

-Ek olarak kafasına saçlarını takan sürekli resimlerini çeken ve aynada irdeleyen arkadaşlar için dipnot düşeyim bakın bu yuvarlak içine aldığım yerler seyrek değil kesinlikle ama diğer yerlerdeki seyreklikler zaten kendini belli ediyor bunu şu açıdan belitmek istiyorum,  ışık açısı ve kamera kontrastlığı kaynaklı dolayısıyla ışıkta saçlarınıza bakmak ve bunu sürekli takıntı haline getirmek sizlere kesinlikle doğru sonuç vermeyecektir buradaki amacım sizlere bu konuyu aynı zamanda ispat edip aklınızdaki takıntı ve streslerden sizleri kurtarmak kendimden biliyorum çok şükür bu psiklojiden kurtulalı bayağı oldu her neyse resimleri ve gelişimleri dikkatli inceleyip kendinize bir şeyler çıkarabilirsiniz ilerleyen aylarda umarım daha güzel gelişmelerle burayı doldurmayı Allah nasip eder diyelim sağlıcakla kalın.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Facebook Twitter Instagram