Gönderen Konu: SAW PALMETTO BAŞLIYORUM (merak edilen herşey)  (Okunma sayısı 10739 defa)

kelboy85

• Hero Member
Ynt: SAW PALMETTO BAŞLIYORUM (merak edilen herşey)
« Yanıtla #15 : 27 Haziran 2020, 22:34:56 »
Ben saw palmetto nun DHT düşürdüğünü ve bu sebeple saça fayda sağladıgını düşünmüyorum. Keza yanılıyor isem ve DHT yi düşürüyor ise ozmaan yanetkisiz olması nasıl mümkün oluyor onuda anlamış değilim. Finasteride kullananlar mide yanması yada böbrek , karaciğer sancısı çekmiyır ki yanetki olarak... eğer DHT yi düşürebilir ise kişi finasteride ile (kiminde işe yaramıyor) DHT nin vücuttaki etkileri azalıyor miktara bağlı olarak. Aslında bir etki bu yanetki değil.. kabak çekirdeği, saw palmetto yada papatya çayı adı her ne ise DHT yi düşürdüğü taktirde finasteridden ne farkı kalıyor yanetki olarak? Hani finasteride mideyi yakar yada kabızlık yapar anlarım alternatif doğal  bir ürünle bu etkilerinden kacılabilinecegini ama çalışma prensini DHT azalması ise fayda salladığı taktirde (sanmıyorum saglıyacagını) bu etkilerden kaçmak pek mümkün gelmiyor benim mantığıma..
dinodin yanetki yapmammasinin sebebi sanirsam etkisinin minimal olmasi.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #16 : 28 Haziran 2020, 07:19:49 »
Ben saw palmetto nun DHT düşürdüğünü ve bu sebeple saça fayda sağladıgını düşünmüyorum. Keza yanılıyor isem ve DHT yi düşürüyor ise ozmaan yanetkisiz olması nasıl mümkün oluyor onuda anlamış değilim. Finasteride kullananlar mide yanması yada böbrek , karaciğer sancısı çekmiyır ki yanetki olarak... eğer DHT yi düşürebilir ise kişi finasteride ile (kiminde işe yaramıyor) DHT nin vücuttaki etkileri azalıyor miktara bağlı olarak. Aslında bir etki bu yanetki değil.. kabak çekirdeği, saw palmetto yada papatya çayı adı her ne ise DHT yi düşürdüğü taktirde finasteridden ne farkı kalıyor yanetki olarak? Hani finasteride mideyi yakar yada kabızlık yapar anlarım alternatif doğal  bir ürünle bu etkilerinden kacılabilinecegini ama çalışma prensini DHT azalması ise fayda salladığı taktirde (sanmıyorum saglıyacagını) bu etkilerden kaçmak pek mümkün gelmiyor benim mantığıma..

Finasterid ve saw palmetto karşılaştırmalı klinik çalışmalarında saw palmettonun olumlu etkisi finasteridin yarısı kadar hatta biraz daha düşük bir oran, bundan yola çıkarak saw palmettonun dht'yi daha az engellediği ve bu sınırlı azalmanın yan etkiye sebebiyet vermediği veya hissedilir bir yan etkiye sahip olmadığı sonucu ortaya çıkabilir. Dht'de kısmen azalma minimal fayda minimal yan etki. Gerçi saw palmetto kullanıp cinsel anlamda yan etki gördüğünü iddia edenlerin sayısı da pek az değil
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 28 Haziran 2020, 15:46:36 »
Finasterid ve saw palmetto karşılaştırmalı klinik çalışmalarında saw palmettonun olumlu etkisi finasteridin yarısı kadar hatta biraz daha düşük bir oran, bundan yola çıkarak saw palmettonun dht'yi daha az engellediği ve bu sınırlı azalmanın yan etkiye sebebiyet vermediği veya hissedilir bir yan etkiye sahip olmadığı sonucu ortaya çıkabilir. Dht'de kısmen azalma minimal fayda minimal yan etki. Gerçi saw palmetto kullanıp cinsel anlamda yan etki gördüğünü iddia edenlerin sayısı da pek az değil

Ne gibi cinsel yan etki hocam?
Açık yazabilir misiniz

« Yanıtla #18 : 28 Haziran 2020, 16:19:34 »

ŞİMDİ BU DHT BASKILAMA KONUSUNDA SAYISAL VERİ KULLANMADIĞIMIZ İÇİN TARTIŞMALARIMIZDA VE BİLGİLERDE HEP TATMİNSİZLİK OLUYOR.

burada saw palmetto finasteride göre çok yüzde 50 60 daha etkisiz. Bizde şöyle bir mantık yürütüyoruz. Eğer vücutdaki DHT hormonunda bi dengesizlik söz konusuysa, hormanları dengelemek için kullanabiliriz. Faydalı olacağı kanaatindeyim zira abd deki forumlarıda okuyorum.

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 28 Haziran 2020, 21:05:33 »
Saw palmetto alırken ne tavsiye ediyorsunuz, ne dikkat etmeli?
Marka olarak tavsiyeniz var mı

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 28 Haziran 2020, 23:11:38 »
Saw palmetto alırken ne tavsiye ediyorsunuz, ne dikkat etmeli?
Marka olarak tavsiyeniz var mı
Solgar
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Günkut Arda

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #21 : 29 Haziran 2020, 01:43:40 »
Yaklaşık 10 gündür 5000 biotin ve saw palmetto kullanıyorum şuam gözlemlediğim hiçbir etki yada yan etki yok.

10 gün kısa bir süreç , aklıma gelir ise 3 ay sonra tekrar yazarım burdan.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 29 Haziran 2020, 23:35:44 »

ŞİMDİ BU DHT BASKILAMA KONUSUNDA SAYISAL VERİ KULLANMADIĞIMIZ İÇİN TARTIŞMALARIMIZDA VE BİLGİLERDE HEP TATMİNSİZLİK OLUYOR.

burada saw palmetto finasteride göre çok yüzde 50 60 daha etkisiz. Bizde şöyle bir mantık yürütüyoruz. Eğer vücutdaki DHT hormonunda bi dengesizlik söz konusuysa, hormanları dengelemek için kullanabiliriz. Faydalı olacağı kanaatindeyim zira abd deki forumlarıda okuyorum.

Yani saw palmetto = %50 x finasteride diyebilir miyiz? Doğru mu anladım

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 30 Haziran 2020, 05:49:49 »
Ne gibi cinsel yan etki hocam?
Açık yazabilir misiniz

Spermde sıvılaşma, cinsel isteksizlik
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

« Yanıtla #24 : 05 Temmuz 2020, 04:59:51 »
Yani saw palmetto = %50 x finasteride diyebilir miyiz? Doğru mu anladım

doğru anladın hocam. Ancak oradaki matematik hesabını tam veremiyorum. Ama finas %70 baskılıyorsa, saw palmetto %10 felandır. Benim durumdaki adam için daha sağlıklı olur finasa göre
 Şuan 1.5 hafta oldu hergün kullanıyorum. Açıkçası plasebo etkisi değilse, ki ben mantığıma ve sezgilerime çok güveniyorum; çok hafif cinsel bir düşüş hissediyor gibiyim. duşta dökülmede de hafif bi azalma var gibi. Normalde havluda 5 6 tane oluyordu kuruturken. Şuan 2 3 geliyor. Dediğim gibi tribe girmişde olabilirim ama zannetmiyorum.
Bu kadar hızlı etkisi olur mu diyebilirsiniz ama benim yapım biraz küçüktür çabuk etki yapabilir.
1.70 boy
62 kg
bu nedenle çabuk etki yapabilir.
Sık sık durumu yazıcam buradan

Fotoda gün ışığında çekilmiş son hali var

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 05 Temmuz 2020, 08:44:20 »
doğru anladın hocam. Ancak oradaki matematik hesabını tam veremiyorum. Ama finas %70 baskılıyorsa, saw palmetto %10 felandır. Benim durumdaki adam için daha sağlıklı olur finasa göre
 Şuan 1.5 hafta oldu hergün kullanıyorum. Açıkçası plasebo etkisi değilse, ki ben mantığıma ve sezgilerime çok güveniyorum; çok hafif cinsel bir düşüş hissediyor gibiyim. duşta dökülmede de hafif bi azalma var gibi. Normalde havluda 5 6 tane oluyordu kuruturken. Şuan 2 3 geliyor. Dediğim gibi tribe girmişde olabilirim ama zannetmiyorum.
Bu kadar hızlı etkisi olur mu diyebilirsiniz ama benim yapım biraz küçüktür çabuk etki yapabilir.
1.70 boy
62 kg
bu nedenle çabuk etki yapabilir.
Sık sık durumu yazıcam buradan

Fotoda gün ışığında çekilmiş son hali var

Yani saw palmetto = %50 x finasteride diyebilir miyiz?
Sorusuna verdiğin cevap
“Evet doğru anladınız hocam  Finasteride %70 se saw palmetto %10” ama bu seferde söylediğine göre
-saw palmetto = %14,27 x finasteride oluyor. Çok ciddi %400 lere varan matematik hatası mevcut. Ben anlamadım. Ama ilk söylediğinizin doğru olduğunu varsayarsak saw palmetto kullanmak isteyen birisi düşük dozda finasteride kullansın , yada daha kısa süre yada belirli aralıklarla? Yine aynı kapıya Çıkar öyle değil mi?

Bu arada bu  matematikle sezilerinize pek güvenmeyin yanılabilirsiniz.

İşin Aslı saw palmettonun DHT yi baskıladıgına, saç dökülmesi yada prostat problemine iyi geldiğine dair hiçbir bilimsel çalışma yok. Bilim camiasının gözünde “Kabak çekirdeği ne kadar saça yararlı ise saw palmetto da okadar fayda sağlar”.

Velev ki işe yaradı DHT düşürdü finasteride den hiçbir farkı yok. DHT yi nasıl düşürdüğünün bir anlamı yoktur vücut bunu algılamayacak, olay DHT düştü mü düşmedimi meselesi. Eğer düştü ise ne miktarda düştü... bütün mevzu bu soruda. İster finasteride ile düşür İster kabak çekirdeğini fitil olarak kullan farketmez DHT yi saçtaki reseptörlerin etkilenmeyeceği seviyeye kadar düşünebilirsen saçın Çıkar yeniden. DHT düşerse yanetkilerini hissedersin.  DHT yi ne ile düşürdüğün bir şey ifade etmiyor ne kadar düşünebildiğin önemli olan. Çok saw palmetto kullanacağına az finasteride kullan? En azından bilimsel çalışmaları yapılmış etkinliği birçok sağlık kurumunca onanmış bir ilaç.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2020, 09:00:44 Gönderen: sloocer »

Souvenir

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #26 : 19 Ağustos 2020, 16:35:03 »
Ne kadar doğal bir ürün densede ben Biotin ile Saw Palmetto yu beraber kullanmak istemiyorum ondan sadece Solgar 5000 mcg biotin aldım onda bile tereddütlerim var ama umarım bir sıkıntı çıkmaz.

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #27 : 19 Ağustos 2020, 16:42:15 »
sloocer  kardeşim saw palmetto yan etki yapıyor. 5 ay xpecia kullandım bunun 4 ayı günde yarım doz yani tek tabletti buna rağmen yan etkisini yaşadım (sabah ereksiyonları kesilmişti). 2 ay oldu bırakalı şu anda her şey normal. Saça faydası oldu mu olmadı mı o kısmı dediğin gibi boş olabilir ama gözlemlediğim yağlanma epey azaldı kullandığım dönemde.
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #28 : 19 Ağustos 2020, 23:15:45 »
Avrupada çokca klinik Saw Plametto yu dht blokta kullanıyor, finasteridle kıyaslanmaz. Biri ilaç biri vitamin takviye,yan etki 5 ay heefğn kullandım yaşamadım.yaş 44 halen sorun yok😉
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Yeslon

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #29 : 02 Eylül 2020, 01:15:51 »
Benimde aynı tip seyrekliğim var sizde gelişme varmı ilaç desteklerinden sonra
Finasterid,
D vitamin, Omega3, Magnezyum
B12, B6, B1 vit.
Magnezyum yağı
İğneleme ve masaj
Oral hint yağı 1 mg
Kanazol
Procapil (ara sırada)

Facebook Twitter Instagram