Gönderen Konu: Saçı hızlı uzatmak için  (Okunma sayısı 2492 defa)

nickmickyok

• Sr. Member
Saçı hızlı uzatmak için
« : 08 Temmuz 2020, 04:51:43 »
Neler yapılabilir arkadaşlar mesela saç yıkama sıklığı nasıl olmalı normalde günlük ya da gün aşırı saç yıkarım. İnanmasamda hint yağı pge2 arttırıyormuş az da olsa kullanan oldu mu hiç ya da nane yağı onu da övmüşlerdi.

yeesuzcries

• Sr. Member
Ynt: Saçı hızlı uzatmak için
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2020, 17:04:19 »
Neler yapılabilir arkadaşlar mesela saç yıkama sıklığı nasıl olmalı normalde günlük ya da gün aşırı saç yıkarım. İnanmasamda hint yağı pge2 arttırıyormuş az da olsa kullanan oldu mu hiç ya da nane yağı onu da övmüşlerdi.

2günde bir yıka
kısa saça yağ vb şeyler sürmene gerek yok uzayınca ufak Bi bakım yağı alırsın saçı uzatırken fazla düşünmemeye bak
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Ugrbolviski

• Full Member
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2020, 17:17:18 »
Ekim yapılan yerlerden ziyade kendi saçımın uzaması için bir yol var mı?

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2020, 20:18:12 »
kafein sıvıları var onlardan alıp süreresen işe yarar.

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2020, 20:25:34 »
kafein sıvıları var onlardan alıp süreresen işe yarar.
Hocam rica etsem örnek bir ürün atabilir misin
https://m.n11.com/kafein-tozu-100-saf-P433909884?A%C4%9Fr%C4%B1l%C4%B1k=100+G&gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjw3ZX4BRDmARIsAFYh7ZL_5P5mBR5Q0yiTl7pLG8z3bGRlszOVbTpJfqclqu7ROGwOmgIBlbEaAtm4EALw_wcB
100gr kafein buldum 55 tlye ne kadar saf olduğu tartışılır lakin saç dökülmesinede iyi geliyor diye bir söylenti var.

Ugrbolviski

• Full Member
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2020, 21:02:11 »
Saç dökülmesinde ziyade saçın hızlı uzamasını istiyorum. Acaba kullanımı nasıl su ile karıştırıp mı kullanıcam yoksa direk saç derisine mi sürcem

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 08 Temmuz 2020, 21:13:06 »
Saç dökülmesinde ziyade saçın hızlı uzamasını istiyorum. Acaba kullanımı nasıl su ile karıştırıp mı kullanıcam yoksa direk saç derisine mi sürcem
Alkolle çözebilirsiniz yanına gliserin veya dmso %15 gibi bir miktarla çözüp sürebilirsiniz bir tane küçük şırınga yardımıyla oranları rahatlıkla tutturursunuz ama %100 saf mı bu kafein işte o var.

Ugrbolviski

• Full Member
« Yanıtla #7 : 08 Temmuz 2020, 21:37:38 »
Uğraşılacak bişeye benzemiyo hocam benim işim değil

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 08 Temmuz 2020, 21:46:35 »
Uğraşılacak bişeye benzemiyo hocam benim işim değil
Zor birşey değil eczaneden temin edeliyorsunuz ah şu forumda bir kimyacımız olsaydı atölyesi olan çok iyi olurdu.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2020, 23:49:41 »
Yıkama sıklığını arttırmak bir artı ama saç derisinin doğal yağını bozabilir bu işlem.
Bunun yanında at kuyruğu bitkisini öneriyorlardı oral olarak.
Birde cafein içerikli bir şampuan.

Onun dışında eksik vitaminlerin varsa onları tamamla. Başka da hızlı uzama için yapabileceğin çok etkili bi yontem yok
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 09 Temmuz 2020, 10:31:23 »
Benexol yazdırdım doktora belki buda bir tık fayda sağlar. B12 alt sınırdaydı.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2020, 05:11:09 Gönderen: nickmickyok »

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 18 Temmuz 2020, 00:10:47 »
alpecin sıvısı var onu deneyebilirsiniz.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #12 : 18 Temmuz 2020, 07:36:25 »
Ben Yazıdaki Arjinin'i Kullanmaya Başladım, Marka Olarak
Solgar L-Arginine 500 mg..

Ayrıca Vichy Dercos Energisant Şampuanının İçerisinde De Arjinin Var..

Saçların Uzamasını
Sağlayan Amino Asitler;

Arjinin

Yapılan pek çok araştırmada arjininin saç uzamasında çok etkili olduğu görülmüştür. Vücutta nitrik oksit öncüsü olan arjinin, saç uzamasında hayati bir öneme sahiptir. Arjininin ürettiği nitrik oksit, hücrelerin potasyum kanallarının açılmasını sağlar ve damarların genişlemesine yardımcı olan arjinin sayesinde daha iyi beslenen saçlar daha hızlı uzar.

Sistein

Tartışmasız saç konusunda en önemli amino asit sisteindir çünkü keratinde en fazla bulunan amino asit odur. Sistein desteği almak saçların daha kalın çıkmasına, daha hızlı uzamasına ve yapısını iyileştirmeye yardımcı olur. Ama tek başına sistein, saçların hızlı uzamasını sağlamaz.

Herkes sistein desteği kullanabilir. Problem şu ki, vücudunuzdaki ekstra sisteinin saçların uzaması için kullanılacağının garantisi yoktur. Sisteinin vücutta pek çok farklı önemli görevleri vardır. Eğer saç dökülmesinden şikayetçiyseniz, metabolizmanız sisteini saçların uzaması dışındaki görevlerde kullanır.

Peki ama neden? Çünkü saçların uzaması için sistein kullanmak yeterli değildir. Ayrıca saç foliküllerine sisteini taşıyan kan akışını da hızlandırmanız gerekmektedir. Böylece vücudunuz sisteini doğal yollarla başka bileşenlere ve amino asitlere dönüştürerek farklı amaçlarla kullanmaya başlayabilir. Bu durum vücutta sisteine dönüşen bir amino desteği alınarak önlenebilir. Eğer sistein desteği kullanıyorsanız, saçlar tarafından kullanılabilen bir sistein çeşidi bulmanız önemlidir.

Metiyonin

Metiyonin amino asidi sülfür içerir ve sülfür de zincirler oluşturarak yeni bağlantılar oluşturabilme kapasitesine sahiptir. Saçların ve tırnakların uzaması da bu şekilde olur. Metiyoninin saçları ve tırnakları güçlendirdiği ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

Glutamin

Glutamin vücut tarafından üretilebilen bir amino asittir ancak yaş ilerledikçe üretilen glutamin oran azalır. Bu sebeple orta yaştan yaşlılığa kadar olan sürede, yeni saç oluşumunu desteklemek için glutamin desteği almak şarttır. Stresli ve fiziksel olarak zorlanılan dönemlerde vücudun glutamin ihtiyacı artar. Glutamin, glutamik asitten meydana gelir ve glutamik asit de saçlara sülfür taşıyarak uzamalarına yardımcı olur..
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 18 Temmuz 2020, 18:34:56 »
Vallaha en etkili gördüğüm yöntem minoxidil, şuan saf minox kullanıyorum kullandığım bölgeler müthiş hızlı uzuyor o yüzden saç derisinin olduğu bölgeyi kan akışını yükseltmek lazım oda masaj veya spor veya minoxidil ile oluyor benim bildiğim bunlar.

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 19 Temmuz 2020, 17:15:37 »
Ben Yazıdaki Arjinin'i Kullanmaya Başladım, Marka Olarak
Solgar L-Arginine 500 mg..

Ayrıca Vichy Dercos Energisant Şampuanının İçerisinde De Arjinin Var..

Saçların Uzamasını
Sağlayan Amino Asitler;

Arjinin

Yapılan pek çok araştırmada arjininin saç uzamasında çok etkili olduğu görülmüştür. Vücutta nitrik oksit öncüsü olan arjinin, saç uzamasında hayati bir öneme sahiptir. Arjininin ürettiği nitrik oksit, hücrelerin potasyum kanallarının açılmasını sağlar ve damarların genişlemesine yardımcı olan arjinin sayesinde daha iyi beslenen saçlar daha hızlı uzar.

Sistein

Tartışmasız saç konusunda en önemli amino asit sisteindir çünkü keratinde en fazla bulunan amino asit odur. Sistein desteği almak saçların daha kalın çıkmasına, daha hızlı uzamasına ve yapısını iyileştirmeye yardımcı olur. Ama tek başına sistein, saçların hızlı uzamasını sağlamaz.

Herkes sistein desteği kullanabilir. Problem şu ki, vücudunuzdaki ekstra sisteinin saçların uzaması için kullanılacağının garantisi yoktur. Sisteinin vücutta pek çok farklı önemli görevleri vardır. Eğer saç dökülmesinden şikayetçiyseniz, metabolizmanız sisteini saçların uzaması dışındaki görevlerde kullanır.

Peki ama neden? Çünkü saçların uzaması için sistein kullanmak yeterli değildir. Ayrıca saç foliküllerine sisteini taşıyan kan akışını da hızlandırmanız gerekmektedir. Böylece vücudunuz sisteini doğal yollarla başka bileşenlere ve amino asitlere dönüştürerek farklı amaçlarla kullanmaya başlayabilir. Bu durum vücutta sisteine dönüşen bir amino desteği alınarak önlenebilir. Eğer sistein desteği kullanıyorsanız, saçlar tarafından kullanılabilen bir sistein çeşidi bulmanız önemlidir.

Metiyonin

Metiyonin amino asidi sülfür içerir ve sülfür de zincirler oluşturarak yeni bağlantılar oluşturabilme kapasitesine sahiptir. Saçların ve tırnakların uzaması da bu şekilde olur. Metiyoninin saçları ve tırnakları güçlendirdiği ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

Glutamin

Glutamin vücut tarafından üretilebilen bir amino asittir ancak yaş ilerledikçe üretilen glutamin oran azalır. Bu sebeple orta yaştan yaşlılığa kadar olan sürede, yeni saç oluşumunu desteklemek için glutamin desteği almak şarttır. Stresli ve fiziksel olarak zorlanılan dönemlerde vücudun glutamin ihtiyacı artar. Glutamin, glutamik asitten meydana gelir ve glutamik asit de saçlara sülfür taşıyarak uzamalarına yardımcı olur..
Bilgilendirme için teşekkür ederim abi ellerine sağlık bu arada saç ekimin hayırlı olsun harbiden kel go to the hell olmuş  ;D
Nitrik oksidin çok artması saça yarardan çok zararı var diye bir yazı okumuştum ama bilimsel bir kanıtı yok ama yinede şu aşamada l-arginine kullanmayı düşünmüyorum.
Şampuan konusuna gelirsek davines energy ile vicy energy arasında kalmıştım vicy seçebilirim artık etkisi olduğu iyi oldu uzatmaya.

alpecin sıvısı var onu deneyebilirsiniz.

Hocam liquid diye geçen mi bulamadım bir sürü ürün çıkıyor.

Vallaha en etkili gördüğüm yöntem minoxidil, şuan saf minox kullanıyorum kullandığım bölgeler müthiş hızlı uzuyor o yüzden saç derisinin olduğu bölgeyi kan akışını yükseltmek lazım oda masaj veya spor veya minoxidil ile oluyor benim bildiğim bunlar.

Amuda kalkıp masaj yapmaya devam  :D

Facebook Twitter Instagram