Gönderen Konu: Saç ekiminde 6. ay ve son 1 aydır saç da dökülmeler oluyor...  (Okunma sayısı 7166 defa)

mehmet2906

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Son 1 aydır Saç da dökülmeler var. mevsimsel bir durum olabilir mi? Bu durumla karşılaşan arkadaşlar var mı.  ( Not : Dökülmeler dipsiz diye tabir ettiğimiz yani kırılma şeklinde dökülmeler ) 5 aydır dalin şampuan kullanıyorum. Son 1 aydır sebamed şampuana geçiş yaptım. Şampuan değişikliği dökülme yapar mı ? Görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

mehmet2906

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar Bu forumda sadece ekilen saç süreçlerine mi yorum yapılıyor ? Yorum yapacak yok mu

benimalnımgeniş

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Dostum ben de 6. aydayım bu aralar aynı bu şekilde elime saçlara geliyor bazen de tararken dökülenler oluyor. Mevsimsel bir durum bence.

mehmet2906

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu durum normal mı üstad ? ve kırılma şeklinde dökülmelerden sonra köklerden tekrardan gelir mi?

mehmet2906

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Dalin kullanıyorum? Şampuan bu kadar etki eder mi

tween85

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
bir forumda okuduğuma göre saçın yıl içerisinde döngüleri varmış  durağan dönem dökülme  dönemi yenileme dönemi gibi (aklımda kalanları yazıyorum  hocam   ayrıca konuyu  bulmaya çalıştım ama malesef )  neyse konuya gelelim  mevsim geçişleri , kullandığın şampuan  bile bu duruma etken olabilir hatta stress falan vesairesi cok fazla takılma derim hocam mevsimselde olabilir  belki yenileme dönemine de denk gelmiştir .

gry09

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
aslında herkesin merak ettiği bir konu bu. ekilen saç dökülür mü, dökülenler kökten tekrar uzar mı? mesela ense kısmında ki saçlar da banyoda dökülüyor ve ense kel kalmıyorsa tekrar çıkıyor demek ki.. o zaman bunlarda tekrar çıkacaktır. ama siz yine de vitamin ile alakalı bir durum mu diye kan tahlili yaptırın bence. demir,b12 vs tahlili yaptırın. saçlara da arada bir zeytin yağı bakımı yapın kırılmaları önler belki.bir de dökülme dönemlerinde kısa kestirip tekrar uzatmak iyidir diye düşünüyorum.

mehmet2906

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Yorumlar için tşk ederim. Dökülen saçlar dipsiz yani kırılma gibi. Ara sıra şok dökülmedeki gibi ucu çengelli dökülmeler var.sanırım şok dökülmede kalan saçlar şimdi dökülüyor.umarım köklerden tekrardan gelir. Bu durumu yaşıyan arkadaşlar yok sanırım ?

tween85

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Şok dökülmeden kalan dökülmeler olacağını sanmam hocam , hiç dert etme ekilen saçta dökülür yenilenir , kırılmalar gözlemlenebilir

mehmet2906

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
İnsan korkuyor hocam. Dökülenler geri çıkmazda diye.

Safak3859

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bi sonuç var mi tekrar geri geldi mi dokulen saclar?

Reciproc

• Sr. Member
Son 1 aydır Saç da dökülmeler var. mevsimsel bir durum olabilir mi? Bu durumla karşılaşan arkadaşlar var mı.  ( Not : Dökülmeler dipsiz diye tabir ettiğimiz yani kırılma şeklinde dökülmeler ) 5 aydır dalin şampuan kullanıyorum. Son 1 aydır sebamed şampuana geçiş yaptım. Şampuan değişikliği dökülme yapar mı ? Görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Dalin şampuan ,sebamed şampuan nedir arkadaşlar,bırakın bunları ,ilk zamanlar fazla kimyasal içermediği için sebamed tercih edilebilir ama geri kalan tüm zamanlarda bu şampuanları kullanmak AGA (genetik saç dökülmesi olan kişi,yani bu forumdaki herkes)olan kişilerde uygun değildir çünkü saç derisini tazeleyici hiç bir özelliği olmayan şampuanlardır bunlar,AGA sı olan adam saçı değil saç derisini düşünmeli,saç derisi sağlıksız olursa mevsimsel dökülmeler daha çok olur,bence bu durumda en ideal şampuan clear,amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok,bizler için tek bir şampuan var oda clear  :)

DMX_GOON

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
kepek ve yağlanman varsa prozinc mor al kurtul hocam şampuan derdinden ;)

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
ya devam eden genetik dokulme yada saçın normal surecte olan kendi dongusu
saçları ekmeydi dersin

Safak3859

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Az once duştan çıktım ve elimi sacimi sürdükçe dökülüyor saclarim ve yeni ekilenler bariz belli cansiz saçlar inşallah geri gelir cok pis psikolojim bozuluyor..

Facebook Twitter Instagram