Gönderen Konu: 3 ay proscar son 1 aydır avodart kullanıyorum dökülme durmadı  (Okunma sayısı 654 defa)

proscarkullanıyorum

• Full Member
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi 3 ay proscar kullandım dökülmem durmadı (biliyorum etkisi 6 ayda gözüküyor) yani 3 ayda durmasa bile en azından bi yavaşlama ya da dökülme sayısında biraz azalma beklerdim (çoğu kişi forumlarda 3-4 ayda etkisini yavaş yavaş gösterdiğini söylemiş) fakat aynı hızla dökülmeye devam etti. Ben de proscarın yetersiz kaldığını düşünmeye başlayıp avodart’a geçtim. Son 1 aydır avodart kullanıyorum, fakat dökülme hala aynı. Hatta ön taraflar iyice açıldı, bazen dökülme azalır gibi oluyor bazen bi anda fazla fazla dökülüyor. Gerçekten o kadar çok sıkıldım ki dökülmesin diye ne paralar harcadım neler neler yaptım, hiç bana mısın demedi. Arkadaşlar ne yapabilirim Allah aşkına biri bi akıl versin bir şey söylesin yol göstersin. Yoksa bu dökülmeler normal mi? Düzelecek mi veyahut böyle dökülmeye devam edip kel mi kalacağım? Ayrıca ekleyeyim dökülmelerimin başladığı günden bu yana saç derimde şiddetli kaşıntı, pul pul dökülme (kepek gibi), saç derimde sivilce çıkması ve saç diplerimin aşırı derecede acıması var ilk başlarda çok şiddetli seyretti bu sorunlar daha sonra kademeli kademeli azaldı. Ve ilk dökülmeye başladığında günde 300 tel kadar kaybediyordum şimdi 100 tel falan bazen 200 tel, bu saydığım sorunlar ara ara hafifte olsa devam ediyor. Birde genetik midir bilmiyorum ama dedemde prostat hastalığı var, aynı hastalık babamda da var, bilirsiniz prostat vücuttaki dht hormonundan etkilenen bir hastalık. Acaba genetik olarak bu dht denen illet bizim kanımızda çok aşırı derecede mi üretildiğinden saçlarım dökülüyor. Babamın saçları 35-40 yaş aralığında dökülmüş. Ben 20 yaşındayım şimdiden dökülmeye başladı acaba genetik değilde saç derimde ya da kanımda bi hastalık olabilir mi? Saçı dökülenler saydığım rahatsızlıkları yaşadı mı? Çok uzun yazdım farkındayım, kusura bakmayın ;( birde son olarak 2-3 tane doktora gittim kan verdim kanımda herhangi bir şey bulamadılar ve kan değerlerimde çok iyi çıktı.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: 3 ay proscar son 1 aydır avodart kullanıyorum dökülme durmadı
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2021, 23:33:41 »
 20 yasında ağır ilaçlar.serborik dermatitinde var.genetikte dokulme problem değil yeterki dokulenin yerine daha minyaturu gelmesin.fin yüzde 40 dut yüzde 55 azaltır işi.kullanmasan daha şiddetli olucaktı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2021, 23:46:36 »
20 yasında ağır ilaçlar.serborik dermatitinde var.genetikte dokulme problem değil yeterki dokulenin yerine daha minyaturu gelmesin.fin yüzde 40 dut yüzde 55 azaltır işi.kullanmasan daha şiddetli olucaktı
Serborik dermatit yüzünden dökülmüş olabilirler mi acaba?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2021, 00:21:02 »
 olabilir .serborik dermatit gec gecer gecer gene gelir en son terkeder doktuğu saç geri gelir.vichynin sampuanları ii deniliyor serborik dermatite
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2021, 00:27:45 »
olabilir .serborik dermatit gec gecer gecer gene gelir en son terkeder doktuğu saç geri gelir.vichynin sampuanları ii deniliyor serborik dermatite
Vichy dercos var bende aslında saydığım sorunları baya baya azalttı uzun zamandır kullanmıyorum fakat kullanmamama rağmen sorunlarım eskisi gibi seyretmiyor şu an tek sorunum saç dökülmesi onun dışında kepek ağrı sivilce vs yok oldu denebilir sadece ara ara kepekleniyor ve saç diplerim acıyor

Facebook Twitter Instagram