Gönderen Konu: Çirkinler neden saç dökülmesini takıntı haline getiriyor?  (Okunma sayısı 6247 defa)

DavyJones

• Hero Member
Bir aydınlanma yaşadım.
Ulan ben zaten baya tipsiz bir adamım.
Saç olsa ne olacak olmasa ne olacak
Bence buradakilerin çoğu da saçlı saçsız pek fark yoktur yani ülke ortalaması belli İtalya yada Norveç değiliz. Neden bunca takıntı?

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
Ynt: Çirkinler neden saç dökülmesini takıntı haline getiriyor?
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2020, 19:07:28 »
Bir aydınlanma yaşadım.
Ulan ben zaten baya tipsiz bir adamım.
Saç olsa ne olacak olmasa ne olacak
Bence buradakilerin çoğu da saçlı saçsız pek fark yoktur. Neden bunca takıntı?
Dostum yakışıklı olan her haliyle yakışıklı olur zaten standart olan kel de olsa saçlı da olsa standarttır. Ama çirkin demen abartı olmuş. Benim saçlarımı korumaya çalışmam da ki sebep şu, ben metroseksüel biriyim ayrıca saç benim stilimin tamamlayıcısı olmakla beraber ben saçlarıma aşığım saatlerce bozup bozup tekrar yapabilirim durduk yere tarayabilirim. Yani bu tip meselesi değil güzel giyinmek ve cilt, diş vb kişisel bakımını yapmak zaten seni çok ileriye götürür, ama benim saçlarım olmasa ben o bakımlı olma hissini yaşayamam kendimi metroseküsel birey olarak hissedemem.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2020, 19:11:00 »
Dostum yakışıklı olan her haliyle yakışıklı olur zaten standart olan kel de olsa saçlı da olsa standarttır. Ama çirkin demen abartı olmuş. Benim saçlarımı korumaya çalışmam da ki sebep şu, ben metroseksüel biriyim ayrıca saç benim stilimin tamamlayıcısı olmakla beraber ben saçlarıma aşığım saatlerce bozup bozup tekrar yapabilirim durduk yere tarayabilirim. Yani bu tip meselesi değil güzel giyinmek ve cilt, diş vb kişisel bakımını yapmak zaten seni çok ileriye götürür, ama benim saçlarım olmasa ben o bakımlı olma hissini yaşayamam kendimi metroseküsel birey olarak hissedemem.
Hacı abi iyi de saçın mı vücudun hormonlarının dengesi mi? İmzana bakarak söylüyorum.

Şimdi karşı cins üzerinden düşünelim, zaten saçlı david beckham saçsız ciguli olma durumum yok. İki türlü de hasbelkader sevgilim oldu/olacak. Ama hormon dengesini bozarsam o bulduğum kız da hiç olacak.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2020, 19:11:40 »
Cevap:
daha az çirkin olmak için

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2020, 19:11:57 »
Cevap:
daha az çirkin olmak için
Bunca zahmete değer mi

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2020, 19:19:46 »
Hacı abi iyi de saçın mı vücudun hormonlarının dengesi mi? İmzana bakarak söylüyorum.

Şimdi karşı cins üzerinden düşünelim, zaten saçlı david beckham saçsız ciguli olma durumum yok. İki türlü de hasbelkader sevgilim oldu/olacak. Ama hormon dengesini bozarsam o bulduğum kız da hiç olacak.
Hormonal dengemi bozmadım zaten yakında azaltacağım belki bırakırım çünkü saç yapım çok kötü olmaya başladı proteze geçerim belki.

Her şeyi kız ya da sevgili olarak düşünme neden kendi seçimi kendin yapamayasın ki neden hasbelkader olsun senin işin ? O kadar değersiz değilsin.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2020, 19:20:44 »
Bunca zahmete değer mi
Eğer iyi görünmek istiyorsan kendine zaman ve para yatırmalısın.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2020, 20:45:31 »
Hormonal dengemi bozmadım zaten yakında azaltacağım belki bırakırım çünkü saç yapım çok kötü olmaya başladı proteze geçerim belki.

Her şeyi kız ya da sevgili olarak düşünme neden kendi seçimi kendin yapamayasın ki neden hasbelkader olsun senin işin ? O kadar değersiz değilsin.

Nw1 diniz sanırım yakında dediğiniz için şaşırdım nw1 olup nasıl protez düşünuyorsunuz garip geldi tabi herkesin takıntısı farklı oluyor merak ettim neden böyle düşünüyorsunuz.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2020, 21:10:04 »
Nw1 diniz sanırım yakında dediğiniz için şaşırdım nw1 olup nasıl protez düşünuyorsunuz garip geldi tabi herkesin takıntısı farklı oluyor merak ettim neden böyle düşünüyorsunuz.
Şöyle düşün altında son model bir araba var herkesin istediği o araba senin elinde ama sürekli bir sorunu çıkıyor motoru sürekli arıza yapıyor kliması bozuluyor, hiç zevk alır mısın o arabayı kullanmaktan ? Bu da aynı şekilde saçlarım evet nw1 harika bir saç çizgim var ama ince telli, sönük, fön çekip şekil veremiyorum düşüyor hemen geri saçlar. Yani o saç olmasının zevkini vermemeye başladı eskiden böyle değildi ama son zamanlarda böyle olmaya başladı. Zaten çok pahalı değil protezler en fazla 1800 TL bakımlarını eklesen 3000 TL yılda bu parayı vermek bana sıkıntı çıkarmaz, bakım videolarını izledim çok kolay bir şey, saçımı ben seçebileceğim rengini, uzunluğunu 3 ay kısa  3 ay uzun kullanabileceğim. Artıları eksilerinden çok daha fazla bence, sebebi bunlar yani.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #9 : 17 Temmuz 2020, 21:22:42 »
Hintell sor    hem çirkin  ve takıntılı  😂 en güzel cvp o verir 

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #10 : 17 Temmuz 2020, 21:29:20 »
Sosyal medya cağının etkisi olabilir. Hickimse mükemmel.degil ama herkes öyle görünmeye çalışıyor. Gerçi binlerce yıl önce bile erkekler kelliğe çare arıyormuş o da başka bir durum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 17 Temmuz 2020, 21:52:07 »
Hintell sor    hem çirkin  ve takıntılı  😂 en güzel cvp o verir

anlamadım ?
Global Moderator

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 17 Temmuz 2020, 22:02:15 »
Sosyal medya cağının etkisi olabilir. Hickimse mükemmel.degil ama herkes öyle görünmeye çalışıyor. Gerçi binlerce yıl önce bile erkekler kelliğe çare arıyormuş o da başka bir durum
Saçlı deri gerginliğini ilk iddia eden kişinin Julius Caesar olduğu söylenir. Saçlarının kafasında ki damarların tıkandığı için döküldüğünü söylermiş. Tam olarak öyle değil tabi ki ama benzer.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 17 Temmuz 2020, 22:46:39 »
Bunca zahmete değer mi
Deger diyenler ektiriyor (trde günde 3000+ hasta..) değmez diyenler ektirmiyor.
Basit bir soru cevabıda belli . Anlayamadım neden konu açtığını

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 17 Temmuz 2020, 22:55:07 »
Şöyle düşün altında son model bir araba var herkesin istediği o araba senin elinde ama sürekli bir sorunu çıkıyor motoru sürekli arıza yapıyor kliması bozuluyor, hiç zevk alır mısın o arabayı kullanmaktan ? Bu da aynı şekilde saçlarım evet nw1 harika bir saç çizgim var ama ince telli, sönük, fön çekip şekil veremiyorum düşüyor hemen geri saçlar. Yani o saç olmasının zevkini vermemeye başladı eskiden böyle değildi ama son zamanlarda böyle olmaya başladı. Zaten çok pahalı değil protezler en fazla 1800 TL bakımlarını eklesen 3000 TL yılda bu parayı vermek bana sıkıntı çıkarmaz, bakım videolarını izledim çok kolay bir şey, saçımı ben seçebileceğim rengini, uzunluğunu 3 ay kısa  3 ay uzun kullanabileceğim. Artıları eksilerinden çok daha fazla bence, sebebi bunlar yani.

Hocam merak ettim saçınızı acaba bir resmini koyabilir misiniz? Benim de sac çizgime herkes olgunluk çizgisi diyor ama inceldiği için ne fon tutuyor ne şekil alıyor düşüyor.  Eskiden kemik gibi dururdu fon cekince

Facebook Twitter Instagram