Gönderen Konu: EKİMDEN 1 YIL SONRA SAÇLAR GERİLİP 3-5 SENEYE ESKİ KEL HALİNE YAKIN GELİNİR Mİ?  (Okunma sayısı 1035 defa)

sam89

• Jr. Member
  • **
Arkadaşlar merhaba. 16 ay önce saç ekimi yaptırdım, buradan da sizler ile paylaşmıştım süreci ancak sanki saçlarım (hem ekilenler hem de varolanlar) sanki inceliyor ve geriliyor gibi.Saçlarımı uzattım biraz şu an hem çevremden hem de kendim çok mutluyum görüntü açısından problemim yok. Dökülme de çok fazla hissetmiyorum.  Böyle bir şeyi daha önce duymuştum hadi canım ömür boyu garantili ne dökülmesi demiştim. ilk 12. aydaki performansı sonradan alamıyorsun galiba ekimden sonra. sizin de başınıza geldi mi ? ne yapılmalı? prp kurtarır mı? YANI KISACASI;

EKİMDEN BİR YIL SONRA SAÇLAR GERİLİP 3-5 SENEYE ESKİ KEL HALİNE YAKIN BİR DURUMA GELİNİR Mi?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Selam kardeşim geçmiş olsun Dht dediğimiz saçımızı döken hormon saç ekiminden sonrada maalesef durmuyor ve ekilen saçlarıda etkilemeye devam ediyor mevsimsel dökülmelerin incelmelerin yanında medikal destek alarak saçı toparlaya bilirsin geç kalmadan
Global Moderator

sam89

• Jr. Member
  • **
medikal destek derken xpecia, proscar ve minox gibi mi? yoksa başka tavsiyeler var mı ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
medikal destek derken xpecia, proscar ve minox gibi mi? yoksa başka tavsiyeler var mı ?

Proscar ya da xpecia düşünürsen ya da doktora danışırsan
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2021, 14:36:40 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
 fuede arkadan alınırken güçlü olanlar 2 kulak arasındakiler alınır genelde.oralar dokulmez onun dısında dokulmeye direnci olmayan saçlar alınırsa onlarda dokulur .finasterid kullan
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Lauri

• Hero Member
Hocam ben ekim merkezi araştırırken, aynı merkezde ekim yaptıran öğretmen bir arkadaşa mesaj atmıştım, sağolsun güncel durumumun fotolarını falan da atmıştı. Ekimi çok güzel olmuş. 2016-17 de yaptırmış olmasına rağmen hala aynı kondisyonda idi. Gayet de güzel duruyordu şu anki hali. Arkadaş da çok memnundu söylediğnie göre.

Ekimden sonra dökülme olayı sanıyorum ki donör bölgenin bazı kişilerde zayıflamaya müsait olmasıyla da oldukça ilişkili.  Bu yüzden 30-35 lerden sonra ekim tavsiye ediliyor. 40larda 50lere kadar gelip ciddi dökülme yaşayanlar da olabiliyor tabi ama genelleme yaparsak 35ler civrı genelde dökülme durumu belli bi raya oturmuş oluyor. Düzgün bir planlama ve kaliteli bir ekim ile görece daha sağlıklı, daha uzun dönemli bir ekim süreci geçirilebilir diye düşünüyorum.

Yeni ekim yaptırmış birisi olarak, ilaç desteği de alıyorum işimi garantiye alöak adına. Ama almıyor olsam da,  saçların gerilemeye başladığını farkettiğim anda ilaçlı tedaviye sarılırdım muhtemelen. Ekimin kendisi korkulacak bir süreç olmasa bile ilk 5-6 günlük kritik süreç, ve dahası aylarca çıkacak mı çıkmayacak mı emdişesiyle zamanın geçmek bilmemesi duumunu tekrar yaşamak istemem açıkcası. Büyük psikolojik emek.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2021, 22:39:19 Gönderen: Lauri »

|Logan|

• Hero Member
Ömür boyu garantili diye bir şey yok. Buzdolabı falan almıyorsunuz yani saç için öyle bir durum yok. Ekilen saçlar da dökülebilir bazılarında 3 sene sonra bazılarında 10 sene sonra dökülür. Çünkü saçların da bir ömrü var. Saç dökülmesi hiç olmayan bir insanın bile yaşlandıkça saç tellerinin inceldiğini görebilirsiniz. Yani sizin ekilen saçlar da evet ilerde incelmeye devam edecek belki hızlı belki yavaş devam edecek. Proscar kullanarak önüne geçebilirsin
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Facebook Twitter Instagram