Gönderen Konu: Yaşım 25. Seneye saç ekimi düşünüyorum sizce daha erken mi?  (Okunma sayısı 930 defa)

Berke

• Yeni üye
  • *
Öncelikle herkese merhaba. 25 yaşındayım 2-3 ay sonra 26 yaşında olacağım. Askerlik olduğu için onu aradan çıkartıp kasım 2024 gibi koray erdoğan'a ektirmek istiyorum.  2 yılın ilk 3 ayı finasterid kullanmış olup daha sonra bulamadığımdan dolayı dudasterid kullanmaktayım. ilk defa konu açıyorum şimdiden sürçi lisan ettiysem affola. Fotoğraflar farklı güne ve zamana ait. (Ayrıca çift dönerim var)

Kadir Aga

• Yeni üye
  • *
Ynt: Yaşım 25. Seneye saç ekimi düşünüyorum sizce daha erken mi?
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2023, 08:42:52 »
Saç ekimi için erken olduğunu düşünüyorum 35 sonrası en ideal olanı

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2023, 14:47:50 »
fin minoxil 2 3 sene idare eder bu saç
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2023, 15:19:07 »
Kardeşim saçlar gidici, ama doğru bir planlama ile yola çıkmışsın. Kontrol ettirerek bir süre daha fin muhabbetini sürdürmeni tavsiye ederim. Biraz daha dökülme hızı yavaşlasın. Zaten tek ekimde işi çözemiyoruz, ne kadar ileri bir yaşta yaptırırsan en azından 2 ekimde olayı kapatma ihtimalin olur.

Berke

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2023, 23:27:41 »
fin minoxil 2 3 sene idare eder bu saç
   açıkçası minoxidili döngü muhabbetinden dolayı kullanmak istemiyorum sadece dudasterid kullanıyorum 2 yıldır.

Berke

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2023, 23:31:19 »
Kardeşim saçlar gidici, ama doğru bir planlama ile yola çıkmışsın. Kontrol ettirerek bir süre daha fin muhabbetini sürdürmeni tavsiye ederim. Biraz daha dökülme hızı yavaşlasın. Zaten tek ekimde işi çözemiyoruz, ne kadar ileri bir yaşta yaptırırsan en azından 2 ekimde olayı kapatma ihtimalin olur.
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Şu an bildiğiniz gibi ben de psikolojik olarak çökmüş durumdayım tam anlamıyla. Esas korkularımdan biri benim baba tarafı kel ve genelde nw6 ve nw7'ler. Forumda da incelediğim üzere anladığım genelde bu derecede açıklıklar donör bölgesi de düşünüldüğünde tam anlamıyla kapatılamıyor. acaba halen dudasteridi kullanmaya devam edersem nw3 olduğumu varsayaraktan( eğer nw bölgem farklıysa düzeltebilirsiniz)bu şekilde tutabilir miyim yoksa nw6-7'ye gidecek gibi durumda duruyor mu?

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 06 Aralık 2023, 21:26:32 »
düşük sayıda greft ektirirsen zarar yerinje fayda görebilirsin kafa derisindeki kanlanmaya saç ekimi düzgün yapılırsa bence fayda sağlıyor uzun dönemde fibrosiz ve kalsifikasyonun önüne geçtiğini düşünüyorum ama tamamen şahsi düşüncemdir bazılarına saçma gelebilir.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 07 Aralık 2023, 16:08:36 »
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Şu an bildiğiniz gibi ben de psikolojik olarak çökmüş durumdayım tam anlamıyla. Esas korkularımdan biri benim baba tarafı kel ve genelde nw6 ve nw7'ler. Forumda da incelediğim üzere anladığım genelde bu derecede açıklıklar donör bölgesi de düşünüldüğünde tam anlamıyla kapatılamıyor. acaba halen dudasteridi kullanmaya devam edersem nw3 olduğumu varsayaraktan( eğer nw bölgem farklıysa düzeltebilirsiniz)bu şekilde tutabilir miyim yoksa nw6-7'ye gidecek gibi durumda duruyor mu?

Kardeşim önce bir sakinleş saç konusunda. Sen kafaya taktıkça dökülmeleri, sonuç kötüye yönelik hızlanacak. Bazı şeyler ne yaparsan yap degişmiyor. Sen çok güzel bir şekilde tedavine başlamışsın. Bu süreçte buna ek olarak, hızlı tempolu yürüyüş yapmayı, gerekli ise hayatın için gerekli diğer takviyeler ( d3k2, omega 3, magzneyum, b12) kullanmaya ve sağlıklı beslenmeye gayret et. Bunları kombin bir şekilde yaparsan saç dökülmeni geçiktirmiş olursun...

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 08 Aralık 2023, 02:06:54 »

dudasterid ile bu yaşta nereye kadar . en iyisi ön tarafa ve vertex alanına ufak bir ekim yaptırmak olur.sonrası ilerde gerekirse ikinci bir ekimle halledilir . o zamana kadar düzenli saç masajı ,xpecia ve dermaroller sonrası kaliteli bir  procapil içeren bir  sprey kullanmanı tavsiye ederim.

RTX4090

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 08 Aralık 2023, 20:19:11 »
Dökülmenin stabilize olduğunu düşünüyorsan erken değil gençken saçının olması daha önemli. 2 yıl dutasterid kullanımı işe yaradı mı saç çıktı mı tedavi ile?

Berke

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 09 Aralık 2023, 00:56:10 »
Kardeşim önce bir sakinleş saç konusunda. Sen kafaya taktıkça dökülmeleri, sonuç kötüye yönelik hızlanacak. Bazı şeyler ne yaparsan yap degişmiyor. Sen çok güzel bir şekilde tedavine başlamışsın. Bu süreçte buna ek olarak, hızlı tempolu yürüyüş yapmayı, gerekli ise hayatın için gerekli diğer takviyeler ( d3k2, omega 3, magzneyum, b12) kullanmaya ve sağlıklı beslenmeye gayret et. Bunları kombin bir şekilde yaparsan saç dökülmeni geçiktirmiş olursun...
teşekkür ederim cevap için.

Berke

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 09 Aralık 2023, 00:57:30 »
Dökülmenin stabilize olduğunu düşünüyorsan erken değil gençken saçının olması daha önemli. 2 yıl dutasterid kullanımı işe yaradı mı saç çıktı mı tedavi ile?
tepe bölgesi biraz daha toparladı diyebilirim ama şakaklar için pek işe yaramadı gibi geldi bana. Belki de kullanmasam daha dökülmüş olacaktı stabilize etmiş olabilir dökülmemi.

Facebook Twitter Instagram