Gönderen Konu: 21 yaş şakaklardaki dökülme için erken saç ekimi düşünüyorum,görüşleriniz lütfen  (Okunma sayısı 1630 defa)

apocalypsis

• Yeni üye
  • *
evet başlıkta belirttigim gibi erkek tipi dökülme mağduruyum.
ve öndeki hacim kaybı saçlarını yatırmayı sevdigim icin eksik bir görüntü oluşturuyor.
saçın ön üst veya tepesindeki kayıplar göze çarpacak boyutta değiller ve onlar için de ileri zamanlı ekim düşünyorum.
siz tecrübeli abilerimin bu erken ekim için görüşlerini merakla bekliyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
bence su an erken saçlarını korumaya bak vitamin vs seklinde dökülmen artıcak zamanla şakaklar geri gidicek

24 25 yaşında ekim düşünürsün en erken 23
Global Moderator

Osman Özkan

• Yeni üye
  • *
evet başlıkta belirttigim gibi erkek tipi dökülme mağduruyum.
ve öndeki hacim kaybı saçlarını yatırmayı sevdigim icin eksik bir görüntü oluşturuyor.
saçın ön üst veya tepesindeki kayıplar göze çarpacak boyutta değiller ve onlar için de ileri zamanlı ekim düşünyorum.
siz tecrübeli abilerimin bu erken ekim için görüşlerini merakla bekliyorum.
Bazı doktorlar erken ekmeyi kabul etmiyor çünkü dökülme sonraki yaşlarda devam edecek ve sen ekilenler mi döküldü yoksa öncekiler mi anlayamayacaksın bence suanki saçlarına hacim kazandırmaya calis minoxili araştır daha Yeni olduğu için dökülen saç köklerini uyandırabilir. Xpecia gibi daha önce kullandığım ve memnun olduğum vitamin var ona bı bak derim. Perfectil vitabiotic diye şuan Ekim yaptırdım ve doktorum xpeccia önerdiği için diğerini kullanamıyorum ikisi ağır gelebilir diye. Beslenme en önemlisi fıstık badem balık ıspanak tüketmeni öneririm. Prp yaptırabilirsin. Bunlar tamamen durdurmaz belki ama dökülmeni geciktirecegini düşünüyorum en azindan dökülmemis saçları güçlendirir. Düzenli olarak masaj yapmanida öneririm bu arada

apocalypsis

• Yeni üye
  • *
peki bahsettiginiz ilacların şakak bölgesine etkisi olabiliyor mu ve ek olarak topikle kullanılmasında sakınca var mı ?
ayrıca görüşleriniz için teşekkür ederim...

babacan

• Full Member
xpecia kullana bılırsın dene sorun olmaz ıse devam edersin ama finasterid için yaşın erken

Osman Özkan

• Yeni üye
  • *
peki bahsettiginiz ilacların şakak bölgesine etkisi olabiliyor mu ve ek olarak topikle kullanılmasında sakınca var mı ?
ayrıca görüşleriniz için teşekkür ederim...
Benim önerdiğim perfectil vitabiotic saç çıkarmıyor sadece olanları tutuyor diyebilirim içeriğine Google'dan bak b d a c biotin bı sürü vitamin var gerçekten buraya yazamayacagm kadar çok. Xpecia çok öneren var ama onu daha bugün başladığım için bişey diyemiyorum açıkçası. Doktorum ekimden sonra önerdi 3 Aydan önce pek sonuç vermiyor böyle vitaminler. Ne yaparsan yap amaaan uğraşamam ben bunla dedigin an kaybedersin saçıns iyi bakman gerek. Minoxil direk saç çıkarıyor diyolar ama onuda kullanmadığım için bişey diyemem ekimden sonra doktor önerdi daha başlamadım açıkçası araştırıyorum. Ama resimlere baktığım kadarıyla savlariby daha Yeni başlamış kurtulabilir durumda. Prpyi araştır dermorolleri araştır saçına kan gitmesi önemli. Düzenli olarak masaj yap kökleri uyandırmaya çalış ama hepsini uzun süre yaparsan sonuç görürsün son çare 27 28 yaşında ektir ki dökülen dökülsün

Salvador

• Hero Member
Bu saç 25'e kadar iyice dökülür sen şu an ektirmeyi aklından çıkar korumaya al
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Lutfen diyen herkese yorum yaparim 😊

Genc kardesim, bu yasta kesinlikle ama kesinlikle ekim yaptirmamalisin. Hormonlarin maksimum seviyelerde ve dokulmen devam ediyor. Ekimi unut.

Saclarini korumak icin alternatif yontemleri dusun diger arkadaslarin dedigi gibi ama bunlarin cok yardimci olacagini dusunmuyorum.

Endokrinolog ile gorus. Hormon degerlerine baktir ve finasteride kullanmanda sakinca olup olmadigini sor. Doktorun onaylarsa bu yasta finas alabilirsin ama uzun yillar kullanmalisin (hormon degerlerin yasla birlikte dusup, sacini dokmemeye baslayana kadar)

« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2022, 04:01:27 Gönderen: Hintell »

apocalypsis

• Yeni üye
  • *
değerli abilerim,sadece şakak bölgesindeki çıkması güç olan saçlar için ekimin sakıncaları nelerdir?

Facebook Twitter Instagram