Gönderen Konu: Saç ekimi saç dökülmesini hızlandırır mı?  (Okunma sayısı 1031 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Saçı sık olan açıklığı az olan arkadaşların dikkat etmesi gereken bir husus.
Saç ekiminden sonra saç kaybı hızlanabilir.

Bu yüzden bu durumun önüne geçmek için belli başlı doktorlar hem bunu önlemek hemde ekimden önce donör kökleri kuvvetlensin diye finasterid önerirler.

Saçlarınızın 1 senelik döngüsü dolaşımın eski stabil hale gelmesi için 1 sene desteklenenizi bu yüzden isterler.

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi saç dökülmesini hızlandırır mı?
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2019, 14:23:15 »
bence hızlandırmaz fakat 6-7 aylık bir bekleme süreci olunca ve saçlar kısa kesilince, 6-7 aydaki dökülme ilerlemesini bir anda görücek ve sanki ekim yüzünden saçlarını kaybetmiş gibi hissedecek, bu yüzden ekim sürecinden önce(en az 6ay 1 yıl ki finasın kazancını görelim) ve sonra finas(dökülme ilerlemesin) kullanırsak ekiminin başarısını tam olarak görebilriz

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 16 Mart 2019, 16:06:14 »
Saçı sık olan açıklığı az olan arkadaşların dikkat etmesi gereken bir husus.
Saç ekiminden sonra saç kaybı hızlanabilir.

Bu yüzden bu durumun önüne geçmek için belli başlı doktorlar hem bunu önlemek hemde ekimden önce donör kökleri kuvvetlensin diye finasterid önerirler.

Saçlarınızın 1 senelik döngüsü dolaşımın eski stabil hale gelmesi için 1 sene desteklenenizi bu yüzden isterler.

5+

demdem

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2019, 19:09:30 »
sac ekimi benim var olan cansız saçlarımı canlandırdı aksine kanlanma fazla olduğu için mi anlamadim

01Apollo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2019, 12:49:32 »
Sayın Hintel ben ekim yapmak içim bir kaç yerle görüştüm.seyrek olan ön tarafa bazıları ekim yapabiliriz bazıları ise çok sık saçın var ekim yaparsak diğer kökler zarar görür dedi.sizce doğru yaklaşan kim ??biri flaşlı diğeri flaşsız fotoğraflarım 👇
« Son Düzenleme: 19 Mart 2019, 17:11:54 Gönderen: Hintell »

emretasdemir

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2019, 14:15:51 »
İkinci yaklaşım doğru aralara düzgün kanal acamazlarsa eldekinden de olabilirsin sağlam.bir yere gitmen lazım kalitesiz yerler gel ekelim hemde ucuza der ama zarar görebilirsin dikkat

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2019, 17:12:35 »
Sayın Hintel ben ekim yapmak içim bir kaç yerle görüştüm.seyrek olan ön tarafa bazıları ekim yapabiliriz bazıları ise çok sık saçın var ekim yaparsak diğer kökler zarar görür dedi.sizce doğru yaklaşan kim ??biri flaşlı diğeri flaşsız fotoğraflarım 👇

konunuz var orda paylaşın sorunuzu konunuzda sorun  bu sekılde forum çorba oluyor ...
Global Moderator

Killertuu

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 20 Mart 2019, 10:45:45 »
Peki neden bazi kisiler 3 ay önce finas. Kullanim yeterli diyorlar , 1 sene uzun bir zaman beklemek icin?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 20 Mart 2019, 10:48:31 »
Peki neden bazi kisiler 3 ay önce finas. Kullanim yeterli diyorlar , 1 sene uzun bir zaman beklemek icin?

Sorunu Tam anlayamadım. Ama

Normalde 6 önce finasteride başlanması Donör foluküllerinin güçlenmesi daha dağlıklı ve greftlerin alım sırasında köklerin sağlıklı çıkmasına parçalanmamasına destek olur. Ve var olan saçları güçlendirir ekimin tranvası ile kaybı önler. Sonrasında 1 sene kandan dht yi belli oranda baskılar güçlü beslenmiş saçlar çıkmasına destek olur.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram