Gönderen Konu: Saç dökülmesini önlemek için yardım!  (Okunma sayısı 856 defa)

Mct

• Full Member
Saç dökülmesini önlemek için yardım!
« : 02 Şubat 2021, 13:57:36 »
İyi günler değerli forum üyeleri.

Ben 17 yaşımda başlayan agresif bir saç dökülmesi yaşamaya başladım ve bu formu kesmetmemis olduğum için genetik olduğunu öngöremeyip hiçbir önlem almadım. 22 yaşıma geldiğimde ise ekim yaptırdım ve şimdi ekim saçlarını korumaya çalışıyorum. Sonuç olarak pişmanım erken yaşta yoğun saçları korumayıp yine erken yaşta çeyreği kadar yoğunluktaki ekim saçlarını korumaya çalıştığım ve donör kapasiteyi kullandığım için.

Ama yardım isteyeceğim konu bu değil.

Kardeşim de benim gibi genetik dökülme adayı ve yaşı daha 18 olmasına rağmen üstteki saçları genele yaygın bi şekilde bayağı incelmiş, solmuş ve bu nedenle seyrek duruyor.  Saçlarında kaşınma da var. Yağlanma da. Ama bugün saçlarını bizzat sert bi şekilde yıkadım benim 18 yaşındaki saçlar gibi avuç avuç dökülme durumu yok 2-3 tel geldi. Bu dökülme tamamen dht kaynaklı mı acaba, yoksa inflamasyon da mevcut mudur acaba. Nasıl bi tedavi yöntemiyle saçlarını korumasını sağlayabilirim. Maalesef sigara içiyor, geç uyuyor, sağlıklı beslenmiyor hazır gıda tüketiyor. Bunun da etkisi var mıdır?

Yardım ederseniz çok sevinirim. Yakın açıdan fotosu yok Maalesef
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2021, 14:09:27 Gönderen: Mct »
- Her sabah 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu özü
- Her sabah aç karnına bir bardak limonlu yeşilçay
- Kahvaltıdan sonra Voonka D Vitamini (1000)
- haftanın 5 günü, günde 1 mg proscar/finasterid (11:30'da)
- 3 günde bir dutasterid 0,5 mg kapsül (11:30'da)
-  Her Akşam yemeğinden sonra magnezyum (250 mg)
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

hairgrowthman

• Jr. Member
  • **
Ynt: Saç dökülmesini önlemek için yardım!
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2021, 22:37:46 »
Kardeşinde kaşıntı varsa ya kepektendir ya da saç egzeması vardır ayni problem bendede vardı masaj , badem yagi ve lavanta çayıyla geçti (ibrahim saraçoglu lavanta kürü yaz bulursun). Bunlar hem saç dökülmesini durdurur hemde güçlendirir ben bununla ilgili konu açtım istersen ordan bakabilirsin öncesi sonrası fotoğraflarimda var

Facebook Twitter Instagram