Gönderen Konu: Türkiye’de Kuaförde yok Cildiyecide  (Okunma sayısı 2095 defa)

Türkiye’de Kuaförde yok Cildiyecide
« : 20 Temmuz 2020, 11:46:57 »
Şimdi beni burada topa tutucaksınız ama gerçekten Türkiye’de kuaförde yok cildiyecide

Saçlarım için Tus 16. cısı olup cildiyeci olmuş başarılı bir doktora gitmiştim.

Saçlarım baya uzundu ve çok çok az verteksde seyrelme vardı. Tahliller felan baktıktan sonra genetiktir muhtemelen dedi.
tedavi öneriside dermaroller oldu. yani 10 cm uzunlıktaki saça dermarolleri nasıl kullanayım dedim. bişe olmaz kazıt dedi. Eminim tüm cildiyeciler aynı değildir ama şu forumdaki aktif olanlar kadar saçla alakalı donanımlı değildirler

Kuaför konusunda da, bence tüm insanlığın kafa hacmi,şekli ,saç tarzı farklı. Tamam 5 10 ana grupta sınıflandırılabilir ama gerçekten her insanın saçları için izleyeceği yol çok farklı olabilir. Bizim memleketteki kuaförler ne saçtan anlar ne saç derisinden.
3 tane traş tipi öğrenmişler herkesi aynı şekilde traş ediyorlar.

Bir kere saçları traş ederken çekerek kopararak zarar veriyorlar. Hiç yoksa 300 e yakın saç kaybediyor olabiliriz her traşta. Herkesi aynı şampuanla yıkıyolar. Egzeması olanada aynı makas sanada. Kafa derinin sorunları hakkında hiç bir fikirleri olmaz. Şampuanların içerikleri hakkında bi halt bilmezler. Güncel saç teknikleri neler, hangi soruna hangi şampuan iyi gelir bilmezler. Saw Palmetto hakkında 1 kelime söyleyemez sorsan. o neki? der. Allahtan forum var.
Dökülmenin tipi ve hızı hakkında hiçbir farklındalığı ve faydalı önerisi olmaz. Çünkü 0 dır. Seyrelmiş der yollar. Önlem alabileceği hiç bir donanımı yoktur. Yemin ediyorum arkadaş ispanyada dişçilik okuyor ve ailesiyle 10 yıldır orada yaşıyor. Kuaför merkezi pahalıymış ama kuafördeki her çalışanın 15 tane müşterisi varmış. Saç kesimi bakımı ve takibi için tarihleri kuaförü belirliyormuş. Adam diyoki afresif dökülmem olmasına rağmen 6 yıldır saçım hep aynı. Boyu, şekli,  gücü, kalınlığı hep aynı.

Bizim burda berbere desenki; abi şu boy çok iyi. bir sonraki traşımda bu boyda olursa çok memnun olurum. Bir sonraki traşta onun %30 unu daha keser yollar.
Bildikleri tek şey kulaklar açılsın mı açılmasın mı.

Hayır bide o koltuğa oturunca nasıl olsun diye sormasına rağmen hep kendi bildiğini yapar. Sen saçında bir eksiklik görsen ve rica ederek söylesen bile ukala ukala cevaplar verirler. Günde 50 kişiyi 40TL den traş ederek  2000 TL yi cukkalamayı bilirler.
Saç ekimi düşünüyorum, Türkiye’de popüler ve kaliteli neresi var diye sorsak cevap veremezler. Çünkü işinde uzmanlaşmayı reddeder. Sadece 3 tip saç kesimiyle zengin olmayı hayal ederler. Şimdi bide inststramda reklamlarını yapıyolar. Tiktokta felan. Adana 01 dizi traşları yaparak kendilerini İtalyan berberler sanıyolar

YANİ DEMEM ŞU: SAÇLARIMIZIN GENETİK FAKTÖRLER KADAR OLMASADA BİR DİĞER KATİLİDE TEORİDE SAÇLA ALAKALI HİÇ BİR HALT BİLMEYEN KUAFÖRLER. SAÇ HAKKINDA KENDİLERİNİ BİRAZ GELİŞTİRSELER VE UZMANLAŞSALAR SAÇLARIMIZA KESİNLİKLE FAYDALARI OLUR. AMA NERDEEEE

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
Ynt: Türkiye’de Kuaförde yok Cildiyecide
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2020, 12:05:16 »
Doktorlar konusunda haklısın, analiz sıfır ,saç diyene minoxil vb verip yolluyorlar. İnsan bir analiz yapar, belirli bir protokol belirlenir, amaç belirlenir, İnflamasyona karşı ayrı pgd2 ye karşı ayrı DHT ve androjenlere karşı ayrı bir plan hazırlanır tedaviye başlanır. Bizimki lerde bu yok.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2020, 15:46:36 »
Şimdi beni burada topa tutucaksınız ama gerçekten Türkiye’de kuaförde yok cildiyecide

Saçlarım için Tus 16. cısı olup cildiyeci olmuş başarılı bir doktora gitmiştim.

Saçlarım baya uzundu ve çok çok az verteksde seyrelme vardı. Tahliller felan baktıktan sonra genetiktir muhtemelen dedi.
tedavi öneriside dermaroller oldu. yani 10 cm uzunlıktaki saça dermarolleri nasıl kullanayım dedim. bişe olmaz kazıt dedi. Eminim tüm cildiyeciler aynı değildir ama şu forumdaki aktif olanlar kadar saçla alakalı donanımlı değildirler

Kuaför konusunda da, bence tüm insanlığın kafa hacmi,şekli ,saç tarzı farklı. Tamam 5 10 ana grupta sınıflandırılabilir ama gerçekten her insanın saçları için izleyeceği yol çok farklı olabilir. Bizim memleketteki kuaförler ne saçtan anlar ne saç derisinden.
3 tane traş tipi öğrenmişler herkesi aynı şekilde traş ediyorlar.

Bir kere saçları traş ederken çekerek kopararak zarar veriyorlar. Hiç yoksa 300 e yakın saç kaybediyor olabiliriz her traşta. Herkesi aynı şampuanla yıkıyolar. Egzeması olanada aynı makas sanada. Kafa derinin sorunları hakkında hiç bir fikirleri olmaz. Şampuanların içerikleri hakkında bi halt bilmezler. Güncel saç teknikleri neler, hangi soruna hangi şampuan iyi gelir bilmezler. Saw Palmetto hakkında 1 kelime söyleyemez sorsan. o neki? der. Allahtan forum var.
Dökülmenin tipi ve hızı hakkında hiçbir farklındalığı ve faydalı önerisi olmaz. Çünkü 0 dır. Seyrelmiş der yollar. Önlem alabileceği hiç bir donanımı yoktur. Yemin ediyorum arkadaş ispanyada dişçilik okuyor ve ailesiyle 10 yıldır orada yaşıyor. Kuaför merkezi pahalıymış ama kuafördeki her çalışanın 15 tane müşterisi varmış. Saç kesimi bakımı ve takibi için tarihleri kuaförü belirliyormuş. Adam diyoki afresif dökülmem olmasına rağmen 6 yıldır saçım hep aynı. Boyu, şekli,  gücü, kalınlığı hep aynı.

Bizim burda berbere desenki; abi şu boy çok iyi. bir sonraki traşımda bu boyda olursa çok memnun olurum. Bir sonraki traşta onun %30 unu daha keser yollar.
Bildikleri tek şey kulaklar açılsın mı açılmasın mı.

Hayır bide o koltuğa oturunca nasıl olsun diye sormasına rağmen hep kendi bildiğini yapar. Sen saçında bir eksiklik görsen ve rica ederek söylesen bile ukala ukala cevaplar verirler. Günde 50 kişiyi 40TL den traş ederek  2000 TL yi cukkalamayı bilirler.
Saç ekimi düşünüyorum, Türkiye’de popüler ve kaliteli neresi var diye sorsak cevap veremezler. Çünkü işinde uzmanlaşmayı reddeder. Sadece 3 tip saç kesimiyle zengin olmayı hayal ederler. Şimdi bide inststramda reklamlarını yapıyolar. Tiktokta felan. Adana 01 dizi traşları yaparak kendilerini İtalyan berberler sanıyolar

YANİ DEMEM ŞU: SAÇLARIMIZIN GENETİK FAKTÖRLER KADAR OLMASADA BİR DİĞER KATİLİDE TEORİDE SAÇLA ALAKALI HİÇ BİR HALT BİLMEYEN KUAFÖRLER. SAÇ HAKKINDA KENDİLERİNİ BİRAZ GELİŞTİRSELER VE UZMANLAŞSALAR SAÇLARIMIZA KESİNLİKLE FAYDALARI OLUR. AMA NERDEEEE

Ben hiç katılmıyorum söylediklerinize.
Ciddiye hekimi senin saç sorunun halkında detaylıca bilgiye sahip olmak zorunda değil eğer trikoloji bölümüne ait ayrıca bir ihtisası yok ise saç sorunlarında egzama dısında bilmesi gereken bir konu yok..

Berberler konusunda da haksızlık yaptığınızı düşünüyorum. Yurtdısında yaşadığınız mı bilmiyorum ama en kötü berberimiz yurtdışındaki iyi berberlerden daha iyi işçiliğe sahip..çoğu zaman müşteri ne istediğini bilmiyor ve berberden çok şey bekliyor asıl sorun bu.
Bu arada 40 liradan saç Traşı yapan bir berber 8 saatlik mesaide hiç nefes almasa 600 TL ciro yapar.. yarısı dükkana yazılır 300 lira yevmiye ile evine mutlu döner...

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2020, 16:43:59 »
Ben hiç katılmıyorum söylediklerinize.
Ciddiye hekimi senin saç sorunun halkında detaylıca bilgiye sahip olmak zorunda değil eğer trikoloji bölümüne ait ayrıca bir ihtisası yok ise saç sorunlarında egzama dısında bilmesi gereken bir konu yok..

Berberler konusunda da haksızlık yaptığınızı düşünüyorum. Yurtdısında yaşadığınız mı bilmiyorum ama en kötü berberimiz yurtdışındaki iyi berberlerden daha iyi işçiliğe sahip..çoğu zaman müşteri ne istediğini bilmiyor ve berberden çok şey bekliyor asıl sorun bu.
Bu arada 40 liradan saç Traşı yapan bir berber 8 saatlik mesaide hiç nefes almasa 600 TL ciro yapar.. yarısı dükkana yazılır 300 lira yevmiye ile evine mutlu döner...
O berberden berbere değişir. Dün sıradan bir berbere gittim. Low fade yapmasını istedim beni Thomas Shelby yapıp gönderdi. Ki arada ki fark çok fazla biri low fade biri high fade. Türkiye deki mahalle berberleri gerçekten çok bilgisiz. Ama kaliteli olanlarda çok iyi

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2020, 16:47:13 »
Arkdaşin dediği gibi Türkiye en kötü  beraber  afrupa  en iyi berber  iyidir 

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2020, 17:14:02 »
Arkadaşlar Hairsystem.Heydecke, Slikhaar TV,kochi gibi adamlara bakın bir de bizim ki kere bakın arada ki farkı anlamak çok zor değil. Avrupa’nın en iyi berberlerinden daha iyi olabilmeleri için bizimki lerin daha çok çalışmaları lazım.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2020, 18:42:12 »
Kuaförüm çok iyi olduğu için şükür bu sorunu yaşamıyorum.Setlerde kuaförlük yapıp bu işin seminerlerini,eğitimlerini görmüş sınavlarında 1.likler almış biri.Fakat mahalle berberlerinin birçoğu evet saç kesimi konusunda bilgisizler ve temizlik hassasiyetleri yok bu sorunu bende çok defa geçmişte yaşamıştım şükür şimdi bu tip bir sorunum yok.Sacla ilgiliyse dermatologlar maalesef pek bilgiye sahip değil yukarıda denildiği gibi bu konuda eğitim almadıkları için sorumlu ve bilgisiz olarakta atfedemeyiz çünkü saç konusunda pek bilgisi olmauan bir dermatolog birçok cilt sorunumu anında cozuverdi ve teşhisi koydu doğru preparatlarla sonuca ulaştık.
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 25 Temmuz 2020, 20:39:15 »
O berberden berbere değişir. Dün sıradan bir berbere gittim. Low fade yapmasını istedim beni Thomas Shelby yapıp gönderdi. Ki arada ki fark çok fazla biri low fade biri high fade. Türkiye deki mahalle berberleri gerçekten çok bilgisiz. Ama kaliteli olanlarda çok iyi

Her berber İngilizce bilmek zorunda değil..

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2020, 20:44:48 »
Her berber İngilizce bilmek zorunda değil..
Modelin adı böyle geçiyor terim olarak böyle. Düşük soluk kesim yapar mısın ? Desem anlayacak mı sanki ? Ya da disconnected undercut istediğim zaman bağlantısı kesilmiş alttan kesim desem anlayacak mı ? hiç sanmıyorum. Ayrıca o modeli bilmiyorum örnek fotoğraf gösterir misin ? Demekte çok zor değil.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2020, 21:36:20 »
Modelin adı böyle geçiyor terim olarak böyle. Düşük soluk kesim yapar mısın ? Desem anlayacak mı sanki ? Ya da disconnected undercut istediğim zaman bağlantısı kesilmiş alttan kesim desem anlayacak mı ? hiç sanmıyorum. Ayrıca o modeli bilmiyorum örnek fotoğraf gösterir misin ? Demekte çok zor değil.
Anlamayacak. Bir dahakine sen foto göster..

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 26 Temmuz 2020, 01:15:08 »
Altı üstü traş, konuda traş , bu nasıl profil ismi, boşver onu bunu, amaç ne, çözüm ne? Cildiyede sorun yaşayıp berberde mi aldık soluğu?
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Temmuz 2020, 08:12:05 »
Arkadşın profil ismi sayfanın şeklini şemalini bozmuş:) konusunun bozması çok normal:p
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

« Yanıtla #12 : 28 Temmuz 2020, 02:01:38 »
Yani şimdi yurtdışında yaşamadım ama sen yurtdışında nerede traş oldun? gidipte almanyada veya rusyada taş olduysan Türkiyeden pekde bir farkı olmaz. Çünkü adamların 3 tip saç traşı var zaten.
İtalyada İngilterede Fransada ortalama bir berberin saça olan ilgisi ve meziyetini bir araştır istersen. Adamlarda kuaförlük sanata dönüşmüş. Teorisine , literatürüne kadar biliyorlar. güncel her gelişmeyi yakından izliyorlar. Türkiyedeki berbere saç ekimi hakkında teknik ne sorabilirsin? Sorsan düz mantık cevap verir gönderirler.

Traş sonrası mutluluk göreceli birşey. Ben burada saçın ve saç derisinin teknik özellikleri konusunda liyakattan bahsediyorum.
Sen  Türkiye’de ki berberine saçımda kepek var desen sağdan soldan duyduğu şampuanı sana önerir ve gönderir. Çünkü hiç araştırmamış ve internetteki yorumları okumamış. Şuan dünyada saçdaki egzema kuruluk kepek için en popüler şampuan H&S clinic streng. Bu şampuanı türkiye’de bilen berber sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Bana hiç türkiyedeki berberleri savunmayın arkadaşlar. Mahalle berberleri zaten skandal ötesi.

Cildiyeci konusunda da biraz haksızlık yapmış olabilirim. Ama napalım onlarda biraz alanıyla dolaylı alakaı olan alan dışı bilgilerde kendilerini biraz geliştirsinler. Ortopedist yada Dahiliyeci gibi işleri ağır değil. Amaçları paraysa lafım yok ama İnsanlığa
hizmetse saçla alakalı tüm bilgileri öğrenmesi 1 hafta sürer.
ama sen Niye araştırsın onun işi
değil diyorsan. o zmn Tusa hazırlanırken sadece seçeceği bölümün vakalarını incelesin sınava girsin.

ARKADAŞLAR TÜRKİYEDE SAÇ BAKIMI ( Berberler) ve SAÇ HASTALIKLARI (Doktorlar) KONUSUNDAKİ ÇALIŞANLAR KENDİLERİNİ DAHA DONANIMLI HALE GETİRİRSE VATANDAŞIN SORUNLARI ÖNEMLİ DÜZEYDE ÇÖZÜLÜR. SADECE SORUNLARI ÇÖZMEKLE KALMAZLAR KALICI ÇÖZÜMLER GELİŞTEREBİLİRLER VEYA SONRAKİ JENERASYONA  BİLGİ ALTYAPISI SAĞLARLAR

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 28 Temmuz 2020, 02:16:41 »
Yani şimdi yurtdışında yaşamadım ama sen yurtdışında nerede traş oldun? gidipte almanyada veya rusyada taş olduysan Türkiyeden pekde bir farkı olmaz. Çünkü adamların 3 tip saç traşı var zaten.
İtalyada İngilterede Fransada ortalama bir berberin saça olan ilgisi ve meziyetini bir araştır istersen. Adamlarda kuaförlük sanata dönüşmüş. Teorisine , literatürüne kadar biliyorlar. güncel her gelişmeyi yakından izliyorlar. Türkiyedeki berbere saç ekimi hakkında teknik ne sorabilirsin? Sorsan düz mantık cevap verir gönderirler.

Traş sonrası mutluluk göreceli birşey. Ben burada saçın ve saç derisinin teknik özellikleri konusunda liyakattan bahsediyorum.
Sen  Türkiye’de ki berberine saçımda kepek var desen sağdan soldan duyduğu şampuanı sana önerir ve gönderir. Çünkü hiç araştırmamış ve internetteki yorumları okumamış. Şuan dünyada saçdaki egzema kuruluk kepek için en popüler şampuan H&S clinic streng. Bu şampuanı türkiye’de bilen berber sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Bana hiç türkiyedeki berberleri savunmayın arkadaşlar. Mahalle berberleri zaten skandal ötesi.

Cildiyeci konusunda da biraz haksızlık yapmış olabilirim. Ama napalım onlarda biraz alanıyla dolaylı alakaı olan alan dışı bilgilerde kendilerini biraz geliştirsinler. Ortopedist yada Dahiliyeci gibi işleri ağır değil. Amaçları paraysa lafım yok ama İnsanlığa
hizmetse saçla alakalı tüm bilgileri öğrenmesi 1 hafta sürer.
ama sen Niye araştırsın onun işi
değil diyorsan. o zmn Tusa hazırlanırken sadece seçeceği bölümün vakalarını incelesin sınava girsin.

ARKADAŞLAR TÜRKİYEDE SAÇ BAKIMI ( Berberler) ve SAÇ HASTALIKLARI (Doktorlar) KONUSUNDAKİ ÇALIŞANLAR KENDİLERİNİ DAHA DONANIMLI HALE GETİRİRSE VATANDAŞIN SORUNLARI ÖNEMLİ DÜZEYDE ÇÖZÜLÜR. SADECE SORUNLARI ÇÖZMEKLE KALMAZLAR KALICI ÇÖZÜMLER GELİŞTEREBİLİRLER VEYA SONRAKİ JENERASYONA  BİLGİ ALTYAPISI SAĞLARLAR
Hocam ne iş yaptığını bilmiyorum ama umarım kendi işin konusunda da bu kadar hassassindir.Genelde insanlar birilerini topa dizerken kendilerine bakmiyorlar umarım siz onlardan değilsinizdir.Meseleye gelecek olursak evet berberligi bir sanat edasıyla icra eden insan az doğru ama baktığında Türkiye'de herhangi bir meslek dalını icra edenler içinde bu durum böyle.En basitinden bugün avukatlar örnek dilekçelerle copy paste cümlelerle dilekce olustuyor veyahut bir doktor boğazım ağrıyor diyene öksürük şurubu nurofen tyllolhot gibi ilaçlar yazıp gönderiyor veyahut bir mimar örnek projeleri onlarca kez kullaniyor.Örnekler böyle uzar gider burada şunu kaciriyorsunuz.Turkiyede insanlar çocuklarını yıllardır okursa adam olur okumazsa sanayide çalışır,esnaf olur,zanaat eder düsturu ile yetiştirdigi için ve insanlarında berberlerden veyahut bu tip meslek erbabı olan şahıslardan talepleri ekstrem olmadığı için ve Necip milletimizin damarlarındaki sonsuz tembellik potansiyelinin de bir dışavurumu olan miskinlik hali birlesince kimse isinin ehli olmuyor maalesef.Ki onca labaratuvarda çözüm bulunamayan saç sorununa da berber ya da sıradan bir dermatologun çözümler veyahut öneriler oluşturma olasılığı imkansiz olsa gerek.İtalyan örneğini vermişsiniz İtalyanlar bu işi sanat olarak görüyor çünkü böyle bir genel izlenim ve eğitim var.Keske Türkiye'de de işçi sınıfı ve sanat ve zanaat erbaplarina da üniversitevari egitim verilse ve hem kişisel anlamda gelistirilseler hem de mesleki bilinç ve yeterlilik oluşsa.Fikirleriniz güzel fakat Türkiye'de bu fikirlerin hayata geçirilmesi için Türk insaninin hem bilinclendirilmesi hemde araştırmacı bir kimliğe burundurulmesi şart.Konuyu çok dolambaçlı anlattım okuyan arkadaşlar mazur görün :) affola
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

« Yanıtla #14 : 28 Temmuz 2020, 02:34:18 »
Altı üstü traş, konuda traş , bu nasıl profil ismi, boşver onu bunu, amaç ne, çözüm ne? Cildiyede sorun yaşayıp berberde mi aldık soluğu?

Biz bu yola baş koymuşuz KaiserSS. Amaç aynı sorunları yaşayıp piskolojik olarak ortak paydada buluşabilecek arkadaşların hiselerine tercüman olmak. Hem belki birisi berber önerecek? Çözümde çıkabilir bu başlıktan yani. Yada aramızdan bir berber bana hak verip araştırmalar yapmaya başlayacak.

Lütfen biraz sakin ol

Facebook Twitter Instagram