Gönderen Konu: 20 Yaşımda Kel kaldım  (Okunma sayısı 7493 defa)

Drkobra3563

• Jr. Member
  • **
20 Yaşımda Kel kaldım
« : 28 Temmuz 2020, 03:20:37 »
Merhabalar benim 18 imde saclarim hizlica dokulmeye basladi ve suan 20 yi yeni bitirdim durum bu sekilde ne yapacagimi bilmiyorum yardimci olurmusunuz protez mi yaptirsam ekimmi yaptirsam bilmiyorum ben bu yasta boyle olmak istemiyorum tavsiyeleriniz benim icin cok onemli  surekli her doktorun soyledigi finansterin kullanmak istemiyorum hic bi sekilde risk istemiyorum.

Souvenir

• Jr. Member
  • **
Ynt: 20 Yaşımda Kel kaldım
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2020, 03:41:32 »
Saçının büyük bir çoğunluğu dökülmüş ama donör bölgen iyi durumda bence saç ekimini düşünebilirsin.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2020, 08:58:53 »
Bana kalırsa iki tane seçeneğin var

1-Ekim destekli medikal tedavi: Yaşın saç ekimi için çok erken bu yüzden önce medikal tedavi ile tepeyi güçlendirip vertexi korumaya almalısın ön tarafları da elimle tamamlarsın. Ama medikal tedaviyi ekim yapılan yerlerde uygula bence çünkü onların da dökülme ihtimali var.

2-Protez saç ya da saç simülasyonu : Protez saç seni eski gür saçlarına kavuşturur. O mükemmel saçların bir anda kafanda bulunur. Ama periyodik bakımları falan var insanlara zahmetli geliyor ama bana kalırsa protez saç bakımına zahmetli geliyor diyen kişiler normalde de bakımsız kişiler zaten. Çok da zor bir tarafı yok bence.

Saç simülasyonu yaptırırsan kazınmış kafa görünümün olur yıllık yenilenmeleri gerekir ama genelde 3-5 yıl gider. Bence saç isteyen adamı tatmin etmez. Karar senin
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2020, 09:11:42 »
Protez hocam.Saç ekimi çok çok riskli olur medikal tedavide işe yarar mı bilmem en iyisi protez gibi duruyor tabi size kalmış

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2020, 13:30:56 »
Kardeşim donör pek saglam görünmüyor medikal tedaviyle saglastırabilirsin ama onuda ömrün boyunca kullanamazsın ekim yapsanda 3-4 yıla başa dönücek belki daha köt bir durumda kalıcaksın tavsiyem 26 lara kadar kazıman 3 numara gezmen yönünde

Drkobra3563

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2020, 13:46:00 »
Protez hocam.Saç ekimi çok çok riskli olur medikal tedavide işe yarar mı bilmem en iyisi protez gibi duruyor tabi size kalmış

Abi neden cok riskli olur   ve protez taktirinca  yillik masrafi nekadardir  universite okuyorumda benim butceme en uygununu merak ediyorum

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2020, 14:41:55 »
Abi neden cok riskli olur   ve protez taktirinca  yillik masrafi nekadardir  universite okuyorumda benim butceme en uygununu merak ediyorum
Protez Saçı bende baya araştırdım. Türkiye de ki firmaların çoğu kazık ama yine de ilk saçını iyice araştırıp en az kazıkçı bir firmaya yaptır sonra saçını kendin al bakımlarını kendin yap. İlk saçını büyük ihtimalle 2000-5000 TL arası bir paraya alırsın aylık bakımı ortalama 80-100 lira arası değişir. Öğrendikten sonra saçı 1200-2500 TL arası satın alırsın.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2020, 15:19:17 »
Ankara şahin çelik...İstanbul Zekeriya kul ile gorusmeni öneririm...Ekim için...

Drkobra3563

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2020, 02:45:35 »
Merhabalar benim 18 imde saclarim hizlica dokulmeye basladi ve suan 20 yi yeni bitirdim durum bu sekilde ne yapacagimi bilmiyorum yardimci olurmusunuz protez mi yaptirsam ekimmi yaptirsam bilmiyorum ben bu yasta boyle olmak istemiyorum tavsiyeleriniz benim icin cok onemli  surekli her doktorun soyledigi finansterin kullanmak istemiyorum hic bi sekilde risk istemiyorum.
baska onerisi olan var mi ?

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2020, 03:01:21 »
baska onerisi olan var mi ?
Kardeşim mevcut durumda  https://el2.convertkit-mail.com/c/92ukxeeq6ktdugrrxou9/g3hnh5holwx8rv/aHR0cHM6Ly92aW1lby5jb20vMzEwNDQ0MjM2L2JlZDZlYjAzYzI= bu masajı uygula mikroigneleme yap gluteni ve şekeri kes,vitamin ve hormonlarını kontrol ettir.Cunku genetikle beraber bu saç dokulmesini agresif kılan bir faktör var sende onu bul ve bunun önünü kes finastreid kullanmak istemiyorsan topikal olarak nane yağı+okaliptüs yağı+cam terebenti+sarımsak yağı+ısırgan yağını mikroignelemeden sonra topikal olarak uygula.Yedirecek kadar uygulasan yeter içerden vitamin olaeak eğer vitaminlerin normal çıkarsa biotin takviyesi al.1 sene bu dediklerime harfiyen uy sonra Ekim yaptırırsın.Finastreid istemiyorum.dedigin için onermiyorum
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 29 Temmuz 2020, 15:25:34 »
Bu yaşta bir şeyler yap hocam, önce medikal tedavi dene 1 sene civarı. saçlar biraz kalınlaştığında saç ekimi dene. O da olmuyorsa en son protez. Ben bu kadar bekleyemem hemen sonuç almak istiyorum dersen protez çözüm. O da hem maliyetli, hem de zahmetli. Protezi çok öven ve hiç sıkıntı yapmıyor alıştım artık diyen arkadaşım bile yıllarca kullanıp bıraktı, şimdi kel geziyor. Protezi atınca daha büyük çöküntü, saçlı hale alışıp kel kalmak da sıkıntı. Allah kolaylık versin.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2020, 15:41:07 »
Bu yaşta bir şeyler yap hocam, önce medikal tedavi dene 1 sene civarı. saçlar biraz kalınlaştığında saç ekimi dene. O da olmuyorsa en son protez. Ben bu kadar bekleyemem hemen sonuç almak istiyorum dersen protez çözüm. O da hem maliyetli, hem de zahmetli. Protezi çok öven ve hiç sıkıntı yapmıyor alıştım artık diyen arkadaşım bile yıllarca kullanıp bıraktı, şimdi kel geziyor. Protezi atınca daha büyük çöküntü, saçlı hale alışıp kel kalmak da sıkıntı. Allah kolaylık versin.
[/quote

Evet, bence de kaybedecek birşeyin kalmamış. Oral finasterid kullanmak istemiyorsan, topikal olarak antiandrojen dene.

Mesela niye minox önermemiş kimse?

Benim sana tedavi tavsiyem şöyle, antiandrojen etkenler için risk sana ait, yanetki görürsen bırakmanı tavsiye ederim.

Finasterid (1 mg)
Minoxil + Dutasterid ( dutas kapsülleri minoxil in içine sıkacaksın, 1 kutu minoxa 10-15 avodart ekle)
Ketoral şampuan veya muadili  ( haftada 2)
İğneleme ( haftada 1)
Biotin ve çinko desteği olan bir multivitamin

Şimdilik aklıma geldiği şekliyle böyle

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 29 Temmuz 2020, 16:42:25 »
Protez o kadar zahmetli mi ya ? Altı üstü hafta da bir çıkartıp bakımı var başka bir olayı mı var ?  Bir de o kadar gür saçlara sahip olduktan sonra zahmetinden şikayetçi olmak bencillik gibi geliyor bana ( Tabi yıllık 3000 lira saça ve bakıma harcayamıyorsa ayrı ).

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 30 Temmuz 2020, 10:08:44 »
Dostum aşırı agresif bir dökülme yaşadığını düşünüyorum , finas veya minoxil kullanabilirsin dutastreid kullanmanı kaç yasinda olursan ol tavsiye etmem. Bunun yanında ben şu an Ru58841 ve setipiprant tedavisi deneyeceğim bu bahsettiğim maddeleri internetten araştır kafana yatarsa sense denersin
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 30 Temmuz 2020, 12:06:27 »
donör çok güçsüz görünüyor kardeşim saç ekimine çok uygun gibi gelmedin bana hata yapma derim
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram