Gönderen Konu: Finasterid ve Saç dökülmesi  (Okunma sayısı 1143 defa)

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
Finasterid ve Saç dökülmesi
« : 29 Temmuz 2020, 15:40:18 »
Arkadaşlar merhaba 4 aydır Finasterid kullanıyorum ve güzel sonuçlar alıyorum fakat yanlış değilsem bir kaç yerde saç dökülmesinide durduğu yazıyordu. Fakat bende saç dökülmesi kesilmedi. (Finasdan öncede saçım dökülüyordu, dökülme sebebi finas değil)

Başka bir öneriniz var mı?

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Ynt: Finasterid ve Saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2020, 17:22:38 »
Androjenlere bağlı dökülme ise durdurur.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2020, 17:38:28 »
Vitamin değerlerinize baktırın, eksik vitaminler varsa alın kullanın.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2020, 22:50:30 »
En son vitamin demir vb.. eksikliklerim vardı 2 ay boyunca düzenlice hap almıştım değerlerim yüksek diye tahmin ediyorum. Bir baktırmak gerek tam öyle yazmak lazım aslında

Erolkara

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 30 Temmuz 2020, 00:35:21 »
saç derinde problem var bence saç derisi problemleri halledilirse asıl o zaman finden en iyi sonucu alırsın.

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2020, 12:49:56 »
En son Seboraik Dermatit vardı, derim dökülüyordu. Onu geçirdikten sonra bu senenin başından beri bu tür sorunları yaşamadım.  Onun dışında yağlanma var.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2020, 13:15:23 »
En iyi sonuç ve dökülme durması için minimum 1 yıl bekleyin. Az önce redditte 2.5 yıl sonunda harika sonuç alan bir çocuk gördüm

pcd

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2020, 13:16:25 »
rutin olan saç dökülmesini durdurmaz, kelleşme yapan dökülmeyi durdurur. saçlarında iyileşme varsa  bir sorun yok demektir.

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2020, 13:20:41 »
Anladım cevaplarınız için teşekkür ederim. Geriye kalan vitamin değerlerim sanırım. Onlarıda bir ara baktıracağım.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 03 Ağustos 2020, 13:26:54 »
Anladım cevaplarınız için teşekkür ederim. Geriye kalan vitamin değerlerim sanırım. Onlarıda bir ara baktıracağım.
Yanlış bilgi verilmiş androjene bağlı dökülme varsa kesinkez keser diyemeyiz çünkü bazı insanlar androjen duyarlılığı çok daha fazla olabilir bunun yanında dökülme nedeniniz sadece genetik olmayabilir hormonal ve vitamin kaynaklı bir dökülme tetikleyici durum da buna eşlik edebilir
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 03 Ağustos 2020, 13:31:48 »
Evet Vitaminlerdende şüpheleniyorum. 2018'in ortalarına kadar böyle kellik mevcut değildi,  2018'in ortalarından itibaren 1 sene boyunca çok aşırı sağlıksız beslenmeye başladım ve bu 1 sene içinde vertexde aşırı dökülme yaşadım. Bu sene başında vitamin değerlerime baktırdığımda hepsi yerlerdeydi.  Bir kaç vitamin, ilaç vb.. takviyeler kullandım şuan ki durumum nedir baktırmam gerek.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 03 Ağustos 2020, 13:35:15 »
Evet Vitaminlerdende şüpheleniyorum. 2018'in ortalarına kadar böyle kellik mevcut değildi,  2018'in ortalarından itibaren 1 sene boyunca çok aşırı sağlıksız beslenmeye başladım ve bu 1 sene içinde vertexde aşırı dökülme yaşadım. Bu sene başında vitamin değerlerime baktırdığımda hepsi yerlerdeydi.  Bir kaç vitamin, ilaç vb.. takviyeler kullandım şuan ki durumum nedir baktırmam gerek.
Ayrıca güzel sonuç alıyor olman dökülmeyi kesecek demek değildir mühim olan arkadan gelen saclar kalinlasiyor mu ve 1.5sene sonraki tablo.4 ay konuşmak için çok erken saclar bile 4 ayda tamamen kel kalmazken(istisnalar hariç) saçın geri çıkmasını 4 ayda beklemek abesle iştigal.

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 03 Ağustos 2020, 13:58:20 »
Ben güzel sonuç alıyorum diye kesilmesi gerekli diye bir şey dememiştim ki? Güzel sonuçlar alıyorum demem bu konuya ek gibi bir şeydi sadece. Bu konunun amacı Finasterid'in halen saç dökülmemi kesmediği için açmıştım. Çünkü 1-2 ayda Finasterid ile saç dökülmesi kesilen insanlar var.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 03 Ağustos 2020, 14:25:38 »
Ben güzel sonuç alıyorum diye kesilmesi gerekli diye bir şey dememiştim ki? Güzel sonuçlar alıyorum demem bu konuya ek gibi bir şeydi sadece. Bu konunun amacı Finasterid'in halen saç dökülmemi kesmediği için açmıştım. Çünkü 1-2 ayda Finasterid ile saç dökülmesi kesilen insanlar var.
Kardeş önemli olan sonuç diyorum bende dökülmeler olabilir.Sac dökülmesinin kesilmesi azalmasıdır tamamen kesilme gibi bir durum olmaz kiminde 4 ayda etki eder kiminde senelerce etki etmez aslında eder ama yeterli olmaz agresiftir.Ailenin genetiği norwood 6 7 ise işin zor yine de TSH hormono ve vitaminlerine baktir

Facebook Twitter Instagram