Gönderen Konu: Saç Teli  (Okunma sayısı 723 defa)

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
Saç Teli
« : 30 Temmuz 2020, 22:42:01 »
Herkese merhaba 1,5 senedir kaşıntıyla beraber saç dökülmesi yaşıyorum , ama merak ettiğim bir konu var , dökülen saç telimin kök çıkış kısımları ince ama kökten 1cm sonrası gayet kalın , incelerek dökülmede saçın komple ince olması gerekmez mi ? Ya da bu saçın yapısıyla mı alakalı ? Teşekkürler. Bu arada d vitamini yetersizliğim var.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Teli
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2020, 23:02:27 »
Bu bi sorun olabilir doktora bi gorun dermatolojiye telojen olabilir emin değilim
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2020, 23:06:33 »
Bu bi sorun olabilir doktora bi gorun dermatolojiye telojen olabilir emin değilim
Hocam kontrol ettirdim , saçım çok kaşınıyor vücutta da kaşıntı var zaten kan tahlilinde kanda yağlanma çıktı yüksekmiş yaşıma göre , saçıma baktı vitamin eksikliğin yok d vitamini yetersiz dedi sınırdaymış , kalıtsal falan dedi ilaç vermedi , zaten kullanmıyorum ama bu ara kaşıntı yaşayarak saçım dökülüyor ciddi şekilde , yağı ve şekeri de kestim zaten , başka bir dermatologa gitmem gerekiyor sanırsam.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2020, 23:59:15 »
Herkese merhaba 1,5 senedir kaşıntıyla beraber saç dökülmesi yaşıyorum , ama merak ettiğim bir konu var , dökülen saç telimin kök çıkış kısımları ince ama kökten 1cm sonrası gayet kalın , incelerek dökülmede saçın komple ince olması gerekmez mi ? Ya da bu saçın yapısıyla mı alakalı ? Teşekkürler. Bu arada d vitamini yetersizliğim var.

Gayet normal saç uçtan değil kökten uzar kök kısmı incelir ve dökülür. Dökülen saçlar arasında kalibrasyon farkı var ise bu erkek tipi saç dökülmesine işarrttir.. zayıflar ve dökülür daha ince çıkarve tekrar dökülür..en son ayva tüyü kıvamına gelir ve öylece kalır

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 31 Temmuz 2020, 22:08:13 »
Gayet normal saç uçtan değil kökten uzar kök kısmı incelir ve dökülür. Dökülen saçlar arasında kalibrasyon farkı var ise bu erkek tipi saç dökülmesine işarrttir.. zayıflar ve dökülür daha ince çıkarve tekrar dökülür..en son ayva tüyü kıvamına gelir ve öylece kalır
Evet Hocam kalibre farkı var , ama işte insan merak ediyor kök kısmı ince olup yarım santim yukarısı tamamen normal saç kalınlığında , eğer bu dökülme incelerek oluyorsa neden bu bende ki dökülen saç telleri aynı kalibre de tamamen ince değil. doktora bu dökülmenin şiddetlendiğini söylediğim de insülin direncinin yüksek çıktığını gördü bununla bağlantısı olabileceğini , karbonhidratsız diyete başlamam gerektiğini söyledi 1.5 haftadır diyetteyim , saç dökülmem azaldı desem psikolojik olabilir ama bazı zamanlar inanılmaz kaşıntı yaşıyorum kafam da ve bu beni çok rahatsız ediyor.

Facebook Twitter Instagram