Gönderen Konu: Kadın Saç ekimi  (Okunma sayısı 2690 defa)

Supernova16

• Yeni üye
  • *
Kadın Saç ekimi
« : 04 Ağustos 2020, 12:35:06 »
Merhaba, 30 yaşındayım 18 yaşımdan sonra saçlarım da seyrelmeler oldu çok doktor gezdim genelde minoxil gibi ilaçlarlar verdiler ama hiç biri saçlarımı geri getirmedi. Doğal yağlar da çok kullandım. Saçlarımda aşırı seyreklik yok saç önerim biraz seyrek, sağ kulak üstüm ve kafamı arka tarafı yıllarca saç fiberi kullandım. Amcam ve 2 kuzenim saç ektirdi ve ben de saç ektirmek istiyorum fakat çok fazla kadınlarda saç ektiren görmedim belki de ektiriyorlardır ama saç ekim merkezleri sosyal medya dan paylaşmıyorlardır. Biz kadınlar bu konu da erkekler gibi öz güvenli değiliz. Tanıdıklar görür falan diye :) Sizce kadın saç ekimleri erkeklerin ki gibi verimli oluyor mu? Saç ektirmeli miyim? Bu konu da yardımcı olursanız sevinirim.

Supernova16

• Yeni üye
  • *
Ynt: Kadın Saç ekimi
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2020, 12:40:19 »
Bir de erkekler saç ektirince saçlarını kazıyorlar kadınların da mı öyle olur? Bir de pek anlamıyorum ama dönör dedikleri yer sanırım ense tarafından saç alınıyor muş peki enseden saç alırlarsa ense kısmı kel mi kalıyor?

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2020, 13:14:47 »
kazıtmadan da ekim yaplıyor, teknik farklı.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Supernova16

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2020, 13:26:01 »
kazıtmadan da ekim yaplıyor, teknik farklı.

Saçımın hali bu sizce Ekim yaptırmalı mıyım? Ekim yaptırsam tutma olasılığı var mıdır?

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2020, 17:24:36 »
Bence ekim yaptırabilirsiniz, Üstelik greft sayısı düşük olacağından, bölgesel traşlı ekimde yaptırabilirsiniz, Bölgesel yapan yerler hakkında Hintell Üstad olsun Diğer tecrübeli Arkadaşlarda Yardımcı olurlar Size, Resimdeki gibi olur, Saçlar sonradan kapatacağı için Ensenizden alındığı belli olmaz.. (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2020, 18:02:16 »
Saçımın hali bu sizce Ekim yaptırmalı mıyım? Ekim yaptırsam tutma olasılığı var mıdır?
Alan açıklığı fena değil, sadece ince tel olduğunuz için iyi bir ekimciyle çalışmak lazım.
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2020, 18:28:25 »
Saç ekim işlemi dediğimiz işlem saç kökü transferidir. Yani donör yani verici alandan alınan kökün, saç olmayan bölgeye ekilmesidir. Bu yüzden alınan yerde saç bir daha çıkmayaktır. Kadınların erkeklere başarı oranının erkeklere oranla daha zor olacağını düşünüyorum. Ayrıca dediğiniz gibi daha zor bir işlem. Özellikle siz sıklaştırma ekimi düşündüğünüz için ekim yapıldıktan sonra şok dökülme dediğimiz olay yaşandığı zaman kendi saçlarınızın da bir bölümü bir süre gidebilir. Ekim yapılacak merkezinde çok varolan köklere zarar vermeden ekim yapması gerekir. Yani kısacası zor bir işlemdir. Erkekler başarısız bir sonuç aldığında bunu bir şekilde atlabilir ama bir bayan için bu çok zor bir durum olur. Ben yerinizde olsam saç similasyonu gibi işlemlere öncelik verirdim. Olurda düşünmüyorsanız ekim merkezlerini çok iyi araştırın derim. Gerçekten basit bir işlem değil, zorlukları var. Ama başarı sağlanırsa bu zorlukların hepsine de değer...
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Supernova16

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2020, 18:42:25 »
Saç ekim işlemi dediğimiz işlem saç kökü transferidir. Yani donör yani verici alandan alınan kökün, saç olmayan bölgeye ekilmesidir. Bu yüzden alınan yerde saç bir daha çıkmayaktır. Kadınların erkeklere başarı oranının erkeklere oranla daha zor olacağını düşünüyorum. Ayrıca dediğiniz gibi daha zor bir işlem. Özellikle siz sıklaştırma ekimi düşündüğünüz için ekim yapıldıktan sonra şok dökülme dediğimiz olay yaşandığı zaman kendi saçlarınızın da bir bölümü bir süre gidebilir. Ekim yapılacak merkezinde çok varolan köklere zarar vermeden ekim yapması gerekir. Yani kısacası zor bir işlemdir. Erkekler başarısız bir sonuç aldığında bunu bir şekilde atlabilir ama bir bayan için bu çok zor bir durum olur. Ben yerinizde olsam saç similasyonu gibi işlemlere öncelik verirdim. Olurda düşünmüyorsanız ekim merkezlerini çok iyi araştırın derim. Gerçekten basit bir işlem değil, zorlukları var. Ama başarı sağlanırsa bu zorlukların hepsine de değer...

Saç alınan yerde saç çıkmazlar diyorsunuz ama saç ektiren erkeklerin saç alınan bölgesi kapalı. Dönör alınırsa o bölge kel mi görünecek?

Supernova16

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2020, 18:43:58 »
Alan açıklığı fena değil, sadece ince tel olduğunuz için iyi bir ekimciyle çalışmak lazım.

Bursa da oturuyorum bir çok saç ekim merkezi var ama hangisi daha iyi bilmiyorum.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2020, 19:26:34 »
Saç alınan yerde saç çıkmazlar diyorsunuz ama saç ektiren erkeklerin saç alınan bölgesi kapalı. Dönör alınırsa o bölge kel mi görünecek?

Saçlarınızı siz uzun tutacağınız için alım yapılan yerler çok hırpalanmadıkça belli olmaz zaten. Saç alınan yerlerde kullanılan punch boyutu kadar ufak beyaz lekeler oluşur. Ama dediğim gibi çok çok kısa kesilmedikçe bu lekeler belli olmaz. Sizin için o kısmı çok sorun oluşturmaz. Tabi alımın homojen yapılması da önemli. Bayanlar için ekim yapan merkezleri araştırın derim. Geçtiğimiz günlerde bir bayan arkadaşımız daha konu açtı kendi bütçesine göre bir merkez tercih etti. Sizde kendi bütçenize göre bir kaç doktora karar verin buraya yazın bizde kullandığı teknikler hakkında bilgi verelim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2020, 20:27:30 »
Aynen Onizuka Eikichi arkadaşın demek istediği Bizde erkeklerde traş olunarak ekim yapıldığı için ve bütün donör (Ense) alanı kullanılıyor ve buda küçük değilde çok daha geniş alandan kök alındığı için Boşluklar oluşmadan Toparlıyor Donör bölge..

Onizuka Arkadaşın demek istediği, kısaca kök alınan bölge küçük bir alan olacağı için biraz daha seyrelecek ama yinede sayı da önemli burda, atıyorum 1.000 greft kapatacaksa sizin Açıklığınızı, çok küçük bir alan kullanılmasından kaçının, hatta siz buna (Ekime) karar verirseniz benim attığım Resimdeki gibi değilde Biraz daha Geniş bi alandan alım yaptırın,

Çünkü daha çabuk toparlar ve seyrek kalmaz alınan bölge, zaten Kadın olduğunuz için uzun saçın altında Belli olmaz bu seyreklik sadece siz kendiniz saçınızın o bölgesini kaldırdığınızda görürsünüz belki seyrekliği, Bunları da dikkate Alın Arkadaşın Dediği Gibi sıklaştırma Ekiminde Sağlam Olan Bir merkezi Seçin Bence de.. (^_^)
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2020, 20:31:42 »
Bursa da oturuyorum bir çok saç ekim merkezi var ama hangisi daha iyi bilmiyorum.
Bursa da var iyi ekimciler, görüşmeniz gerek,analiz vs yaptırın direkt bilgi alın.
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

Supernova16

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 05 Ağustos 2020, 11:47:50 »
Hepinize verdiğiniz yanıtlar için çok teşekkür ederim. Sanırım saç ektirene yaptırmayacağım. Çünkü çok zorlu süreç genel olarak araştırmama göre erkeklerde kadınlara göre dahaki iyi sonuç veriyor. Süreçte hiç kolay değil. Erkekler saç tutmasa bile bu psikolojiyi kaldırır ama kadınlar kaldıramaz sanırım. Daha önce minoxil kullanmıştım 7 ay saçlarım çıkmıştı çok güzel de toparlamıştı ama bırakınca geri döküldü sanırım onu ömürlük kullanmak gerekiyor muş. Düşüncem şu sizce minoxil e başlasam ve sürekli kullansam birde araştırmalarıma göre xpecia tablet varmış o nasıl bilmiyorum ikisini kullansam sizce nasıl olur? Benim saç dökülme sorunum yok hep böyle seyrek saçlarım elimi attığım da saç gelmiyor elime yada yastığımda hiç saç olmaz. Birde o fotoğrafta gördüyseniz yeni saçlarım çıkmıştı 6 ay boyunca saç bakım yağları bemiks, bepanthen ve evigen kullandım dermaroller ile birlikte saç önlerinde bayanlar saç çıkardı ve açıkları kapattı biraz tekrardan devam etmeyi düşünüyorum. Birde minoxil ve xpecia alsam sizce olur mu? Yanlış anlamayın ben bu siteyi yeni keşfettim siz bu konuda uzman olduğunuz için soruyorum. Doktora gittim kan ve vitamin sorunum yok sadece dht hormonu yüksek çıktı pamdemi den dolayı doktorasını gidemedim tekrardan dht den kaniynaklı sanırım seyreklik.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 05 Ağustos 2020, 15:25:59 »
Sorun dhtden kaynaklı ise Xpecia'nın bayan tableti kısmen sorununuza çare olabilir. Ama bu tabletler yeni saç çıkarmaz, olan zayıf telleri güçlendirmek ve korumak adına varlar. Yani saç oluşumu minoxil gibi topikal spreylerle olur. Ama minoxilde de saçları döngüye sokan bir durum var saçlar zaman zaman artıp zaman zaman azalıyor kötü bir psikoloji yani. Ayrıca bırakıldığında ani bir kayıp yaşamak da cabası. Sizin sanırım doktor kontrolünde östrojen seviyenizi yükseltmeniz lazım. Erkeklerin kullandığı dht baskılama ilaçlarını kadınlar kullanamazlar bu nedenle doktorunuza danışarak ilaç tedavisi yapabilirsiniz. Xpecia içeriğinde de doğal yoldan dht baskılayan saw palmetto var, saçların dökülmesine faydası olan ana ürün saw palmettodur.

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 05 Ağustos 2020, 15:58:38 »
Bence Minoxile ömür bağlanmaz, Cesaretinizi toplayıp Saç ektirin, Bizimki gibi saatlerce sürecek (9 saat) operasyon geçirmeyeceksiniz, daha az sancılı Daha az Acılı Daha Rahat Basit Bir Operasyon olucak, Ve bi süreliğine Bi stil Belirleyin Ekim alanını Kamufle etmek İçin, kuaföre veya kendinizde yapabilirsiniz..

Ekimden sonra Doğru Saç tarama şekliyle Kimse anlamayacak bile, Ekim yaptırdığınızı, Uzun süreli Hatta Belki Onlarca yıllık bir Çözüm Olacak, İlaca Umut bağlamak Doğru değil Bence Zaten İlaçla İstediğiniz Sonucu Almanızda Zor Ama Yine İyice Düşünün Karar Verin Derim.. (^_^)
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram