Gönderen Konu: Minoxidil Ve Xpecia Kullanmaya Başlıyorum  (Okunma sayısı 11645 defa)

Brabber987

• Full Member
Minoxidil Ve Xpecia Kullanmaya Başlıyorum
« : 18 Ağustos 2020, 11:10:43 »
Evet arkadaslar doktor tavsiyesi olarak 1 2 ay xpecia ve minoxidil tedavime basliyorum xpeciayi günlük 2 doz alicam minoxil ise tüm saca mı yoksa vertexe mi uygulamak konusunda kararsizim sabah aksam uygulamam gerektigini söyledi doktor disari cikan biriyim tum gun kafamda kalmasi mi gerek ve yoksa 1 2 saat durmasi mi gerek  ve var olan saclari doker mi bu tedavi

Greengoblin

• Full Member
Ynt: Minoxidil Ve Xpecia Kullanmaya Başlıyorum
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2020, 11:16:14 »
1 2 ay xpecia kullanımından bi sonuç alamazsın. Zaten 3aydan sonra etki etmeye başlar. Oda ne kadar etki edeceği meçhul. DHT yi güçlü bir şekilde baskılayan bir takviye değil.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2020, 11:21:49 »
Sabah evden çıkmadan önce sür. Gün boyu rahatsiz etmez kuruyunca. Kafanda vax varmış gibi hissedersin. Akşam gelince de sür. 2 saat geçsin banyonu yap yat. Ya da sabah banyonu yap.

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2020, 11:26:51 »
1 2 ay xpecia kullanımından bi sonuç alamazsın. Zaten 3aydan sonra etki etmeye başlar. Oda ne kadar etki edeceği meçhul. DHT yi güçlü bir şekilde baskılayan bir takviye değil.
Hocam doktor ilk bir 2 ay tedaviye yanit alabilcez mi deneyelim dedi yoksa finas baslicsaz

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2020, 06:19:02 »
Hangi doktora gittin?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2020, 22:44:43 »
Hangi doktora gittin?
Devlet hasresinede bir dermatolog hocam xpecia gunde atmaya basladim lakin sivilce yapmasindan korkuyorum cok ergenlikte cok ugrasmistim sivilceyle ve minoxu nasil kullanayim sadece vertexe m tum saca mi

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 20 Ağustos 2020, 02:35:12 »
Sivilceden korkuyorsan günde bir tane al önce 2 tablet al sivilce yaparsa bir tablete düşür.

Dökülme incelme sadece vertekste mi var? Öyle ise sadece vertekse kullan ama genel anlamda ön sakak ve ortalarda da seyrelme incelme varsa muhakkak oralara da kullanman gerekir.

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #7 : 20 Ağustos 2020, 18:19:46 »
Sivilceden korkuyorsan günde bir tane al önce 2 tablet al sivilce yaparsa bir tablete düşür.

Dökülme incelme sadece vertekste mi var? Öyle ise sadece vertekse kullan ama genel anlamda ön sakak ve ortalarda da seyrelme incelme varsa muhakkak oralara da kullanman gerekir.
Bu aksam sıkıcam spreyi tum saci dokmez insallah vertexe kac fis sıkmam gerekir hocam  doktor sabah aksam 5er fis dedi ama tum sactan bahsetti galiba ve sıktindan sonra yedirmem lazim mi saca  ve disari ciktigimda minoxla gezebilir miyim

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 21 Ağustos 2020, 01:44:34 »
Hafif yedir boyuna kulağa enseye gelmemesi için hafif masaj yap bırak çok uğraşma önemli olan kafa derisine temas etmesi ve orada kalması.

Günde bir kez akşamları 8 fıs olarak uygula bu benim fikrim ki iki ile bir arasında bir fark yok ama tercih senin tabi, gezersin tabi yağmur olmadığı sürece sorun yok

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #9 : 21 Ağustos 2020, 20:58:10 »
Hafif yedir boyuna kulağa enseye gelmemesi için hafif masaj yap bırak çok uğraşma önemli olan kafa derisine temas etmesi ve orada kalması.

Günde bir kez akşamları 8 fıs olarak uygula bu benim fikrim ki iki ile bir arasında bir fark yok ama tercih senin tabi, gezersin tabi yağmur olmadığı sürece sorun yok
Hocam bu aksam 5 fis ardi ardina sıktım sonra hafifce ovaladim 6 7 saniye umarim yanlis yapmamisimdir bu tepeyi sizce kurtarir mi minox  ve minox sıkılmıs halimin fotosunu atiyorum

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 21 Ağustos 2020, 21:27:38 »
Hocam bu aksam 5 fis ardi ardina sıktım sonra hafifce ovaladim 6 7 saniye umarim yanlis yapmamisimdir bu tepeyi sizce kurtarir mi minox  ve minox sıkılmıs halimin fotosunu atiyorum

Dostum 6-7 saniye az. Parmak uçlarınla böyle yedir. Yüzeysel değil saç diplerinle oynayacaksin. Kaşır gibi düşün. Tüm saça uygulaman çok zor minoxu. Bir de yukarıda bir arkadaş öyle 3-4 ayda çok saç kaybetmezsin demişti. Bariz şekilde konu sahibi saç kaybetmiş. Şu son attığı fotoğrafta belli oluyor. İlginç şekilde agrasif dökülüyor

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #11 : 21 Ağustos 2020, 21:46:58 »
Dostum 6-7 saniye az. Parmak uçlarınla böyle yedir. Yüzeysel değil saç diplerinle oynayacaksin. Kaşır gibi düşün. Tüm saça uygulaman çok zor minoxu. Bir de yukarıda bir arkadaş öyle 3-4 ayda çok saç kaybetmezsin demişti. Bariz şekilde konu sahibi saç kaybetmiş. Şu son attığı fotoğrafta belli oluyor. İlginç şekilde agrasif dökülüyor
Benim sacimdan mi bahsediyorsunuz hocam  bu corona doneminde asiri sac kaybettim minoxu yarin dediginiz gibi yapicam vertexte

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #12 : 22 Ağustos 2020, 11:56:43 »

Hocam sabahlari harbi cok zor oluyor bu aksam 8 fis olayinda harbi fark yok mu etki anlaminda

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 22 Ağustos 2020, 12:26:24 »
Bu tepeyi finas toparlar
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 22 Ağustos 2020, 18:56:53 »
Hocam sabahlari harbi cok zor oluyor bu aksam 8 fis olayinda harbi fark yok mu etki anlaminda

Yok

Facebook Twitter Instagram