Gönderen Konu: One Up - Saw Palmetto  (Okunma sayısı 1273 defa)

Spencer

• Hero Member
One Up - Saw Palmetto
« : 21 Ağustos 2020, 02:53:14 »
Bir kapsülde 300 mg saw Palmetto içerdiği yazıyor.

Bir kutuda 60 kapsül var, günde bir kapsül aldığımızda 2 ay idare ediyor ve fiyatı 39 lira

Sporcu gıda takviyesi satan bir mağazada gördüm. Çalışan kendi ürünleri olduğunu fakat % kaç yağ asidi içerdiğini bilmediğini söyledi. Firmayı arayıp bilgi alacağım.

Fiyatına baktığımda cazip geliyor ancak sizin bu ürünle ilgili bir fikriniz var mı? Bu ürünü kullanmış olan birileri var mıdır?

GaMe10

• Hero Member
Ynt: One Up - Saw Palmetto
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2020, 12:59:54 »
Benim alışveriş yaptığım sitenin ürünü galiba. AVM'de mağazası da var. Ekşide vitaminler.com sayfasının 5. bölümünde ki ilk entry'i oku istiyorsan onun dışında çok az bilgi var ekşide

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2020, 03:33:01 »
Okudum kanka ama hala kafamda net bir fikir oluşmadı :)
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2020, 15:35:21 »
Cüce palmiyenin tam testere dişi gibi olan kısımları yoğunluklu olması lazım hapta bir makalede okumuştum sadece o kısımlar dht seviyelerini aşağı çekiyormuş. Markanın genel durumu tatmin ediciyse denenebilir.

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2020, 22:20:55 »
Konudan bağımsız ama bende Saw Palmetto araştırırken bunu görmüştüm ancak ben bunun gibi doğal 5ar redüktaz inhibitörlerinin tek başına kullanılmasının yetersiz olacağını düşünüyorum. Eğer tercih edilen doğal bir inhibitör ise bunun ya başka bir doğal inhibitör ile desteklenmesini ben daha doğru buluyorum mesela xpecia gibi AGA-E tablet gibi sawprost gibi. Hepsinde bir den fazla doğal inhibitör var.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2020, 05:08:35 »
Cüce palmiyenin tam testere dişi gibi olan kısımları yoğunluklu olması lazım hapta bir makalede okumuştum sadece o kısımlar dht seviyelerini aşağı çekiyormuş. Markanın genel durumu tatmin ediciyse denenebilir.

Tedavi yöntemleri ile ilgili o kadar çok yorum veya güya makale var ki, hepsi birbiriyle çelişiyor. Dolayısıyla hepsinin yanlış veya eksik olduğunu düşünüyorum artık

Forumda Minoksidil ile ilgili o kadar kötü şeyler söyleniyor ki, 3 yıldır kullanıyorum bu söylenenlere göre nw 7 olmam gerekiyor :)

Saw Palmetto'nuj yağ asidi alman gereken mg miktarı yan etki yapıyor mu yapmıyor mu hep farklı yorumlar yazılar var hangisinin doğru olduğunu kestirmek imkansız dolayısıyla deneyip görmekten başka şansımız yok.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Ağustos 2020, 05:10:13 »
Konudan bağımsız ama bende Saw Palmetto araştırırken bunu görmüştüm ancak ben bunun gibi doğal 5ar redüktaz inhibitörlerinin tek başına kullanılmasının yetersiz olacağını düşünüyorum. Eğer tercih edilen doğal bir inhibitör ise bunun ya başka bir doğal inhibitör ile desteklenmesini ben daha doğru buluyorum mesela xpecia gibi AGA-E tablet gibi sawprost gibi. Hepsinde bir den fazla doğal inhibitör var.

Hocam ben minoksidile destek olsun diye kullanmak istiyorum. 1 yıl kabak çekirdeği yağı kapsülü kullandım. Şimdi biraz ara verdim Eylül'de tekrar başlamayı düşünüyorum ama onun yerine bunu mu denesem diye düşünüyorum.

Facebook Twitter Instagram