Gönderen Konu: DHI ise yariyor mu?  (Okunma sayısı 1933 defa)

SACmalama

• Yeni üye
  • *
DHI ise yariyor mu?
« : 29 Ağustos 2020, 13:39:23 »
Merhaba sevgili forum üyeleri,

Öncelikle DHI konusu eminim bir cok kez tartisilmistir, fakat ben bu konuyu kendi gözlemlerimden sonra tekrardan sorgulama karari aldim.

Benim iki farkli tespitim oldu. Bu konulari sizlerle tartismak istiyorum:

1-) Sok dökülme sonrasi giden saclar cogunlukla gitmis oluyor  :( Tabiki de arada cikanlar oluyor fakat DHI de sok sonrasi cok da radikal bir degisiklik genelde olmuyor. Bunun sebebi tabiki de sok dökülmenin kendisi degil basarisiz gerceklesen operasyon. Greft bir sekilde tutmuyor veya ölü ekiliyor. Fakat bu basarisizligi sadece ekim yöntemine daraltarak doktorlardan bagimsiz tartismak istiyorum. Ekim yapan kisi her seyi dogru yapti fakat yöntem belki de kendi icinde kusurlar barindiriyordur ?? Bu konuda düsünceleriniz nedir?

2-) Incelemelerim dogrultusunda DHI Ekim sonuclari genelde hüsranla sonuclaniyor. Bundan kastim ise, genelde ekilen greftlerin cogunun cikmamasi ki bahsettigim oran greftlerin 60-70% inin cikmiyor olmasi. Tatmin edici sonuclar ise kisinin kendi sac tipinin verdigi avantajlar sayesinde oluyor. Bu noktada DHI beklenilen sonuclari verme konusunda  kusurlu diyebilir miyiz? (Bana göre minimum basari: 70% Greft'in cikmasi)

Elbetteki bu tespitleri reddeden basarili ekimler de olmustur, bunlarin icinde ise ilac takviyesi olanlar da olmustur finas,minox filan. Ben acikcasi ilac taraftari degilim ve ekimdeki basari oranini ilac takviyelerinden bagimsiz  degerlendirmekten yanayim. Sizin bu konuda düsünceleriniz nelerdir?

Diger bir soru ise DHI konusunda basarili  ve bizzat kendisi ekim yapan doktorlar kimlerdir?

Hakan Doganay kendisi ve DHI yöntemiyle yapiyor. Onun disinda Sibel hoca Muttalip hoca kendi ekiyor ama DHI mi onu bilmiyorum. Koray hoca kendisi ekim yapiyor mu ben hala bunu bilmiyorum :D Fakat yapiyorsa KEEP'i de bu kategoriye alabiliriz. Bu konuda da tanidiginiz doktorlar konusunda bilgi verirseniz sevinirim:) 
P.S.: Bastan belirteyim, Serkan Aygin hoca DHI ekimi yapmiyor, cünkü kendisi ekim yapmiyor. :)

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: DHI ise yariyor mu?
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2020, 00:21:07 »
Merhaba sevgili forum üyeleri,

Öncelikle DHI konusu eminim bir cok kez tartisilmistir, fakat ben bu konuyu kendi gözlemlerimden sonra tekrardan sorgulama karari aldim.

Benim iki farkli tespitim oldu. Bu konulari sizlerle tartismak istiyorum:

1-) Sok dökülme sonrasi giden saclar cogunlukla gitmis oluyor  :( Tabiki de arada cikanlar oluyor fakat DHI de sok sonrasi cok da radikal bir degisiklik genelde olmuyor. Bunun sebebi tabiki de sok dökülmenin kendisi degil basarisiz gerceklesen operasyon. Greft bir sekilde tutmuyor veya ölü ekiliyor. Fakat bu basarisizligi sadece ekim yöntemine daraltarak doktorlardan bagimsiz tartismak istiyorum. Ekim yapan kisi her seyi dogru yapti fakat yöntem belki de kendi icinde kusurlar barindiriyordur ?? Bu konuda düsünceleriniz nedir?

2-) Incelemelerim dogrultusunda DHI Ekim sonuclari genelde hüsranla sonuclaniyor. Bundan kastim ise, genelde ekilen greftlerin cogunun cikmamasi ki bahsettigim oran greftlerin 60-70% inin cikmiyor olmasi. Tatmin edici sonuclar ise kisinin kendi sac tipinin verdigi avantajlar sayesinde oluyor. Bu noktada DHI beklenilen sonuclari verme konusunda  kusurlu diyebilir miyiz? (Bana göre minimum basari: 70% Greft'in cikmasi)

Elbetteki bu tespitleri reddeden basarili ekimler de olmustur, bunlarin icinde ise ilac takviyesi olanlar da olmustur finas,minox filan. Ben acikcasi ilac taraftari degilim ve ekimdeki basari oranini ilac takviyelerinden bagimsiz  degerlendirmekten yanayim. Sizin bu konuda düsünceleriniz nelerdir?

Diger bir soru ise DHI konusunda basarili  ve bizzat kendisi ekim yapan doktorlar kimlerdir?

Hakan Doganay kendisi ve DHI yöntemiyle yapiyor. Onun disinda Sibel hoca Muttalip hoca kendi ekiyor ama DHI mi onu bilmiyorum. Koray hoca kendisi ekim yapiyor mu ben hala bunu bilmiyorum :D Fakat yapiyorsa KEEP'i de bu kategoriye alabiliriz. Bu konuda da tanidiginiz doktorlar konusunda bilgi verirseniz sevinirim:) 
P.S.: Bastan belirteyim, Serkan Aygin hoca DHI ekimi yapmiyor, cünkü kendisi ekim yapmiyor. :)

Hocam dhi yöntemi ile alakalı 2-3 yıldır hala beni tatmin etmeyen bir yöntem diye yazıyorum . Sonuçlar ortada zaten . Slit ve iğne ( perkutan , stick and place ) yöntemi ile ilgili ekilen saçlar daha iyi oluyor . İyi ekimler olmuyor mu oluyor tabi ama oran bence daha az.

Muttalip Keser ve Koray Erdoğan dhi yöntemi kullanmıyor bu arada .

Dhi işi biraz pazarlama oldu . Gün içinde 20 tane reklam denk geliyor altın dhi , organik dhi falan gülüyorum :)

Bir ara forumda safir uc mevzusu vardı :)

Hakan Doğanay hocamız kullanıyor uzun yıllardır forumda . ( Ben beğenmiyorum ekimlerini )
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

pcd

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2020, 10:52:12 »
Konuda çok derin bilgiye sahip değilim ama gördüğüm ve okuduğum kadarıyla, klasik fue operasyonunu reklam amacıyla biraz değiştirip dhi diyorlar. Bunu yapanlar da genelde başarısız ekimciler, çünkü kendilerini pazarlamaya daha çok ihtiyaçları var. Bu yüzden de, dhi daha başarısız bir yöntem, sonucu ortaya çıkmış olabilir diye düşünüyorum.

SACmalama

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2020, 11:45:28 »

Hocam dhi yöntemi ile alakalı 2-3 yıldır hala beni tatmin etmeyen bir yöntem diye yazıyorum . Sonuçlar ortada zaten . Slit ve iğne ( perkutan , stick and place ) yöntemi ile ilgili ekilen saçlar daha iyi oluyor . İyi ekimler olmuyor mu oluyor tabi ama oran bence daha az.

Muttalip Keser ve Koray Erdoğan dhi yöntemi kullanmıyor bu arada .

Dhi işi biraz pazarlama oldu . Gün içinde 20 tane reklam denk geliyor altın dhi , organik dhi falan gülüyorum :)

Bir ara forumda safir uc mevzusu vardı :)

Hakan Doğanay hocamız kullanıyor uzun yıllardır forumda . ( Ben beğenmiyorum ekimlerini )

Ben bunu pazarlamadan daha cok isi kolaylastirmayi hedefleyen bir yöntem olarak görüyorum, fakat bu yöntem kendi icinde Basitlik vs. Basari orani ile bir Trade-Off icerisinde..
Yani basitlik ve bir cok avantaj saglandi (hizli iyilesme, kolay yön verebilme, yogunluk vs) ama bunu greft e zarar vererek yapmasi bütün bu avantajlari cöpe atmis gibi görünüyor.

Ben Hakan Doganayin ön cizgi planlamasina hayranim ve bana göre bütün forumda en iyi ön cizgi planlamasi Hakan Bey'e ait. Kendisi de herkesin yazdiklari dogrultusunda dürüst babacan bir adam. Fakat sonuclarina baktigimda saclarin cok az ciktigini görüyorum (40% civari..), bu da beni Hakan beyden uzaklastiran sey oluyor. Acikcasi DHI'yi tanitan bir video izlemistim ve o videoda kalemi bastiklarinda sac kökünü nasil mahvoldugunu kendi gözlerimle gördüm  :( Hakan bey baska bir yöntem kullansa kesinlikle hakan beye giderdim. Bir de Manuel Punch artik yapmiyor.. Bu da özellikle DHI icin agir bir dezavantaj..

Konuda çok derin bilgiye sahip değilim ama gördüğüm ve okuduğum kadarıyla, klasik fue operasyonunu reklam amacıyla biraz değiştirip dhi diyorlar. Bunu yapanlar da genelde başarısız ekimciler, çünkü kendilerini pazarlamaya daha çok ihtiyaçları var. Bu yüzden de, dhi daha başarısız bir yöntem, sonucu ortaya çıkmış olabilir diye düşünüyorum.

Simdi hakkini yemiyelim, DHI yöntemi Slit'den cok daha farkli calisma yapisina sahip ve operasyonun seyrini de ciddi anlamda degistiriyor :) Bu noktada bu yöntemin tanitilmasini dogru buluyorum.
Bunu Gold uclu Fue, sapphire uclu Fue, Organik ekim ( ahaha ya arkadas... ) gibi sanki yeni bir yöntem gelistirilmis gibi tanitilanlar kategorisine sokmamak lazim bence :) Dedigim gibi cok belirgin avantajlari var bu yöntemin ama günün sonunda sac cikmayinca bunlarin önemi tartisilir oluyor..

Arkadaslar peki Stick and Place hakkinda bilgileriniz nelerdir?
Bu konuda cok fazla bir bilgiye ulasamadim maalesef. Bildigim kadariyla Zekeriya Kul bu yöntemi kullaniyormus N.I.T. adi altinda , baska kim kullaniyor, avantajlari nelerdir bu yöntemin bilgisi olan var mi?
Sanirim bu teknik de cok büyük farkliliklara sahip degil sanirim. Ama kanal acimi ile ekim es zamanlik yapiliyor, ince igneler kullaniliyor ve bu da travmayi azaltiyor diyorlar. Bana nedense Normal Slit yönteminden bir tik daha avantajli geldi. Nekroz ihtimali düsün, greftler daha kisa süre disarida, aci verilebiliyor vs.

Bircan Güler

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2020, 00:26:04 »
Dhi tekniği diğer teknikler ile aynı avantaji saç köklerinin bekleme süresini azaltmak kanal açma durumu ve ekim durumunun aynı anda yapılması bana göre daha avantajlı hemde iyileşme kanama açısından fue yönteminde kanal aciyorlar o kanallar zaten saç kokunden geniş oluyor onun içine yerleştiriyorlar.Kanama daha fazla iyileşme süresi artiyor.Ayrica o saç kökleri alınıp bekliyor birde kanal açılırken dhi tekniğinde ise saç alınıp hemen başlanıyor ekime avantajlı benim saçlarım vardı ama yanlarda açılma başladı yaptırdım yeni oluyor 1 ay oldu dhi tekniği ile kanama çok az oldu iyileşme hızlı oldu dhi tekniği saçın çıkmasına yada daha az çıkmasına engel mi bilemem ama avantajları olduğu kesin.

Keletabies

• Full Member
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2020, 00:37:03 »
Şok dökülmede giden saçların çoğunlukla gitmiş olsa saç ekim sektörü olmazdı.

Facebook Twitter Instagram