Gönderen Konu: Asuman Hair Transplant (4.400 Greft)  (Okunma sayısı 12502 defa)

mustafad

• Jr. Member
  • **
Asuman Hair Transplant (4.400 Greft)
« : 30 Ağustos 2020, 21:05:16 »
Selamlar.

Tercihimi Asuman Hair Transplant'tan yana kullanmadan önce yaptığım araştırmalar hususunda mümkün olduğunca bilgi vermek istiyorum.

32 yaşımdayım. Kocaeli'de ikamet ediyorum.  Operasyon yaptıracağım şehir mümkünse yakın civarda olmalıydı, ama duruma göre ve daha iyisi için mesafenin de açıkçası çok önemi yoktu.

Asmed'den e-mail ile fiyat aldım, salgın sebebiyle indirim uyguladıkları listede değildim ve operasyon için min. 3 ay beklemem gerekiyordu. (2.5Euro/Greft, Kur 6 TL) Fiyat ikinci plandaydı, ön görüşme kabul etmiyorlardı.

Muttalip Keser'den telefonla görüşerek fiyat aldım ve Eylül ayına kadar salgın sebebiyle kliniğin kapalı olduğunu öğrendim. (3.5 Euro/Greft, Güncel kurdan hesaplama yapılıyor).

Çok ekonomik fiyatlarla saç ekimi yapıp harika sonuçlar elde ettiğine dair bilgiler paylaşılan bir firma olan Fixhair Clinic ile ön görüşme yaptım. 3.450 liraya ilaçlar ve üç seans prp dahil operasyon gerçekleştirdiğini öğrendim. Saç ekimi yapan kişilerden birisi yarı kel. Günlük 13 operasyon yapıyorlar. Epeyce saç ekimi yaptıran var. Uzaktanda olsa bir saç ekimi operasyonu izledim ve açıkçası herhangi bir sıkıntıya şahit olmadım. Temiz ve düzgün bir yere benziyor. Sigara kullanıyordum ve yarı yarıya azaltmamın yeterli olacağını söylemişlerdi.

DonanımHaber'den Mesut Abi'nin saç ekimi yaptırdığı ve memnun kaldığı Emphair ile whatsapp aracılığıyla görüştüm, 6.950 TL civarında kampanyalı fiyat verdiler.

Dr.İlhan Serdaroğlu ile yalnızca bir e-mail irtibatı kurduk. Greft alım işlemi dahil kendisi tarafından yapıldığından bahsediyor ve bu bence gayet güzel bir husus. Ön görüşme ücretli olduğu için biraz önyargılı davrandım. Fiyat bilgisi edinemedim.

Serkan Aygın Clinic ile whatsapp aracılığıyla görüştüm. 8.000 lira fiyat verdiler. İletişime geçtiğim kişi-ler beni memnun etmedi, en basit sorulara dahi yanıt alamamak, fazlaca bekletilmek gibi problemler yaşadım ve direkt eledim.

Arena Med görüştüğüm ilk firmaydı, whatsapp ile irtibat kurdum, 8.500 TL fiyat aldım. Whatsapptan sorduğum sorulara gayet açıklayıcı şekilde ses kayıtları ile yanıt verdiler. Nasip değilmiş.

Ve son olarak;
7 Temmuz'da whatsapp aracılığıyla Asuman Hanım ile irtibata geçtim, 9 Temmuz'da İstanbul'a, Emsey Hospital'a ön görüşme için gittim (ön görüşme ücretsiz) ve o gün sigarayı da bıraktım. 11 Temmuz tarihine kendi ısrarım ile operasyon randevusu aldım, operasyon günü soğuk algınlığı sebebiyle rahatsızdım ve buna rağmen hastaneye gittim, sağolsun Asuman Hanım operasyonu iki tarafın da müsait olduğu bir başka tarihe ertelemeyin önerdi.

Asuman Hanım'ı tercih etmemdeki sebepler;
Operasyon yapan her firmada bir doktor bulunuyor, fakat -genellikle- operasyonu doktor değil, ekip yapıyor. Eğer operasyonu doktor kendisi yapıyorsa fiyat genellikle yüksek oluyor. Saç ekimi için 50-100 bin TL rahatlıkla verebilecek durumdayım, fakat ben daha ekonomik bir tercihte bulundum. Asuman Hanım doktor değil, hemşire ve on yıldır saç ekimi yapmaktaymış. Ekibindeki en tecrübeli kişi ise Elif Hanım ve dört yıldır beraber çalışıyorlarmış.

Fiyat elbette çoğumuz için önemli bir faktördür, fakat ben öncelikle ulaşmak istediğimde operasyonu yapan, yöneten kişinin kendisine kolay ulaşıp ulaşamadığıma göre değerlendirdim. Operasyonu yapan kişi Asuman Hanım ve ben Whatsapp'tan ilk mesaj yazdığım anda kendisine ulaşabildim.  İlk dört yıkamada saç yıkama işlemlerim için Kocaeli'den İstanbul'a her gün gidip geldim, Asuman Hanım operasyonda dahi olsa bir kaç dakika gelip kontrol etti. Yıkama için dilediğim sürece gidebileceğimi söylediler. Her yıkamadan sonra batikon sürdüler.

Saç ekim merkezlerinde fiyat ne kadar ekonomik ise günlük o kadar çok kişiye saç ekimi yapılıyor. Asuman Hanım nadiren aynı gün 2 kişiye saç ekimi yaptıklarını söyledi. -Benim operasyon günümde yalnızca bana saç ekimi yapıldı ve bu benim için oldukça önemliydi.- Düşünsenize, Whatsapp'tan irtibat kurduğunuz kişi, telefonla aradığınızda konuştuğunuz kişi, ön görüşme esnasında sorular sorduğunuz kişi, operasyon esnasında en başından en sonuna kadar küçük aralar haricinde tüm operasyonunuzu yöneten kişi, operasyondan sonra yıkamaya gittiğinizde kontrol eden kişi, soru sormak istediğiniz her an muhatabınız olan kişi... hep aynı kişi. Bu durum benim için önemliydi.

Aşırı terleyen biriyimdir, saç derim oldukça yağlı. Bunlara rağmen sorunsuz bir saç ekimi ve sonrasında da sorunsuz bir iyileşme süreci yaşayacaksam operasyona ancak bu şekilde razı olacaktım, Asuman Hanım kendisine güvenmemi istedi.

22 Ağustos tarihinde Asuman Hanım, Elif Hanım, Sinem Hanım ve Dilara Hanım eşliğinde operasyon gerçekleştirdi.

Sabah saat 8.00'de Asuman Hanım eşliğinde saç şekli çizimi ile başladık. Hemen sonrasında serum ve kan alımı için damar yolu açıldı.

İğne fobim olduğunu en başında belirttim.

Damarlarım oldukça ince olmasına rağmen damar yolu tek seferde açıldı. Aynı yerden hem prp için kan alındı hem de serum verildi.

Operasyon esnasında hissettiğim en büyük acılar iğnesiz anestezi esnasındaydı, o da cımbız ile normalden biraz daha yavaş şekilde kolunuzdan bir kıl çektiğinizi düşünün, işte en çok o kadar acıdı. İğneleri zaten neredeyse hiç hissetmedim diyebilirim. Nadiren ilacın zerk edilmesi esnasını belli belirsiz fark ettim, hepsi bundan ibaret. İğne fobisi psikolojik bir problem. Zaten bizi de rahatsız eden şey iğnenin bize vereceği acıdan ziyade vücudumuza yabancı nesneler giriyor olması. Cesaret etmek gerekli. Daha büyük bir rahatsızlık yaşarsak ne yapacağız? Tedaviyi mi reddedeceğiz? Siz bu iş için cesaret edin, operasyon günü cesaretiniz kırılırsa söylersiniz narkoz verirler. Muhtemelen uyandığınızda evdeki yatağınızda olursunuz.  ;)

Gerek ben, gerekse operasyonu gerçekleştiren ekipten hiç birimiz operasyon boyunca maskelerimizi hiç çıkarmadık, gerektikçe de değiştirdik.

Operasyon bitmeye yaklaştığında  saç ekiminden çekinmeye hiçte gerek olmadığını anladım. Gözümde büyütmüşüm. 

Hemen herkes ekim esnasında verilen serumun da etkisiyle uyur, ben ise donörden alım esnasında 3-5 kez uyukladığımı fark ettim. Fakat ekim esnasında sürekli olarak çeneyi göğse yaslayarak tutmak gerekiyor, açıkçası pozisyon biraz rahatsız. Ben her uyukladığımda çenem yukarıya kalktı. Ekim esnasında uyumamak için resmen direndim.

Donörden alım mikromotorla yapılıyor. Alım işlemi tamamlandığı zaman ekip öğle yemeği için ayrıldı, bu arada Asuman Hanım saç kanallarını açtı. Kanal açma işlemi biter bitmez yemek ve tuvalet ihtiyacı için mola verdik, benim işim 10 dk'da bitti. Sonrasında Asuman Hanım yemeğe gitti, diğer arkadaşlar saç ekimine devam etti. Çok sürmeden Asuman Hanım'da geldi ve bir kişi saç köklerini ayırırken sağımda, solumda ve baş ucumda bulunan üç kişi birlikte ekim işlemini gerçekleştirdi. Herkes için yorucu olan yaklaşık 11 saatlik bir sürenin ardından saat 19.15 gibi evin yolunu tuttum. Dönüşte abim şoförlüğümü yaptı, ama aracı kendim de kullansaydım sorunsuz dönebilirmişim (90km). 

Eve geldiğimdeyse biraz yemek yedim, her ihtimale karşı bir tane ağrı kesici ilaç içip kolayca uykuya daldım. Operasyon esnasında uyumamamın da etkisi oldu muhtemelen ve bir kaç kez uyanıp tekrar uykuya dalsam da toplamda 9 saat uyumuşum.

Saç ekiminin 4.günde, enjekte edilen sıvılar kafamı terk ettiğinden olsa gerek ki alnımın saçıma yakın yerlerinde küçük buruşukluklar fark ettim. Donör bölgede batma/acı başladı, 5. ve 6. günde daha da şiddetlendi, ağrı kesici içmeden uyuduğumda bir süre sonra acıyla uyanıyordum. Şuan 8. gün ve acı ilk zamanlara kıyasla biraz daha hafifledi.

Sık bir ekim yapıldı. Bu sebep gereği mümkün olduğunca dikkat ediyorum. Nekrozdan çekiniyordum, şuana kadar bir problem görünmüyor.

İlk yıkamadan itibaren bir hafta boyunca akşamları da evde ekim bölgesine kendim batikon uyguladım, donör bölgeye de krem uyguladım.

Odamda klima yok. Saç ekiminden geldiğimden bu yana odamdaki pencere açık. Vantilatör sürekli olarak çalışıyor.

Terleme ve yağlanmaya karşı bu şekilde tedbirler aldık. Yazın saç ekimi yaptırırsanız bu kadarlık ilave zahmeti oluyor. Bununla beraber, günlük saç yıkama işleminde de duş alırken de soğuğa yakın seviyede ılık su ile kullanmak gerekiyormuş. Yaz ayları olması sebebiyle suyun soğukluğu, duş almanın daha kolay olması gibi avantajları oluyor. 20.günden itibaren saçları günde iki kez yıkamak gerekiyor.

Donör bölgeye iyileştirmeyi hızlandırmak için "Fito" krem sürmem önerildi, gayet dikkatlice ve hiç baskı uygulamadan sürüyorum. Bugünden itibaren duşa girmeden yarım saat önce ekim bölgesini bol miktarda Bepanthol ile yumuşatıyorum (8.gün).

Operasyonun ertesi gününü yatakta geçirdim, ama sonra pek yatamadım. Alnımda birazcık şişlik oluştu, önce buzdolabı poşetine koyup sonra da beze sardığım bir buz ile kompres yaptım ve şişlik geçti. Daha sonra tekrar şişti ve tekrar buz koydum, geçti.

Alım yapılan yerler halen hem kabuk olarak hem de saç yapısı olarak belli. Sanki vertekse çok yakın noktalardan da alım yapılmış gibi geliyor bana. Yani fazla yukarılardan alım yapılmış gibi geliyor. Sizler bu hususta ne düşünüyorsunuz?

Açık konuşmak gerekirse bu operasyonu yapan her firma kendilerine ödediğimiz para için yapıyor.  Ben operasyondan önceki ilgiden olduğu kadar operasyondan sonraki ilgiden de, güler yüzlerinden de memnun kaldım. 

Hastane de, operasyon yapılan oda, yıkama işleminin yapıldığı oda, ön görüşmenin yapıldığı oda...  Gerçekten temizdi. Tüm ekip oldukça temiz çalıştı. Her hususta titiz biriyim. Eğer siz de her hususta titiz biriyseniz gönül rahatlığıyla Asuman Hanım'ı ve ekibini tercih edebilirsiniz.

« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2020, 22:39:25 Gönderen: mustafad »
  • Ekim Tarihi: 22.08.2020
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4400
Takviyeler:
Solgar Omega3 950 mg. / günde 1 tablet
Coraspin / günde 1 Tablet
Kerozan 5+5 / 2 gün, sabah akşam, sonraki 2 gün Xpecia Sabah akşam
Natures Supreme Biotin 5000 mg / günde 1 tablet
Propecia / 3 günde 1 tablet
Sabah akşam Alopexy Sprey
Sarımsak, keçi boynuzu pekmezi ve doğal sirke...
Farklı Saç Ekimi Sonuçları

mustafad

• Jr. Member
  • **
Ynt: Asuman Hair Transplant (4.400 Greft)
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2020, 21:10:31 »
İlk yıkamadan sonra çekilen fotoğraflar
  • Greft Miktarı 4400
Takviyeler:

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2020, 21:15:00 »
Hayırlı olsun gayet titiz bir çalışma yapılmış resimlerden açıkça belli oluyor.uzun ve detaylı yazı için teşekkürler epey bilgilendirici şeyler yazmışsın.
Ekimin hayırlı olsun dostun umarım hayalindeki saçlara kavuşursun.

mustafad

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2020, 21:23:33 »
Bugünkü görseller (8.gün)
Ense bölgesinde turuncu çizginin alt kısmından itibaren alım yapıldı. Donör fotoğrafı flaş açık olarak çekildi.
  • Greft Miktarı 4400
Takviyeler:

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2020, 21:24:13 »
Geçmiş olsun  dostum    doğru  yer doğru  bir planlama    olmuş   ön  çizgi   çok hoşuma  gitti   inş  sonuçta  güzel olur 

mustafad

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2020, 21:27:31 »
Hayırlı olsun gayet titiz bir çalışma yapılmış resimlerden açıkça belli oluyor.uzun ve detaylı yazı için teşekkürler epey bilgilendirici şeyler yazmışsın.
Ekimin hayırlı olsun dostun umarım hayalindeki saçlara kavuşursun.

Allah razı olsun, daha iyisi sizin olsun inşallah.
  • Greft Miktarı 4400
Takviyeler:

mustafad

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 30 Ağustos 2020, 21:30:14 »
Geçmiş olsun  dostum    doğru  yer doğru  bir planlama    olmuş   ön  çizgi   çok hoşuma  gitti   inş  sonuçta  güzel olur

Güzel temennileriniz için teşekkür ederim. Ben de doğru tercih olduğunu düşünüyorum.
  • Greft Miktarı 4400
Takviyeler:

designer

• Full Member
« Yanıtla #7 : 30 Ağustos 2020, 21:44:18 »
Hayırlı olsun, ön çizginiz çok iyi görünüyor. Umarım istediğiniz sonucu alırsınız.
Asmed / Koray Erdoğan - 5524 Grafts - 25 Temmuz 2020

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15504.0

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 30 Ağustos 2020, 21:48:10 »
Geçmiş olsun, yaş kaç?

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 30 Ağustos 2020, 21:53:07 »
Hocam yakin surecte , benzer hislerle işlemi yaptırmışız. Hayırlara vesile olmasını dilerim. Guzel bir ekim olmuş.

mustafad

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2020, 21:57:55 »
Geçmiş olsun, yaş kaç?

Teşekkürler, 32
  • Greft Miktarı 4400
Takviyeler:

mustafad

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2020, 21:59:14 »
Hocam yakin surecte , benzer hislerle işlemi yaptırmışız. Hayırlara vesile olmasını dilerim. Guzel bir ekim olmuş.

Amin, hep beraber inşallah. Teşekkür ederim.
  • Greft Miktarı 4400
Takviyeler:

kartal_123

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2020, 22:02:16 »
Asuman hanım işini iyi yapan birisi ekim güzel gözüküyor hocam inşallah istediğin sonuca ulaşırsın

mustafad

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 30 Ağustos 2020, 22:03:46 »
Hayırlı olsun, ön çizginiz çok iyi görünüyor. Umarım istediğiniz sonucu alırsınız.

Teşekkür ederim, inşallah siz de istediğiniz sonucu alırsınız.
  • Greft Miktarı 4400
Takviyeler:

mustafad

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 30 Ağustos 2020, 22:05:33 »
Asuman hanım işini iyi yapan birisi ekim güzel gözüküyor hocam inşallah istediğin sonuca ulaşırsın

Ben de böyle düşünüyorum. İnşallah hocam, teşekkür ederim.
  • Greft Miktarı 4400
Takviyeler:

Facebook Twitter Instagram