Gönderen Konu: ASUMAN HAIR -- 15.09.2022 -- 4500 GREFT (4100 SAÇ+400 SAKAL) -- YAŞ:26  (Okunma sayısı 17918 defa)

Kellüminati

• Full Member
Herkese merhabalar.
Bir süredir forumu takip ediyorum, başta bize bu platformu kazandıran hintell olmak üzere burada tecrübelerini aktaran herkese çok teşekkür ediyorum. Ekim merkezi kararımı forum sayesinde verdim ve ben de diğer arkadaşların faydalanması açısından sürecimi paylaşıcam ve güncel tutucam.

Dökülme süreci ve ekim merkezi tercihi;

Saçlarım 16-17 yaşımdan beri dökülüyor, dökülme öncelikle ön saç çizgisi ve şakaklarda başladı bir iki sene öncesine kadar fazla rahatsız etmiyordu fakat son iki sene içinde tepe bölgesi de dökülmeye başlayınca ve mevcut saçlar iyice seyrelince saç ekimi yaptırmaya karar verdim.
Ekim merkezi tercihimi forumda incelediğim konular sayesinde Asuman Hair olarak karar verdim, saç ekimin birçok aşamasına bizzat katılması, ön saç çigisinde ki başarısı ve başarılı saç ekim sonuçları karar vermemde etkili oldu.
İstanbul dışında ikamet etmem sebebiyle ön görüşmeyi telefonda gerçekleştirdik, Asuman Hanım yaklaşık 4000-4500 greft alınıp yeni bir ön saç çizgisi ve az miktarda verteks ekimi ve takviyelerle birlikte gözel bir sonuç alabileceğimizi söyledi. Fakat dönör bölgemin (özellikle kulak üstleri) zayıf olduğunu ve ekim gününe kadar yaklaşık 1 ay takviye kullanmam gerektiğini söyledi. 15.09.2022 tarihine saç ekimi için randevu oluşturuldu.
Asuman Hanım takviye olarak:
-Finasteride günde 1 mg
-xpecia günde 2
-prozinc plus losyon günde 2
-prozinc plus şampuan önerdi ben finasterid konusunda çekincelerim olduğunu söyledim ve bu 1 aylık süreçte finasterid hariç diğer tüm takviyeleri kullandım. Bunlara ekstra olarak aile hekimliğinde kan tahlili yaptırdım değerlerim normal referans aralığında çıktı, ama aile hekimin saç ekiminin ilk süresinde destek olması amacıyle vitamin takviyesi kullanmamın faydasının olacağını söyledi ve 2 ay kullanmak üzere d vitamini, b vitamini ve folik asit takviyesi reçete etti ekim merkezinin onayını aldıktan sonra onlarıda kullanmaya başladım.

Ekim günü;
15.09.2022 tarihinde saat 08:30 da Pendik-Kaynarca Özel Yüzyıl Hastanesine gittim. Ekim merkezinde beni Ozan Bey karşıladı. Damar yolu açıldı, kan tahlili ve prp için kan alındı. Biraz sonra Asuman Hanım geldi, saçlarımı muayene etti ve donör bölgemin zayıf olduğunu üst bölgede ki saçlarımında zayıflamış olduğunu söyledi. Üst bölgedeki saçların arasına girilerek orayada ekim yapılacağını söyledi. Ben Asuman Hanıma kendisi de uygun görürse kök alımında sakalımdan alabileceklerini söyledim, Asuman Hanım normalde sakaldan alımı çok tercih ekmediklerini fakat hem dönör bölgemde ki zayıflık hemde tepe ve üst bölgede kapatıcılık açısından sakaldan da alım yapılmasına karar verdi. Ön saç çizgisi belirlemede ben karışmadım Asuman Hanımın kendisine bıraktım daha önce ki ekimlerinden zaten beğeniyordum. Çizgi belirlendi ve sonrasında işlem için odaya geçtim. Enes ve Ozan Bey saçlarımı traş ettiler sonrasında Ozan Bey önce ağrısız anestezi ve sonrasında lokal anestezi uyguladı bu aşmada pek acı ve zorluk çekmedim benim için kolay geçti diyebilirim Enes Bey ve Ozan Bey de sağolsunlar çok ilgililer işlem sırasında  sürekli canımın acıyıp acımadığını sordular. Bu işlem 15-20 dakika kadar sürüyor sonrasında kök alımı için yüzüstü uzandım. Elif Hanım, Enes ve Ozan Bey alım işlemine başladılar Asuman hanım da ara ara gelip kontrol etti arkadaşlara sorduğumda dönör alanın görünenin aksine daha iyi olduğunu greflerin çoğunlukla 2 li 3 lü olduğunu söylediler fakat saç derim biraz yumuşakmış buda greft alım süresini biraz uzatıyormuş herhangi olumsuzluk olamadığını söylediler. Yaklaşık 3 saat süren kök alım işleminden  sonra Asuman Hanım gelip 1-1.5 saat kanalları açtı sürecin tamamını kendisi tek başına yaptı. Kanal işleminden sonra 15 dakika yemek molası verildi  yemek hastane yemeğiydi fakat gayet lezzetliydi, yemeği yedikten sonra lavoba ihtiyacımı giderdikten sonra kök yerleştirme işlemine başlanıldı. En uzun süren aşama bu aşama yaklaşık 5 saat sürdü Enes Bey, Ozan Bey ve Elif Hanım ilk 3 saat birlikte yerleştirdiler ve son 2 saat Asuman Hanım da ekibe dahil oldu. Bir ara kafamda acı hissetmeye başladım Asuman Hanıma söyledim anestezi yapıldı ve işleme devam edildi saat 19:30- 20:00 gibi saç ekim işlemi sona erdi Asuman Hanıma, Enes Beye, Ozan Beye, Elif Hanıma ve Özlem Hanıma Çok çok teşekkür ediyorum gayet güzel bir süreçti ekip gayet ilgiliydi güleryüzlü ve proferyoneldi  gerçekten çok emek verdiler. Ekim sonrasında akşam hafif baş ağrısı ve kafada sızlama oldu bir tane dolarex içtim yarım saat sonra ağrım sızım azaldı ve yattım. Sırtüstü yatmaya pek alışkın olmadığım için uyumakta biraz zorlandım diyebilirim.

Merkezin verdiği ilaçlar;
-Cipro antibiyotit günde 2 - kutu bitene kadar
-Prendol günde 2 - toplam 4 gün
-Dolarex ağrı olunca
-Coraspirin günde 1 -- 1 ay boyunca
-Fito krem 15 gün alana sürülecek.

Kendi aldıklarım;
-Baticon sprey sabah akşam ekim bölgesine 5 gün
-Bepanthol losyon 7. Günden sonra kabuk dökümü için
-Redoxon 3 lü etki günde 1 --1 ay kullanıcam.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum ilk attığım fotoğraflar ekim öncesi diğerleri ekim sonrası.

Kellüminati

• Full Member
İlk yıkama sonrası baticonlu
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2022, 16:46:22 Gönderen: Kellüminati »
  • Ekim Tarihi: 15.09.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

Kellüminati

• Full Member
2. Gün yıkama sonrası baticonsuz
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2022, 16:46:54 Gönderen: Kellüminati »
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Bugünkü forumda gayet güzel Ekim konuları açılıyor sizin saç ekimimizde maşallah çok güzel olmuş hatta sizin saç ekiminizi baya beğendim diyebilirim önce çizgi müthiş sıklık harika çok temiz çok planlı profesyonel bir çekim olmuş umarım sonucumuzda gayet başarılı olur
Global Moderator

Kellüminati

• Full Member
Bugünkü forumda gayet güzel Ekim konuları açılıyor sizin saç ekimimizde maşallah çok güzel olmuş hatta sizin saç ekiminizi baya beğendim diyebilirim önce çizgi müthiş sıklık harika çok temiz çok planlı profesyonel bir çekim olmuş umarım sonucumuzda gayet başarılı olur
Çok teşekkür ederim üstad senin beğenmen benim için çok önemliydi :)
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
her zamanki gibi asuman hair kalitesi resimlere yansımış hayırlı olsun en güzel sonucu almanız dileği ile konunuzu takipteyim.

Kellüminati

• Full Member
her zamanki gibi asuman hair kalitesi resimlere yansımış hayırlı olsun en güzel sonucu almanız dileği ile konunuzu takipteyim.
Teşekkür ederim sağolun.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

Murat0505

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Güzel sık bir ekim olmuş on cizginizide beğendim sonucuda güzel olur inşallah sonuna kadar paylaşım yapmayı unutmayın lütfen

Kellüminati

• Full Member
Güzel sık bir ekim olmuş on cizginizide beğendim sonucuda güzel olur inşallah sonuna kadar paylaşım yapmayı unutmayın lütfen
Teşekkürler sağolun.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

niremba

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekiminiz hayırlı olsun planlama çok güzel duruyor.Benim üç aya yaklaştım aynı merkezde operasyonu oldum.Artık sabır zamanı.
  • Ekim Tarihi: 23/06/2022
  • Ekim Merkezi ismi Asumanhair
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 46
  • Medikal Tedavi Proscar 1/4 Kerozan Alpha Lipoic Asid ,Demir,B vitamini,L arginin

Kellüminati

• Full Member
Ekiminiz hayırlı olsun planlama çok güzel duruyor.Benim üç aya yaklaştım aynı merkezde operasyonu oldum.Artık sabır zamanı.
Çok teşekkür ederim bende sizin sürecinizi takip ediyorum umarım güzel sonuç alırız.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun hocam, Asuman hocamız inci gibi işlemiş yine maşallah.

Sakaldan ekimi ilgiyle takip ediyor olacağım, benim ekim için iki seans planlamıştık ikinci seans için sakaldan alacağını ifade etmişti hocamız.

Çok güzel bir sonuç almanız dileğiyle. Sağlıcakla kalın.
  • Ekim Tarihi: 01.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia, Propecia, Revita, Prozinc Plus, Konazol, Redoxon vs

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
elmas gibi işlenmiş sıklık çok iyi ön çizgi planlaması güzel aralara çok iyi girilmiş nokta kadar boşluk kalmamış vertekside begendim ama şunu belirtmek isterim sakaldan alıma karşıyım ilk ekim çünkü bence sakala gerek yoktu genel olarak planlama başarılı
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
elmas gibi işlenmiş sıklık çok iyi ön çizgi planlaması güzel aralara çok iyi girilmiş nokta kadar boşluk kalmamış vertekside begendim ama şunu belirtmek isterim sakaldan alıma karşıyım ilk ekim çünkü bence sakala gerek yoktu genel olarak planlama başarılı

Hocam sanırım ikinci ekimde sakalı daha çok ön plana alıyorlar. Arkadaşın açıklığı az olduğu için mi ilk ekimde aldı bilmiyorum.
Çünkü ben asuman hocaya sakaldan da alalım dediğimde, sizin ikinci ekiminizde sakaldan destek alacağız demişti. Ama merakla bekliyorum arkadaşımızın ekiminde nasıl bir gelişim gösterecek.
  • Ekim Tarihi: 01.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia, Propecia, Revita, Prozinc Plus, Konazol, Redoxon vs

Kellüminati

• Full Member
Hayırlı olsun hocam, Asuman hocamız inci gibi işlemiş yine maşallah.

Sakaldan ekimi ilgiyle takip ediyor olacağım, benim ekim için iki seans planlamıştık ikinci seans için sakaldan alacağını ifade etmişti hocamız.

Çok güzel bir sonuç almanız dileğiyle. Sağlıcakla kalın.
Çok teşekkür ederim james hocam, sizin sürecinizi de ilgiyle takip ediyorum umarım güzel sonuçlar alırız.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

Facebook Twitter Instagram