Gönderen Konu: 02.08.2022 Asuman Hair Clinic Saç Ekimim [4500 Greft] [25 Yaş]  (Okunma sayısı 4353 defa)

Lievilian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese iyi forumlar,
Başlıkta belirttiğim üzere yaklaşık 1 hafta önce bir saç ekimi operasyonu geçirdim.Yaklaşık 5-6 aydır saç ekimi yaptırmak için cesaret topluyorum aklımdaki soru işaretlerini bu forumdan araştırarak giderdim.
İstanbulda ikamet etmekteyim. Merkez olarak öncelikle Serkan Aygın tavsiyesi aldım.Bizzat arkadaşım ektirdi ve mutluydu süreçten. Benim de aklımdaki isim Asuman hanımdı fakat ikisi arasında çok git-gel yaşadım
fakat sonunda Asuman hanımın ekimde daha fazla rol almasından dolayı Asuman hanımı'da karar kıldım.

Ekimi kısaca özet geçmem gerekirse

8.30 da Pendik Özel Yüzyıl Hastahanesindeydim ben girdiğimde bir hasta daha vardı(Günde sanırım 2 hasta alıyorlar).Daha sonrasında Asuman hanım geldi önce diğer hastanın saç planlaması yapıldı.Daha sonra benim saç planlamam yapıldı.Planlama yapılırken tüm kararı Asuman hanıma bıraktım. Planlamadan sonra ekim için traş yapıldı ve kan alındı.Kan prp için ve 3 veya 4 adet test kiti vardı onlar için gerekli.
Daha Sonrasında aneztezi yapıldı genel olarak acı eşiğim yüksektir bu yüzden bu aşamada herhangi bir zorluk yaşamadım.
Daha sonrasında kök alım işlemine başlanıldı saç derim yumuşak olduğu için bu kısımda birazcık güçlük yaşandı sanırım en azından konuşmalar öyleydi ama sorduğumda bir sorun olmadığını sadece yavaşlattığı söylendi.Kökalımını genellikle 2 kişi gerçekleştirdi Asuman hanım da bu süreçte büyük bir zaman diliminde kök alımının bizzat içerisindeydi.

Öğlen 2 gibi kök alımı bitti yemek molası verildi yemek molasından sonra tekrardan ekim alanına aneztezi yapıldı ve Asuman hanım tüm kanalları kendisi açtı.Ve yine 2 kişilik ekiple beraber saç ekimi gerçekleşti

Donör bölgemde 2-3 lü greftlerin yoğun olduğu söylendi bunun kapatıcılık açısından olumlu olduğu söylendi.

Ekimin dışında Asuman hanım ve ekibi için yorum yapmam gerekirse harika bir deneyimdi. Tüm çalışanlar ilgili güzel yüzlüydü. Asuman hanım ise forumda anlatılan kadar varmış sağolsun ekimin her aşamasına eli değdi ve bu durum gerçekten insana güven veriyor.

İlaç olarak klinik size Fito krem,corsapin,ağrı kesici ve iltihap önleyici ilaç veriyor.

Bunun dışında Prozinc şampuan + losyon, bephantol losyon, batıkon, xpecia ,redoxanı siz temine ediyorsunuz

Saç ekimimin üstünden 1 hafta geçtiği için direk fotoğrafları atıyorum.

Ekim öncesi fotoğraflar

Lievilian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 02.08.2022 Asuman Hair Clinic Saç Ekimim [4500 Greft] [25 Yaş]
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2022, 12:46:43 »
Ekim Günü

Lievilian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2022, 12:48:50 »
6.GÜN EKİM ALANI VE DONÖR BÖLGE

Yorumlarınızı bekliyorum

niremba

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2022, 12:56:02 »
Ekimin hayırlı olsun kardeşim.Ben de aynı yere Ekim yaptırdım.Senden 50 gün kadar ilerdeyim.Acikkigin avantajlı duruyor.İnsalalh iyi sonuç alırsın.Senin saçlı derin yumusakmis aksine benimki de çok sertti zorlu bir süreç oldu.Umarim iyi sonuç alırsın.

.
  • Ekim Tarihi: 23/06/2022
  • Ekim Merkezi ismi Asumanhair
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 46
  • Medikal Tedavi Proscar 1/4 Kerozan Alpha Lipoic Asid ,Demir,B vitamini,L arginin

Lievilian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2022, 13:03:02 »
Teşekkür ederim.İnşallah siz de iyi sonuç alırsınız konunuzu takipteyim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Ağustos 2022, 14:03:56 »
Donör bölgemde 2-3 lü greftlerin yoğun Olması güzel saç ortaşamasının yüksek olduğuna işaret bu da kapatıcılığın iyi olacağı anlamına gelir saçların için

Genel bir sıklaştırma yapılmış saçlarının arasına ciddi şekilde girilmiş ve güzel temiz profosyonelce yapılmış tabi bu genel sıklaştırmalarda kendi saçalrın da zayıflar bunun için aldığın medikal bir ürün varmıdır? Olsa iyi olur

Güzel temiz bir saç ekimi inşallah çok güzel sonuç alırsın

Bu kadar özenli kaliteli güzel bir anlatımla saç ektirmeyi düşenen arkadaşlar güzel bir konu hazırladığın için teşekkür ederiz özverinden dolayı.
Global Moderator

Heptwo

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2022, 14:18:44 »
merkez seçiminiz açıklığınız için çok uygun olmuş  benim gördüğüm tek olumsuzluk saç telleri biraz ince galiba. onun dışında güzel bir sonuç alacağınızı düşünüyorum.

Lievilian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2022, 14:51:12 »
Donör bölgemde 2-3 lü greftlerin yoğun Olması güzel saç ortaşamasının yüksek olduğuna işaret bu da kapatıcılığın iyi olacağı anlamına gelir saçların için

Genel bir sıklaştırma yapılmış saçlarının arasına ciddi şekilde girilmiş ve güzel temiz profosyonelce yapılmış tabi bu genel sıklaştırmalarda kendi saçalrın da zayıflar bunun için aldığın medikal bir ürün varmıdır? Olsa iyi olur

Güzel temiz bir saç ekimi inşallah çok güzel sonuç alırsın

Bu kadar özenli kaliteli güzel bir anlatımla saç ektirmeyi düşenen arkadaşlar güzel bir konu hazırladığın için teşekkür ederiz özverinden dolayı.

Teşekkür ederim. xpecia ve redoxon dışında birşey kullanmıyorum bu konuda tavsiyelere de açığım (finas kullanmayı düşünmüyorum) onun dışında pharmaton kullanıyorum saça ne kadar katkısı var bilmiyorum ama gündelik olarak kullanıyorum.
20.Günden sonra prozinc losyon kullanmaya başlayacağım hali hazırda 2 şişe rogainim var köşede bekliyor onu da kliniğe sorucam forumda birkaç kişiye saç çıkış aşamasında minoxil önermişler ben de kullanırım
bunun dışında dediğim gibi önerilere açığım takviye konusunda biotin alacaktım ama xpecia günde 2 kere kullandığım için 5000 mg alıyorum diye almadım bidaha

Lievilian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Ağustos 2022, 14:52:24 »
merkez seçiminiz açıklığınız için çok uygun olmuş  benim gördüğüm tek olumsuzluk saç telleri biraz ince galiba. onun dışında güzel bir sonuç alacağınızı düşünüyorum.

Aynen saçlarım biraz ince yapılı malesef.İyi dileklerin için teşekkür ederim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 09 Ağustos 2022, 15:09:33 »
Teşekkür ederim. xpecia ve redoxon dışında birşey kullanmıyorum bu konuda tavsiyelere de açığım (finas kullanmayı düşünmüyorum) onun dışında pharmaton kullanıyorum saça ne kadar katkısı var bilmiyorum ama gündelik olarak kullanıyorum.
20.Günden sonra prozinc losyon kullanmaya başlayacağım hali hazırda 2 şişe rogainim var köşede bekliyor onu da kliniğe sorucam forumda birkaç kişiye saç çıkış aşamasında minoxil önermişler ben de kullanırım
bunun dışında dediğim gibi önerilere açığım takviye konusunda biotin alacaktım ama xpecia günde 2 kere kullandığım için 5000 mg alıyorum diye almadım bidaha

Anladım dostum sıklaştırma ekimi olduğu için söyledim.
Sen kendin için ne doğruysa ne istiyorsan onu kullanırsın zaten.
Global Moderator

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #10 : 09 Ağustos 2022, 15:27:11 »
Umarım iyi bir sonuç alırsınız, her şey harika görünüyor.

Moralinizi bozmak istemem ama kendi saçınız çok da dönülmeyecek durumda değilmiş, tedavi ile ekilmiş gibi sonuç almış bir çok örnek var, daha öncesinde tedavi uyguladınız mı merak ettim. Ayrıca ekilen saçlar da erken ekildiği durumlarda döküleceği varsa dökülebiliyor, o yüzden riskli bir ekim olmuş.

Lievilian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 09 Ağustos 2022, 15:35:51 »
Umarım iyi bir sonuç alırsınız, her şey harika görünüyor.

Moralinizi bozmak istemem ama kendi saçınız çok da dönülmeyecek durumda değilmiş, tedavi ile ekilmiş gibi sonuç almış bir çok örnek var, daha öncesinde tedavi uyguladınız mı merak ettim. Ayrıca ekilen saçlar da erken ekildiği durumlarda döküleceği varsa dökülebiliyor, o yüzden riskli bir ekim olmuş.

Fotoğraftaki ışıktan dolayı mı bilmiyorum biraz açıklıklar kapalı fotoğrafta normalde daha seyrek birde ön çizgi benim moralimi aşırı bozuyordu açıkcası daha önce minoxidil kullandım 6 ay kadar saçım toparladı fakat ön çizgi yine açıktı
Referans olması adına bir adet önden fotoğraf atayım

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2022, 16:30:21 »
Vaktiniz varsa aşağıda resimlerle gösterilen 1cm x 1cm kare bir alan yapıp saçınıza tutabilir misiniz ?

cm'ye ne kadar ekim yaptıklarını görmüş oluruz....
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Lievilian

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 09 Ağustos 2022, 17:17:07 »
Vaktiniz varsa aşağıda resimlerle gösterilen 1cm x 1cm kare bir alan yapıp saçınıza tutabilir misiniz ?

cm'ye ne kadar ekim yaptıklarını görmüş oluruz....

Kabuk dökümünden sonra yaparım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 09 Ağustos 2022, 18:07:41 »
Kabukları dökerken yanlız saç tellerinden dökülende olur %10 daha koymalısın çıkan sayıya
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram