Gönderen Konu: Uzun saç Kısa saç ve Kellik  (Okunma sayısı 1253 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Uzun saç Kısa saç ve Kellik
« : 31 Ağustos 2020, 16:04:15 »
Selamlar sizce erkek tipi dökülme yasayan biri  saçlarını uzun tutması ona dezavantaj sağlar mı? Veya hali hazırda tedavi uygulayan biri için topical tedaviler de kısa saça daha rahat  uygulanıyor uzun saç da ovalama hareketleri ile deriden ziyade saça bulaşıyor losyonlar bu da Fire olmasına sebep veriyor sanki.

Sonuçta kelliğin ana sebebi kıl köklerinin beslenememesi, saç uzunluğu arttıkça beslenmesi daha da mı güçleşir kısayken daha kalın saç üretebilirken deri, uzayan saç da saçlar incelebilir mi?

Ya saç uzun olduğu için gözüme batıyor ya da gerçekten saç uzadıkça dökülmeye çok daha meyilli
Diğer yandan seyrek alana ister istemez gölgeleme yapıyor saçı hiç bir türlü taramasan bile bu da bizim gibiler için avantaj.

Snowly12

• Hero Member
Ynt: Uzun saç Kısa saç ve Kellik
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2020, 16:40:15 »
Selamlar sizce erkek tipi dökülme yasayan biri  saçlarını uzun tutması ona dezavantaj sağlar mı? Veya hali hazırda tedavi uygulayan biri için topical tedaviler de kısa saça daha rahat  uygulanıyor uzun saç da ovalama hareketleri ile deriden ziyade saça bulaşıyor losyonlar bu da Fire olmasına sebep veriyor sanki.

Sonuçta kelliğin ana sebebi kıl köklerinin beslenememesi, saç uzunluğu arttıkça beslenmesi daha da mı güçleşir kısayken daha kalın saç üretebilirken deri, uzayan saç da saçlar incelebilir mi?

Ya saç uzun olduğu için gözüme batıyor ya da gerçekten saç uzadıkça dökülmeye çok daha meyilli
Diğer yandan seyrek alana ister istemez gölgeleme yapıyor saçı hiç bir türlü taramasan bile bu da bizim gibiler için avantaj.

Benim deneyimledigim kadariyla yanlarin uzun olmasi ust tarafi biraz seyrek gosteriyor ama sabredip komple uzattigimizda(omuz) kapaticiligi yuksek oluyor. Sac dokulmesi icin evet yeterli bakim olmazsa daha fazla dokuluyor bence cunku uzun saci beslemekle 3 numara saci beslemek ayni degil. Cok ugrasmalisin. Ama tabi bu dokulme genetik degil kopma. Tirnak kirilmasi gibi. Benim bir arkadasim vardi 2 sene uzun sacli takildi saci seyrekti ama oyle kel diyebilecegimiz bir tip degildi. Sacini ne zaman kestirdi oluk oluk dokup kel kaldi 🙂 tabi tesadufte olabilir. Ama kendimddn konusursam ben uzun tuttugumda bir sorunla karsilasmadim hocam.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2020, 00:33:32 »
Benim deneyimledigim kadariyla yanlarin uzun olmasi ust tarafi biraz seyrek gosteriyor ama sabredip komple uzattigimizda(omuz) kapaticiligi yuksek oluyor. Sac dokulmesi icin evet yeterli bakim olmazsa daha fazla dokuluyor bence cunku uzun saci beslemekle 3 numara saci beslemek ayni degil. Cok ugrasmalisin. Ama tabi bu dokulme genetik degil kopma. Tirnak kirilmasi gibi. Benim bir arkadasim vardi 2 sene uzun sacli takildi saci seyrekti ama oyle kel diyebilecegimiz bir tip degildi. Sacini ne zaman kestirdi oluk oluk dokup kel kaldi 🙂 tabi tesadufte olabilir. Ama kendimddn konusursam ben uzun tuttugumda bir sorunla karsilasmadim hocam.
Saç kopsada yenisi çıkması için  dökülsede belli bir süre sonra alan kelleşiyor ben takviyeler almama rağmen saç uzatmak sıkıntı gibi geliyor. Sizin o arkadaşınız büyük ihtimalle alttan alta sacları seyreklesip kelleşmisti uzun saç kamufule etti kestirince saçlarım döküldü gibi gözüktü ama olan günyüzüne cıktı bence, misal kel adayları ilk gerçeği askerde öğrenir  sacları makina ile vurduklarında çıkar😀
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2020, 00:46:57 »
Bu konuyu ben de merak ettim, bilgili biri cevaplarsa çok memnun olurum.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2020, 04:33:30 »
Arkadaşlar kısa uzun inanın hiç farketmiyor. Uzun yıllar uzun saç kullandım ve saçları topuz şeklinde bağlıyordum. Daha 4 - 5 ay önce kısalttım yine uzamaya başladı. Saç uzun olursa dökülenler daha çok gözünüze çarpar. Tek fark bu

Kısa veya uzun saçın beslenmesi arasında bir fark yok. Böyle bir ayrım söz konusu değil. Örneğin ben 3 yıldır Minoksidil kullanıyorum ve uzunken uygulamakta zor değil sonuçta saçını ayırıp kafa derine spreyi dayayıp sıkıyorsun. Yani direkt kafa derisine.

Kısa kullanmaya başladıktan sonra da kullanım açısından bir fark yok hatta uzun saça uygulamak daha kolay. 0 numara yapmadığınız sürece kullandığınız topikal uygulamalar illaki kafa derisi dışında saça da geliyor ve bu uzun kısa saç olarak bir fark yaratmıyor.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2020, 06:06:17 »
omuzlarıma kadar saçım var, çok dökülüyodu ama bana saçları kestir kel kalcan diyenlerin hepsi kel kaldı ben hala nw3üm. bence de alakası yok.

Facebook Twitter Instagram