Gönderen Konu: Saçlarımın kısa süredeki değişimi - Sürekli yeni resimler atacağım  (Okunma sayısı 5612 defa)

nazimx

• Jr. Member
  • **
1 yıldır saçlarımdaki dökülmeyi ve pullanma sorununu son 1 ay içerisinde ciddi oranda azalttım ancak şimdide saçlarım çok cansız ve ölü duruyor. Bugün tarihli resimlerde saçımı 1 saat önce yıkamama rağmen özellikle şakak bölgeleri hacimsiz ve yağlı görünüyor. Her gün saçlarımı yıkamak zorunda kalıyorum. Bu konuda tavsiyeleriniz nedir?
Genel Bilgiler:
Boy:1.75
Kg:60
Cilt ve saç tipi: İnce telli,seyrek saçlar ve çabuk yağlanan cilt
Doktorun Teşhisi : D Vitamini eksikliği ve Saç egzaması

Güncel olarak kullandığım ilaçlar :
Vichy Dercos Kepeğe Karşı Etkili Bakım Şampuanı
Ampül Şeklinde D Vitamini
Kerozan 5+5 Tablet

nazimx

• Jr. Member
  • **
Devamı

nazimx

• Jr. Member
  • **
Devamı

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
sürekli olarak dökülme genetik bir şey yapamazsın diyenlere gelsin bu konu  :) her ne kadarda genetikte olsa bazen basit tedavilerle dökülme frenlenip hatta dökülenler geri gelebiliyor.senin bu resimlerde buna güzel bir kanıt olmuş.
saçlar güzelce toparlamış kullandığın vitamin ilacı ve kepek önleyici şampuan ile yaramış.vitaminin içindeki çinko büyük ihtimal kurtardı senin saçları.
benim tedavinde anlamadığım tek nokta neden konazol gibi bir şampuan değilde vichy ?

nazimx

• Jr. Member
  • **
Konazolu ben 2 yıl önce bilinçsiz bir şekilde sürekli günlük şampuan olarak kullandım. Saçlarımın bağışıklık kazandığını düşünüyorum eskiden 1 yıkamada kepeği kafamdan silerken şimdi öyle olmuyor.

Vihy şampuan günlük kullanım için uygun ve saçımı ciddi manada tertemiz ediyor pullanma ve kepekten eser yok ama saçlarım çabuk sönüyor.

15 gün daha bu şekilde devam edip 4 seanslık prp tedavisine başlayıp başka şampuana geçeceğim vichyi haftada 1 gün destek olarak kullanacağım.

thekooks

• Jr. Member
  • **
1 ay gibi kısa bir sürede iyi sonuç almışsınız. Bir de kan testini tekrar yaptırdınız mı ?

thekooks

• Jr. Member
  • **
sürekli olarak dökülme genetik bir şey yapamazsın diyenlere gelsin bu konu  :) her ne kadarda genetikte olsa bazen basit tedavilerle dökülme frenlenip hatta dökülenler geri gelebiliyor.senin bu resimlerde buna güzel bir kanıt olmuş.
saçlar güzelce toparlamış kullandığın vitamin ilacı ve kepek önleyici şampuan ile yaramış.vitaminin içindeki çinko büyük ihtimal kurtardı senin saçları.
benim tedavinde anlamadığım tek nokta neden konazol gibi bir şampuan değilde vichy ?

O dediklerinizin çoğu genetik veya dht ile alakalı. Onlar için geri dönüşü olmuyor. Bu arkadaşın sorunu saçkıran. Genelde vitamin eksikliğinde saçkıran yaşanır. Arkadaşın sakal ve kaşlarıda muhtemelen aynı sorundan muzdarip.

ye2525

• Full Member
O dediklerinizin çoğu genetik veya dht ile alakalı. Onlar için geri dönüşü olmuyor. Bu arkadaşın sorunu saçkıran. Genelde vitamin eksikliğinde saçkıran yaşanır. Arkadaşın sakal ve kaşlarıda muhtemelen aynı sorundan muzdarip.
Genetik dokulmede finas ise yariyor 3 ayda benim verteksi duzeltti finas

thekooks

• Jr. Member
  • **

Yan etkileri olan ilaçlar ne kadar sağlıklı orası tartışılır tabi. Yine de kullanılabilir.

nazimx

• Jr. Member
  • **
1 ay gibi kısa bir sürede iyi sonuç almışsınız. Bir de kan testini tekrar yaptırdınız mı ?

Hayır ayın 10'unda randevum var. Tekrar yaptıracağım ona göre ilaç tedavisine devam edeceğim.

Sakal ve kaşlarda her hangi bir sorun yok. Saçlarım yıkamadan yıkamaya hala 30 40 tel dökülüyor gün geçtikçe biraz daha azalacağını umuyorum inşallah. Şakaklarda ki ve arka taraftaki seyrekliğe çözüm bulamadım. Birde saçlarım çabuk yağlanıyor teller ince olduğu için.

paratoner

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları

Kardeşim bıraktın mi peki finasi. Bırakınca nasıl olacak acaba. Benimde vertex var ama xpecia kullanınca bile hemen tuyleniyor

ye2525

• Full Member
Kardeşim bıraktın mi peki finasi. Bırakınca nasıl olacak acaba. Benimde vertex var ama xpecia kullanınca bile hemen tuyleniyor
Devam ediyorum hala

Burakcan

• Full Member

saçkıran ne alaka sana tavsiyem saç kıranın görsellerine bakıp nasıl bir şey olduğunu anlaman.
saç kıran immun sistemin durduk yerde saç köklerine saldırması ile ilgili bir hastalık .bozuk para şeklinde dökülmeler olur ,tedavisinde kortikosteroidler kullanılır çoğu zaman.

thekooks

• Jr. Member
  • **
saçkıran ne alaka sana tavsiyem saç kıranın görsellerine bakıp nasıl bir şey olduğunu anlaman.
saç kıran immun sistemin durduk yerde saç köklerine saldırması ile ilgili bir hastalık .bozuk para şeklinde dökülmeler olur ,tedavisinde kortikosteroidler kullanılır çoğu zaman.

Bölgesel dökülme varsa genelde saçkırandır. Genelde saçlar beyazlar ve minyatürleşir sonra dökülür. Düzeltilince ise sorun geçer.

nazimx

• Jr. Member
  • **
tedaviye başlayalım 1.5 ay oldu yukarıdaki resimlerde de görüldüğü gibi saçlarımdaki genel dökülme ciddi anlamda durdu yanlar ve üstler kalınlaştı seyrek yerler kapanmaya devam ediyor ancak saçımın arka tarafında yani vertex bölgesinde saç tellerim hala çok ince ve ciddi oranda dökülmeye devam ediyor. normal midir yapmam gereken bir şey var mı? zamanla düzelir mi acaba?

Facebook Twitter Instagram