Gönderen Konu: Saçta renk değişimi ve kellik ilişkisi ?  (Okunma sayısı 669 defa)

Voice

• Full Member
Saçta renk değişimi ve kellik ilişkisi ?
« : 06 Nisan 2021, 12:37:26 »
Mesela benim lise 2 ye yani 15-16 yaşına kadar bildiğiniz koyu turuncu renkmiş. Şimdi ise saçım tam olmasada artık koyu kahveye döndü yaş 21.
Bu aralar da dökülme başladı son 1 senedir, şimdi saçın koyulaşması dht ile alakalı mı ?

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Saçta renk değişimi ve kellik ilişkisi ?
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2021, 13:10:25 »
 tersi.genelde sarısınların dokuluyor dokulme ile mücadele eden ürünler kafayı karartıryor bence.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Voice

• Full Member
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2021, 17:17:21 »
tersi.genelde sarısınların dokuluyor dokulme ile mücadele eden ürünler kafayı karartıryor bence.
Hocam ürün kullanmadım. Saçlar koyu turuncudan koyu kahveye yaklaştı. Hala biraz turunculuk var. Merak ettim sorim dedim
  • Yaşınız 21

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2021, 17:31:19 »
Ben sarisinim dokulen bolgelerim platin renginde. Aslinda mukemmel renk aldilar ama tabi dht etkisi 😂
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2021, 17:37:08 »
 normalde dht saça canlılık verir.ama bizde reseptöre yani alıcıya bağlanıo kokun dibinde bağlı kalıp kökü kurutuo.normalde köke dokunup geri döner canlılık verir saça ama müsafirliğe kalınca repsetörler onu oraya bağlayınca kellik oluşuyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2021, 20:42:56 »
Benim saçım 18 yaşına kadar düz gibiydi. 19-20 yaşında dalgalı oldu. Genetik dökülmeye bağlamaya çalışıyorum durumu ama o da mantıksız. Çünkü ensemdekiler de aynı şekilde incelmesi olmamasına rağmen dalgalı.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Facebook Twitter Instagram