Gönderen Konu: sürekli saçla oynamak saçı döker mi?  (Okunma sayısı 5279 defa)

Leonidas

• Hero Member
sürekli saçla oynamak saçı döker mi?
« : 17 Kasım 2020, 18:52:31 »
arkadaşlar aileme göre saçlarımı ben döktüm :)
onlara göre bunun sebebi benim :)
çünkü bi dönem aşırı stresliydi benim için. ve stresten saçlarımla oynamaya başlamıştım.
özellikle tepe bölgesinde ki saç telleriyle oynuyordum. o dönem gerek stres gerek başka etkenler saçım felaket döküldü.
aileme göre de işte bu yüzden saçlarla oynadım diye ben döktüm :D
ama halbuki abimin saçları da aynı sekilde benimle. diyorum abim de mi saçlarıyla oynadı ? o zaman cevap veremiyolar işte.
ama ben bir kaç yerde daha duydum saçla sürekli oynamak dökebilir, kökleriyle özellikle haşırneşir olununca acaba böyle bişe olma ihitimali var mı sizce ?

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: sürekli saçla oynamak saçı döker mi?
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2020, 19:02:01 »
Sanmıyorum böyle bir şey olmaz. Sen döksen bile koparak dökülme olur o kök derinin altında köke saldıran da DHT .

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2020, 19:15:03 »
Sanmıyorum böyle bir şey olmaz. Sen döksen bile koparak dökülme olur o kök derinin altında köke saldıran da DHT .

bazen bilincsiz bir sekilde çektiğim de oluyordu aşırı stresli durumlarda.
ama bu böyle yolma gibi değil. hafif hafif o saç telinin parmaklarda gezinme durumunu hissedecek sekilde.
ama ne yalan söleyim böyle yaparken çok fazla saç geliyodu elime. bi ara ailem beni bile inandıracaktı benim yolarak döktüğüme..

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2020, 19:23:13 »
bazen bilincsiz bir sekilde çektiğim de oluyordu aşırı stresli durumlarda.
ama bu böyle yolma gibi değil. hafif hafif o saç telinin parmaklarda gezinme durumunu hissedecek sekilde.
ama ne yalan söleyim böyle yaparken çok fazla saç geliyodu elime. bi ara ailem beni bile inandıracaktı benim yolarak döktüğüme..
Mantık şu DHT saç köküne saldirdikca o saçın kök içindeki uzunluğu zamanla kısalıyor. Kisaldikca oynarken vs dokulmesi daha kolay oluyor. Sen oynadığında gelen saç sen çektiğin için değil zaten kökün zayıfladığı için geliyor. sen oynadıktan sonra yine çıkar ama DHT saldirdikca daha zayıf ve ince çıkar.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2020, 22:21:26 »
Mantık şu DHT saç köküne saldirdikca o saçın kök içindeki uzunluğu zamanla kısalıyor. Kisaldikca oynarken vs dokulmesi daha kolay oluyor. Sen oynadığında gelen saç sen çektiğin için değil zaten kökün zayıfladığı için geliyor. sen oynadıktan sonra yine çıkar ama DHT saldirdikca daha zayıf ve ince çıkar.

Anladım hocam ben yine de ellememeye çalışayım o zaman ama baya alışmışım valla tik gibi bişe oldu bu bende

Zeljzko_60

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2020, 23:15:36 »
Dökülcek olan zaten dökülüyor genetik sebeple, oynadıkça da süreç hızlanıyor hocam sadece. Benim de sınav senemde başlamıştı dökülmem. Dökülmeyi fark ettikten sonra sürekli saçımla oynamaya, incelemeye başlamıştım. Belki yine dökülücekti aynı şekilde belki de süreci hızlandırdım bilmiyorum.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2020, 00:36:49 »
Dökülcek olan zaten dökülüyor genetik sebeple, oynadıkça da süreç hızlanıyor hocam sadece. Benim de sınav senemde başlamıştı dökülmem. Dökülmeyi fark ettikten sonra sürekli saçımla oynamaya, incelemeye başlamıştım. Belki yine dökülücekti aynı şekilde belki de süreci hızlandırdım bilmiyorum.

Olabilir hocam en doğrusu el deymemek bence elimden geldiği kadar dokunmicam ama bazen Farkında olmadan atıyorum elimi tik gibi bişe oldu bende bu

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2020, 15:09:36 »
sürekli saçlar oynamak dökmez

sürekli fön : döker

sauna : zayıflatır döker

buhar odası zayıflatır döker

çok fazla sıcak su zayıflatır

soğuk su toparlar

dondurucu sprey   sekillendiriciler döker günlük yıkama gerektirir

saçı çok fazla uzatmak döker

saçı şampuanlıktan sonra ıyı durulamamak saçları zayıflatır iyi durulamak gerekir şampuan kalmayacak
Global Moderator

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 18 Kasım 2020, 16:26:19 »

soğuk su toparlar

saçı şampuanlıktan sonra ıyı durulamamak saçları zayıflatır iyi durulamak gerekir şampuan kalmayacak
Bunların hiçbirisi genetik dökülmeyi hızlandırmaz Hintel hocam ya da bir insanın saçlarını incelterek dökmez en fazla yıpratır.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 18 Kasım 2020, 16:39:48 »

soğuk su toparlar

duştayken saçın dökülmüş bölgesine 1-2 dakika boyu çok soguk su tutmak fayda sağlar mı acaba ?
bazen o kadar soguk oluyoki su kökler dondu sanıyorum başım uyusuyor :) yarar saglayalım derken zarar vermeyelim abi?

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 18 Kasım 2020, 17:29:04 »
duştayken saçın dökülmüş bölgesine 1-2 dakika boyu çok soguk su tutmak fayda sağlar mı acaba ?
bazen o kadar soguk oluyoki su kökler dondu sanıyorum başım uyusuyor :) yarar saglayalım derken zarar vermeyelim abi?

Soğuk suyu uzun süre tutmayın, saç nezlesi olursunuz bu sefer acı, iğne batma hissi olur. Ben saçımı yıkıyordum soğuk suyla kafam donuyordu. Ozaman kafamda yanma hissi vardı. Doktora gittim hiç bir şey bulamadı. Sonra soğuk suyu bırakıp ılık suya geçtim. Yanma ve iğne batma hissi geçti.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 18 Kasım 2020, 19:28:17 »
Soğuk suyu uzun süre tutmayın, saç nezlesi olursunuz bu sefer acı, iğne batma hissi olur. Ben saçımı yıkıyordum soğuk suyla kafam donuyordu. Ozaman kafamda yanma hissi vardı. Doktora gittim hiç bir şey bulamadı. Sonra soğuk suyu bırakıp ılık suya geçtim. Yanma ve iğne batma hissi geçti.

En soguk haliyle 1 dakika sayıyorum içimden.
Ama Tek bölge değil mesela tuttuğum alan çok soğuyunca başka yere geçiyorum.

Facebook Twitter Instagram