Gönderen Konu: Saçlarımın kısa hali dökülüyor mu?  (Okunma sayısı 1558 defa)

dat56542

• Yeni üye
  • *
Saçlarımın kısa hali dökülüyor mu?
« : 07 Aralık 2020, 22:34:23 »
Öncelikle iyi akşamlar
Saçlarımı daha önce atmıştım sorn yol demiştiniz yaş 16
Saçlarımı kestirdim ondan önce sert bir şekilde çekince 4 tel fln geliyordu 5 ,6 kere böyle çekiyordum 20 tel fln oluyordu
Şuan ki tepe bölgesinin resmini koyacağım.
Önlerde hiç sorun yok tel bile düşmüyor neredeyse

Dionx

• Full Member
Ynt: Saçlarımın kısa hali dökülüyor mu?
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2020, 23:10:31 »
Kanka sert cekersen gelmesi normal. Tepen normal gözüküyor, acilmis diyemem.
  • Yaşınız 30

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2020, 23:13:42 »
Tepe seyrelmis gibi

dat56542

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2020, 23:21:44 »

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2020, 13:04:56 »
Vertex kanaatimce normal, saçlar da gayet sağlıklı diffuse filan da yok ve saç dökülme konusunda bence yenisin çünkü arkadaşlar da takdir edecektir ki androgenetik alopesi yani erkek tipi kellik umumiyetle şakaklardan başlar, erkek tipi kelliğe vakıf olmayanlar hep vertexi kontrol eder ama o ara Norwood 3 olduklarının farkına varmazlar. Ben de Norwood 2 iken sürekli vertexi kontrol ediyordum yanlış, bu illet şakaktan sinsice ilerler. Kuzenim aynı hataya düştü, devamlı vertexi kontrol etti, şakaklar gitti adamın. Özetle sıkıntı yok. Gregor tepe seyrelmiş gibi diyor, Gregor kendisinin de saç dökülmesi yaşadığını sanıyor ama 20'li yaşların sonunda nw 1.5 bile değil 😀 Kısacası içini ferah tut.
Sana yardımcı olması ve içini daha çok rahatlatması için Norwood Ölçeği inceleme videom:

Ve ayrıca sert çekişte uzun saçta eline 5-6 tel gelmesi de gayet normal. Yastıkta 40-50 tane yoksa endişe edecek bir şey yok. Benim agresif dökülmede 41 taneydi çarşafta. Eğer omzunuzu geçen, Barış Akarsu kadar uzun saçlara sahipseniz yastıkta 40 da normal olur çünkü o kadar uzun saçın uçları kırılır bir yerden sonra artık beslenemez.
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

dat56542

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Aralık 2020, 13:13:43 »
Vertex kanaatimce normal, saçlar da gayet sağlıklı diffuse filan da yok ve saç dökülme konusunda bence yenisin çünkü arkadaşlar da takdir edecektir ki androgenetik alopesi yani erkek tipi kellik umumiyetle şakaklardan başlar, erkek tipi kelliğe vakıf olmayanlar hep vertexi kontrol eder ama o ara Norwood 3 olduklarının farkına varmazlar. Ben de Norwood 2 iken sürekli vertexi kontrol ediyordum yanlış, bu illet şakaktan sinsice ilerler. Kuzenim aynı hataya düştü, devamlı vertexi kontrol etti, şakaklar gitti adamın. Özetle sıkıntı yok. Gregor tepe seyrelmiş gibi diyor, Gregor kendisinin de saç dökülmesi yaşadığını sanıyor ama 20'li yaşların sonunda nw 1.5 bile değil 😀 Kısacası içini ferah tut.
Sana yardımcı olması ve içini daha çok rahatlatması için Norwood Ölçeği inceleme videom:

Ve ayrıca sert çekişte uzun saçta eline 5-6 tel gelmesi de gayet normal. Yastıkta 40-50 tane yoksa endişe edecek bir şey yok. Benim agresif dökülmede 41 taneydi çarşafta. Eğer omzunuzu geçen, Barış Akarsu kadar uzun saçlara sahipseniz yastıkta 40 da normal olur çünkü o kadar uzun saçın uçları kırılır bir yerden sonra artık beslenemez.

Teşekkür ederim. Yastıkta nerdeyse hiç tel görmüyorum. Şakaklarda da sıkıntı yok

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Aralık 2020, 20:55:55 »

Sakallarım norwood 2.5 ve genel seyrelme var bende. Bu arkadaşı en iyi ben anlarım genetik dökülmesi başlamış erteler önlem almazsa çok pişman olur 20 yaşındayken

dat56542

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 10 Aralık 2020, 11:17:15 »
Teşekkür ederim. Yastıkta nerdeyse hiç tel görmüyorum. Şakaklarda da sıkıntı yok
Sakallarım norwood 2.5 ve genel seyrelme var bende. Bu arkadaşı en iyi ben anlarım genetik dökülmesi başlamış erteler önlem almazsa çok pişman olur 20 yaşındayken

Nasıl tedavi uygulamalıyım

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 10 Aralık 2020, 14:39:42 »
Saçların iyi duruyor.Geçenlerde bir arkadaşım bana liseden kalma fotoğrafımızı attı 15 yaşındayım o zaman ve şakaklarım boş ve şuanda şakak harici vertexler de filan sorunum yok 25 yaşındayım. Yani sen bırak genç yaşta bu kadar takmayı doğal bir şampuan kullan beslenmene dikkat et 25li yaşlara geldiğinde saç seyrelmelerin olursa o zaman tedavisine bakarsın.

dat56542

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 10 Aralık 2020, 16:31:17 »
Saçların iyi duruyor.Geçenlerde bir arkadaşım bana liseden kalma fotoğrafımızı attı 15 yaşındayım o zaman ve şakaklarım boş ve şuanda şakak harici vertexler de filan sorunum yok 25 yaşındayım. Yani sen bırak genç yaşta bu kadar takmayı doğal bir şampuan kullan beslenmene dikkat et 25li yaşlara geldiğinde saç seyrelmelerin olursa o zaman tedavisine bakarsın.

Teşekkür ederim. Birde bugün saçımı yıkamadan yağlıydı elimi atınca böyle 5 6 kere toplamda 15 tel fln koptu. Sonra yıkadım şampuanla ıslakken de elimi atınca dökülme yok kuruttum yine tel bile dökülmüyor çekince  Bu fazla yağlanma baya bir dert oldu nasıl kurtulabilirim

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2020, 12:26:52 »
Teşekkür ederim. Birde bugün saçımı yıkamadan yağlıydı elimi atınca böyle 5 6 kere toplamda 15 tel fln koptu. Sonra yıkadım şampuanla ıslakken de elimi atınca dökülme yok kuruttum yine tel bile dökülmüyor çekince  Bu fazla yağlanma baya bir dert oldu nasıl kurtulabilirim
Yağlanma karşıtı bir şampuan kullan dengeler kafanda ki yağlanmayı ben yağlanma için prozinc plus almayı düşünüyorum sende bir incele bu şampuanı istersen.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #11 : 11 Aralık 2020, 13:12:10 »
Genç arkadaşım bir saçlarınızda bir problem gözükmüyor. Saçlarınızı çekerek dökülme tespiti yapmanız doğru değil, ayrıca bu bir hastalıktır ilerlemesi can sıkıcı olabilir. Benimde sizin yaşlarınızda ön şakak bölgelerim dökülmüştü ve o yıllarda dökülmeler yaşayan bir kaç kişiye daha şahit olmuştum. Yani bu konuda içinizi rahatlatmak açısından yorum yapan birisi değilim ve oldukça netim. Gördüğüm kadarıyla saçlarınızda bir problem yok. Sakın saçlarım dökülecek diye bir takıntıya girmeyin ve hayatınızı yaşayın. Hassas zamanlarınız anlayabiliyorum ama gönlünüzü ferah tutun bir çok insanın saç bölgesi sizinki gibi. Yine de tedbirli olmakta iyi bir özelliktir takip edip saçlarınıza iyi bakmaya çalışın. Yağlanma seviyesi yüksekse günlük iyi bir şampuanla saçları yıkamanın iyi olduğunu düşünüyorum. Ben dökülmeleri fark ettikten sonra öyle yapmıştım. Bunu kural edindim ve halen de devam ediyorum. Ayrıca söyleyeyim şuan yaşım 33 ve saçlarım halen dökülmemiş durumda :).
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

🤣Hair_Prof

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 11 Aralık 2020, 13:25:01 »
Saçlarında dökülme yok orası cowlick (gül, dönemeç) diye tabir edilen, saçın farklı yönlerde ayrıldığı kısım.

XkralTr89

• Full Member
« Yanıtla #13 : 18 Kasım 2022, 13:28:41 »
Benim saçtada buna benzer çizgi var

Facebook Twitter Instagram