Gönderen Konu: Saçımın son hali konusunda yardım!  (Okunma sayısı 1210 defa)

tengrobalamaro

• Yeni üye
  • *
Saçımın son hali konusunda yardım!
« : 25 Ağustos 2020, 01:20:31 »
Abilerim kardeşlerim merhabalar herkese. Yaşım 21. 18 yaşımdan beri yoğun dökülme yaşıyorum. Fakat bu pandemi sürecinde agresif dökülme yaşamaya başladım. Bölge farketmeksizin her yerden dökülüyor. Saçım biraz yağlı fotoğraflarda. Dökülmeyi yavaşlatacak bir ilaç ya da tedavi önerisi olan var mı? Ailemde genetik dökülme var. Bir de kellik tipim konusunda bir fikir veriyor mu şu anki hali? NW7 ye dönüşecek falan diyebilir miyiz yani. Teşekkür ederim şimdiden

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Ynt: Saçımın son hali konusunda yardım!
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2020, 02:54:49 »
Merhaba hoşgeldin foruma, Ön taraf ağırlıklı kaybetmişsin saçını ama aynı zaman da retrograde tipi incelme de var kulak üstü  ve yan bölgeler de tepe de sorun pek sorun yok ama sinyalleri vermiş o da. Daha önce dermatolog yardımı almadıysan yine bir görün.
Tedavi konusunda anti androjen alman doğru olmaz yaşın çok genç hiç bir yasta tehlikesiz değil tabi ama 21 yaşın girmemesi gereken bir tehlike. Geriye Fda onaylı bir Minoxil etken maddeli spreyler kalıyor onun da getirisi götürüsü  var onları araştır kafana yatarsa başla  üç beş ay kullanmayacaksın çünkü uzun yıllar bir de procabil etken maddeli spreyler var minoxil kadar güçlü değil getirisi de götürüsü de daha hafif bir yardımcı diyelim. Xpecia ve Kerozan gibi multivitamin takviyelerine başlayabilirsin daha tüm vitamin minerallerin tam ise sade Saw palmetto ve Biotin de alabilirsin harici. Ve iğneleme yapmaya başla dermaroller veya dermastamp ile
Yanı özetle doktora git konuş muhtemel başlayacağın tedavi Minoxil/Procabil
 +Xpecia/Kerozan + Dermaroller/Dermastamp. Düzenli devam eder disiplinli ilerlersen gelişme katedersin kesinlikle bol şans.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2020, 05:49:43 »
Dökülme tipimiz çok benziyor yalnız senin önler bir tık incelmiş iğneleme yap ön taraflara banko iş yapar. Forumda saç masajı videosu var "Tedaviler" adlı konuda onu bul düzenli olarak hergün yap. Kulak önü benimde o şekilde bi tedavisi yok sanırım oranın genetiğin genetiği gibi bişey ben tiroidlerden zannediyordum tiroid geçti ondan değilmiş. Finasterid, minoxil, saw palmetto (kaliteli marka olmak şartıyla) gibi tedavi yöntemlerini araştır. İlk ikisini yaşından dolayı önermiyorum topikal tedavilere yönel beslenmene dikkat et mümkünse vitamin, tiroid değerlerinede baktır "iyi" bir dahiliye uzmanında.

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2020, 12:36:57 »
Bunu bilemeyiz. 21de saçlarım senden iyiydi. 29da nw3üm ve arka seyreliyor. Büyük ihtimal nw5 nw6lara gidecektir bu saç

tengrobalamaro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2020, 13:46:25 »
Merhaba hoşgeldin foruma, Ön taraf ağırlıklı kaybetmişsin saçını ama aynı zaman da retrograde tipi incelme de var kulak üstü  ve yan bölgeler de tepe de sorun pek sorun yok ama sinyalleri vermiş o da. Daha önce dermatolog yardımı almadıysan yine bir görün.
Tedavi konusunda anti androjen alman doğru olmaz yaşın çok genç hiç bir yasta tehlikesiz değil tabi ama 21 yaşın girmemesi gereken bir tehlike. Geriye Fda onaylı bir Minoxil etken maddeli spreyler kalıyor onun da getirisi götürüsü  var onları araştır kafana yatarsa başla  üç beş ay kullanmayacaksın çünkü uzun yıllar bir de procabil etken maddeli spreyler var minoxil kadar güçlü değil getirisi de götürüsü de daha hafif bir yardımcı diyelim. Xpecia ve Kerozan gibi multivitamin takviyelerine başlayabilirsin daha tüm vitamin minerallerin tam ise sade Saw palmetto ve Biotin de alabilirsin harici. Ve iğneleme yapmaya başla dermaroller veya dermastamp ile
Yanı özetle doktora git konuş muhtemel başlayacağın tedavi Minoxil/Procabil
 +Xpecia/Kerozan + Dermaroller/Dermastamp. Düzenli devam eder disiplinli ilerlersen gelişme katedersin kesinlikle bol şans.

Çok teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alıcam.

tengrobalamaro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2020, 13:47:12 »
Dökülme tipimiz çok benziyor yalnız senin önler bir tık incelmiş iğneleme yap ön taraflara banko iş yapar. Forumda saç masajı videosu var "Tedaviler" adlı konuda onu bul düzenli olarak hergün yap. Kulak önü benimde o şekilde bi tedavisi yok sanırım oranın genetiğin genetiği gibi bişey ben tiroidlerden zannediyordum tiroid geçti ondan değilmiş. Finasterid, minoxil, saw palmetto (kaliteli marka olmak şartıyla) gibi tedavi yöntemlerini araştır. İlk ikisini yaşından dolayı önermiyorum topikal tedavilere yönel beslenmene dikkat et mümkünse vitamin, tiroid değerlerinede baktır "iyi" bir dahiliye uzmanında.

Kulak önü dökülmesi lanet bir olay gerçekten.Öneriliniz için teşekkür ederim.

tengrobalamaro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2020, 13:48:12 »
Bunu bilemeyiz. 21de saçlarım senden iyiydi. 29da nw3üm ve arka seyreliyor. Büyük ihtimal nw5 nw6lara gidecektir bu saç

Hocam ben ileri yaşlarım için kelliği kabullendim.Şu an tek isteğim bu olayı geciktirmek ve ileride saç ekimine uygun bir donör bırakmak.nw7 olursam saç ekimi içinde umutlarım kalmaz maalesef.

prometeus

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2020, 19:06:48 »
kelliği geciktirmek için dermatolojik ürünler kullanmanızı öneririm

tengrobalamaro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 25 Ağustos 2020, 22:38:58 »
kelliği geciktirmek için dermatolojik ürünler kullanmanızı öneririm

Hocam biraz açar mısınız? Hangi ürünler mesela?

Facebook Twitter Instagram